Mládež    19.04.2022   |    Redakce

Osmnáctka obrátila vývoj utkání a soupeři nasázela 5 branek

Na Bílou sobotu, která letošní rok připadla na 16. dubna odehrála naše dorostenecká mužstva utkání 22. kola Moravskoslezské dorostenecké ligy a Moravskoslezské dorostenecké divize sk. D. Druholigová devatenáctka a sedmnáctka odcestovali do Ostravy-Poruby a na divizní osmnáctku se šestnáctkou čekalo další brněnské derby, tentokrát na půdě Sparty Brno.

Dorost U19

1.FC Poruba - SK Líšeň 1:2 (0:2)

Branky: Ferlay 2

Sestava: Fiala - Rajčynec, Sáček, Galia (65. Tipoas), Ferlay (85. Kadeřávek), Orálek, Džupenjuk, Drábek, Vlach, Kovařík, Štolba (K)

Trenéři Michal a Julínek: „Utkání proti Porubě nabídlo dva rozdílné poločasy. V prvním poločase jsme byli aktivnějším týmem. Dařilo se nám soupeře přimět k nákopům, se kterými jsme si dokázali poradit. Soupeř hrozil z rychlých protiútoků, ovšem brankář Michal Hnát podržel náš tým. Dvakrát se nám podařilo skórovat, když byl u obou finálních přihrávek Rostislav Rajčinec a zakončoval Matyáš Ferlay. V druhém poločase jsme působili ospalým dojmem. Nedokázali jsme přidržet míč a soupeř se dostával více do hry. Po nepohlídané standardní situaci se dostal míč k samotnému protihráči na úrovni malého vápna a ten nezaváhal, což soupeře ještě více nabudilo. My jsme nedokázali využít svých příležitostí, takže byl zápas dramatický až do samotného závěru. V něm měl soupeř ještě volný přímý kop, který šel k našemu štěstí do břevna a na brankovou čáru. Za první poločas můžeme naše hráče pochválit, ovšem druhý nenesl takové parametry, jaké od nich očekáváme."

Dorost U18

FC Sparta Brno - SK Líšeň 2:5 (2:1)

Branky: Špaček 2, Zvejška, Okoro, Hrabec

Sestava: Juránek – Tauš, Erida, Valenta (31. Pfeffer), Kilberger (69. Okoro), Špaček (82. Fendrich), Tálský (43. Pochylý), Steiner, Hrabec, Zvejška (86. Dřevěný), Spusta

Trenéři Smrček a Ševčík: „Prvních dvacet minut byli dominantní domácí a po zásluze vedli 2:0. Naši hráči se však nevzdali a ještě do poločasu snížili na rozdíl jediné branky. Ve druhém poločase jsme již byli lepším týmem, což se nám podařilo vyjádřit i brankově.“

Dorost U17

1.FC Poruba - SK Líšeň 2:6 (1:3)

Branky: Klimovič 2, Hochman 2, Jahůdka, Sedlák

Sestava: Klabal – Kříž, Kamoj, Špilka, Aniol, Linger (41. Čábelka), Hochman, Cupal (60. Crha), Jahůdka, Klimovič, Sedlák

Trenéři Šrámek a Čermák: „Výborný vstup do utkání rychlou brankou nám dodalo sebevědomí a vytvářeli jsme si další zajímavé šance především ze stran po celou dobu utkání. Z herních situací, které jsme předvedli se můžeme odrazit do dalších zápasů. Skóre sice mohlo být výraznější, ale s herním projevem jsme spokojeni. Jediné kaňky zápasu jsou zbytečně vytvořená penalta soupeři a vážnější zranění Cupala po úmyslném faulu soupeře.“

Dorost U16

FC Sparta Brno - SK Líšeň 1:0 (0:0)

Sestava: Moučka - Hochman (80. Příkazský), Polóni, Lopour, Keprt (81. Liška), Dervišič, Novák (70. Kosmák), Knos, Povolný (46. Benčík), Hasoň, Řezník

Trenéři Odehnal a Semrád: „Dnešní utkání bylo remízové a nebo právě o jednom gólu. Ten se podařilo vstřelit soupeři z penalty. My byli mnohdy méně důrazní v osobních soubojích a chyběl nám “hlad” po gólu. Soupeř si vypracoval více vyložených šancí a nám nezbývá, než mu sportovně pogratulovat. Musíme se z toho poučit a zapracovat na některých aspektech, které se opakují ve více utkáních.”