A tým    08.01.2022   |    Redakce

Podívejte se: Líšeň na úvod přípravy remizovala se Zlínem. Hráli i dva nováčci

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) na úvod zimní přípravy remizovali s druholigovou Líšní 2:2. | Foto: Jan Zahnaš

Dvakrát inkasovali, dotahovali náskok soupeře. Fotbalisté Zlína v prvním přípravném zápase s Líšní měli namále, nakonec ale porážku v závěru odvrátili a s druholigovým sebevědomým týmem na Vršavě v mrazivém počasí remizovali 2:2.

Brněnskému celku v zápase už scházeli Jakub Kučera a Jan Silný, kteří přijali nabídky prvoligových týmů. Dvaadvacetiletý stoper Marian Burda dal zase přednost před profesionálním fotbalem dostudování vysoké školy. Naopak se v líšeňském dresu na hřišti objevili kromě dorostence Jiřího Vlacha také ofenzivní hráč Martins Toutou Mpondo a záložník David Machalík.

Branky Fastavu zaznamenali mladíci Hrdlička s Tkáčem, za hosty skórovali Jaroslav Málek a mladík Vlach. Ševce mrzela hlavně neproměněná penalta Condeho čtvrt hodiny před koncem.

„Jsem rád, že jsme zápas dotáhli alespoň do remízy, protože prohrát jsme si nezasloužili. O výsledek ale nešlo, zápas měl hlavně kondiční účel,“ připomněl zlínský trenér Jan Jelínek.

Mladý kouč tým na začátku přípravy rozdělil na dvě jedenáctky. V základní sestavě nastoupili převážně mladíci a méně vytížení borci, po krátké přestávce se dostali na trávník i mazáci, zkušenější borci. Líšeňský kouč tolik hráčů k dispozici neměl, chyběli marodi Vlastimil Veselý, Ondřej Ševčík a David Krška.

„Druhý poločas se mi po herní stránce líbil podstatně víc, ale zase jsme nevyužili převahu. Vpředu jsme to řešili až na ten vyrovnávací gól špatně,“ vadilo Jelínkovi.

První půle byla vyrovnaná s minimem šancí i vzruchu. O ten se postaral především Málek, který v osmé minutě povedenou střelou otevřel skóre. Na druhé straně srovnal po slušné akci Hrdlička.

Jinak žádné velké šance si ani jeden z mančaftů nevypracoval. Podobné to bylo i po změně stran, ševci už ale byli přesnější, vpředu nebezpečnější, přesto udeřila zase Líšeň. Po průniku Milana Lutonského se trefil Vlach.

Fastav stačil v závěru alespoň vyrovnat, když akci Fantiše a Reitera zakončil Tkáč.

Jedenáctý tým FORTUNA:LIGA byl vítězství blíže, ale Conde neproměnil penaltu nařízenou za faul hostujícího gólmana Vojtěcha Marka na Nečase a rána Tkáče se pouze otřela o břevno. Trestný kop Hellebranda zase skončil vedle.

„Byl to výborný zápas. Líšeň hrála velmi dobře. Byla agresivní. Za mě super zápas,“ pochvaloval si Jelínek.

Condemu zahozený pokutový kop nevyčítal. „Řešili jsme to již v sezoně, jestli ho může zahrávat, teďka byla příležitost, tak si to vzal. Na tréninku to dává, teď ne. Tak to prostě je,“ poznamenal.

Devětatřicetiletý kouč proti Líšni, za kterou nastoupil nejen Machalík ze Slovácka, ale i ex-Zlíňan Toutou Mpondo z Francie, postrádal gólmana Rakovana, kapitána Poznara i další mazáky Hlinku a Filla. Na utkání nebyli ani Dramé s Jawem.

„Lamin teprve přiletěl, Fillouse a Poznyho jsme pošetřili. Pozny odehrál na podzim spoustu zápasů, Fillo laboroval s kotníkem. Místo nich jsme si vzali kluky z béčka,“ uvedl Jelínek.

Ševci budou i v druhém týdnu připravovat hlavně nabírat kondici. „Čeká nás další týden dřiny, který zakončíme zápasem v Brně se Zbrojovkou,“ dodal.

Přípravný fotbal -

FC Fastav Zlín – SK Líšeň 2:2 (1:1)

Branky: 31. Hrdlička, 85. Tkáč - 9. Málek, 80. Vlach
Rozhodčí: Zaoral - Paták, Pochylý
Diváci: 150
Zlín: 1. poločas: Šiška – Pafka, Kolář, Simerský, Slovák – Hrdlička, Vraštil, Hrubý, Janetzký, Čanturišvili - Bobčík
2. poločas: Dostál – Cedidla, Kulíšek, Procházka, Matejov – Reiter, Conde, Hellebrand, Tkáč, Nečas – Fantiš. Trenér: Jelínek.
Líšeň: Marek - Bednář, Otrísal, Jeřábek, Minařík, Stáňa, Toutou, Matocha, Ulbrich, Vlach, Málek, Zikl, Machalík, Pašek, Chládek, Rolinek, Lutonský, Vítek. Trenér: Valachovič.