Starší přípravka U10    05.06.2021   |    Nikolas Papachristos

Přípravné utkání SK Líšeň – Vysočina Jihlava

SK Líšeň – Vysočina Jihlava 6:8 (3:1, 1:4, 2:3)

Na tento víkend jsme měli domluven přípravný zápas s naším budoucím soupeřem v žákovské lize, Vysočinou Jihlava ve formátu 7+1. Máme početný kádr, a tak přestože zdravotní problémy či tradiční rodinné výlety do nominace výrazně zasáhly, postavili jsme 2 kompletní sedmičky. Hráli jsme 3x 30 minut.

V první třetině nás soupeř přehrával, vytvářel si šance, ale neuvěřitelně je zahazoval, zatímco my jsme – ještě plni sil – důrazem, rychlostí a individuální kvalitou některých jednotlivců potrestali nějaké chyby a odskočili do vedení 3:0, které do přestávky hosté korigovali.

Ve druhé části se v našem herním projevu objevily i fotbalové prvky, hra se vyrovnala, ale zatímco jihlavští nalezli recept na proměňování šancí, nám naopak koncovka odešla, stříleli jsme zbrkle a s každou promarněnou šancí rostla nervozita při zakončování. Takže se skóre překlopilo na stranu soupeře.

Závěrečná část byla vyrovnaným bojem, oba celky předvedly několik pohledných kombinací, nutno říct, že Vysočina více, což jí umožňoval lepší pohyb hráčů bez míče. A po zásluze si nakonec odvezla vítězství.

Z pohledu trenérů – další velmi kvalitní příprava, sedmičkový formát umožňuje zapojovat více hráčů a dnes si někteří odbyli premiéru na takto vysoké úrovni. Myslím, že se všichni kluci v utkání mohli něco naučit – obvyklé opory, které nás i tentokrát držely, přišly na to, že na tomto levelu už nikdo nic neuhraje sám a každý potřebuje kvalitní součinnost spoluhráčů. Další kluci si měli možnost uvědomit, že když nebudou poctivě dřít, běhat a sprintovat po celé utkání a nepřidají důraz a zdravou agresivitu, proti ligovým soupeřům si ani neškrtnou. Celkově bychom měli být také rychlejší v myšlení a práci s míčem. A abychom potřebné návyky získali, musíme vyhledávat těžké soupeře, proti kterým nejde hrát na půl plynu.