Rozhodčí: Lazar – Dadák, Bodeček.

Místo: Stadion SK Líšeň - umělá tráva. Počet diváků: 100.

Líšeň: Rychetský – Toczyski, Fall, Minárčik, Špička – Rudyk, Džupenjuk (73. Ferlay) – Horký, Bílek (89. Štolba), Salif Kader – Dostálek (73. Daněk).Trenéři Kugler a Gögh.

Krumvíř: Doležal – Balaci, Luskač, Rozkydal (82. Stehlík), Ondroušek, Riedl, Kobylka, Přichystal, Jankůj, Košulič, Drápal. Trenér Škrabko.

V 6. kole Jihomoravského krajského přeboru jsme na našem hřišti přivítali soupeře z Krumvíře. Od samého začátku utkání se na obou stranách hrál velmi opatrný fotbal. Utkání se hrálo prakticky od vápna k vápnu bez nějakých vážnějších příležitostí. Až ve 32. minutě ze standardní situace Horký vystřelil z bezprostřední vzdálenosti přímo do brankáře a chvíli poté po autovém vhazování a centru Špičky hlavičkoval Bílek, ale taktéž do brankáře. Ve 42. minutě naopak zahrozili hosté a jejich povedenou kombinaci s následnou střelou vyrazil Rychetský, následná dorážka již skončila v naší síti, ale celá tato situace nás nemusela mrzet, protože pomezní rozhodčí měl vztyčený praporek pro ofsajd. Ke konci poločasu jsme si vytvořili několik střeleckých příležitostí, které však byly vždy zblokovány. Poslední z nich byla hodně vysoko nad branku Doležala a poločas tedy skončil nerozhodně.

Do druhé půle jsme vstupovali s cílem vstřelit branku co nejdříve, což se povedlo. Ve 46. minutě po rozehrávce míče našel dlouhým centrem Minárčik Toczyského, ten poslal prudkou přízemní přihrávku na Dostálka, který se dokázal prosadit a skórovat na 1:0. V 53. minutě po nebezpečné situaci Krumvíře odvrací Salif Kader na rohový kop. Tuto standardní situaci soupeř nezahrává úplně dle svých představ a po naší následné brejkové akci pálí vysoko nad Rudyk. V 70. minutě po individuální akci, kterou předvedl Salif Kader, musel faulovat hostující Luskač a hlavní sudí nařídil přímý kop z hranice šestnáctky. K míči se postavil Džupenjuk, který tvrdou střelou trefil pouze dobře postavenou zeď. Následný protiútok hostů a zbytečný faul Ferlaye dal příležitost soupeři, který v 78. minutě střelou z přímého kopu trefuje taktéž zeď a k tomu ještě rohový praporek. Z následného rohu nás v 80. minutě podržel skvělý Rychetský, který tento centr vytáhl mimo nebezpečí. Bohužel v 86. minutě po souboji ve vápně rozhodčí posoudil zákrok Toczyského jako nedovolený a tak hostující tým kopal penaltu, kterou naštěstí nedal a tak všechny 3 body zůstaly doma.

Ohlasy po zápase

Trenéři Kugler a Gögh: „Z dnešního utkání jsme měli obavy, že po minulém zápase bude naše sebevědomí narušené. Udělali jsme nějaké změny v rozestavení i sestavě. V prvním poločase jsme neměli dostatek trpělivosti. V pauze jsme si připomněli nějaké principy a jsme přesvědčeni, že se výkon v druhém poločase zlepšil. Chybělo tomu jen více branek - šance jsme na to měli. Na konci jsme si zápas zbytečně zkomplikovali naší nezkušeností a darovali soupeři penaltu, ale ten se naštěstí zachoval jako správný host.“

Další utkání odehraje B-tým v neděli 18. září v 16:00 hodin na stadionu Sparty Brno.