dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    27.02.2021   |    Redakce

Poučení pro Hradec z generálky: bez agresivity to nejde

Ilustrační foto z duelu fotbalistů Hradce (bílá) | foto: Martin Veselý, MAFRA

Nezbývá, než před startem jara, které by mělo korunovat jejich podzimní kralování v druholigové tabulce, začít pro ně nedobrou zprávou: fotbalisté Hradce Králové v generálce s rovněž druholigovým Varnsdorfem soupeřům naznačili, že pokud na ně vletí a budou je dusit agresivní hrou, mají proti lídrovi tabulky šanci.

Hradeckým hráčům může ale právě tato nepříjemná zkušenost přinést i nějaký klad. Totiž že je matný výkon a porážka 0:1 poučí natolik, že od příštího týdne budou svým soupeřům ukazovat, že varování přišlo právě včas.

„Zápas naznačil to, o čem se bavíme stále. Prvních deset patnáct minut dáme soupeři najevo, že jeho agresivita je pro naši hru složitá a že jí ztrácíme herní jistotu,“ poznamenal po generálce na jarní soutěžní část sezony trenér hradeckého mužstva Zdenko Frťala.

Hradec do ní vstoupí už v úterý osmifinálovým zápasem MOL Cupu na hřišti Plzně, avšak asi očekávanější start přijde v sobotu, kdy se rozjede druholigová soutěž. Hlavně do něj by jeho hráči potřebovali na včerejší výpadek zapomenout.

„Zažil jsem už hodně generálek, a některé jsme i prohráli. Možná o to víc jsme se pak připravovali na první soutěžní zápasy. To hlavní nastane v sezoně, tahle facka nám může pomoct,“ řekl kapitán hradeckého mužstva Adam Vlkanova, aniž by chtěl skrývat zklamání z toho, co tým v zápase, v němž se po delší době vrátil z umělého trávníku na přírodní, předvedl. „Nebylo to z naší strany dobré, hlavně v první půli, možná dobře, že jsme tuto ránu dostali,“ přiznal.

A zápas samotný? Hradci se hlavně na začátku nedařilo, jeho hráči vyprodukovali moc chyb. Soupeř na tom byl lépe, po půlhodině hry vstřelil gól a domácím se přes zlepšený výkon po přestávce vyrovnat nepodařilo. Šancí sice tentokrát neměli nijak moc, ale tolik, aby neprohráli, určitě ano. „Hru máme založenou na fotbalovosti, ale musí v tom být i patřičná dávka agresivity. A tohle jsou zápasy, že když nechytnete úvod, tak to pak těžko doháníte,“ poznamenal hradecký trenér Frťala.

Autor:

Zdroj: https://www.idnes.cz/fotbal/domaci-souteze/hradec-kralove-varnsdorf-priprava-ohlas-zdenko-frtala.A210227_596583_fot_dsouteze_tof

Facebook feed