ŽK: Schön, Zbrožek – Sokol, Laczkó, Čermák.

Místo: Městský stadion v Kotlině.
Počet diváků: 525.

FK Varnsdorf: Vaňák – Zbrožek, Kouřil, Kubista, Radosta (88. Pajkrt) – Bláha, Samko (46. Ludvíček) – Schön (72. Michal), Rudnytskyy (C) (29. Ondráček), Kříž – Tanko (88. Vachoušek).

SK Líšeň 2019: Vajner – Pašek (64. Černín), M. Jeřábek (C), Laczkó, Lutonský – A. Čermák – Ulbrich (82. Reteno Elekana), Matocha, Machalík, Sokol (64. Zikl) – Vandas.

V neděli jsme na závěr podzimní části odehráli utkání na severu Čech. Varnsdorfští chtěli využít domácího prostředí, neboť v letošní sezóně v Kotlině prohráli pouze jednou. Navíc chtěli zlomit nepříznivou bilanci z poslední pěti vzájemných duelů, kdy s námi třikrát prohráli a dvakrát se body dělily.

Úvod zápasu vyšel lépe domácím, byli častěji na míči. Poté se hrál vyrovnaný první poločas. Utkání se hrálo ve vysokém tempu, což mělo za vinu časté nepřesné přihrávky. Varnsdorf se dostal před naši branku ve 36. minutě. Tanko poslal zpětnou přihrávku do vápna, kde se míč odrazil k Radostovi, který střelou do horní poloviny branky otevřel skóre utkání. Bohužel na opačné straně se do velmi totožné situace dostal Jeřábek, šanci jsme ale neproměnili.

My jsme ve druhém poločasu zvýšili tlak, a hráli více na riziko. O osudu utkání rozhodl z brejku Varnsdorf. Krátce po hodině hry Tanko, z první našel přízemním centrem Radostu. Ten z hranice vápna umístil střelu k levé tyči a připsal si druhou trefu v utkání. Několik minut poté došlo ke střídání a změně v rozestavení. Šance, které jsme si vytvořili nebyly bohužel gólové, a tak jsme body z Varnsdorfu nepřivezli.

Ohlasy po utkání

Trenér Valachovič: „V tomto utkání nás podobně jako minule proti Slavii B (Líšeň remizovala 0:0 - pozn. red.) provázela střelecká nemohoucnost. Vybrali jsme si kus smůly, ale je to i na zamyšlenou, co neproměníme. Byli jsme na soupeře velmi dobře takticky nachystáni. Potom se jim to dvakrát šťastně odrazilo a dali gól. My jsme takovou šanci nevyužili, po gólu jsme hru otevřeli, což byla výhoda pro jejich rychlé hráče, z rychlého protiútoku se taky prosadili. Kdyby mi před sezonou někdo řekl, že budeme mít po podzimu osmadvacet bodů, považoval bych ho za blázna. Když vezmu, jakým turbulentním obdobím jsme prošli a jak jsme dokázali hráče, kteří odešli, nahradit, tak jsme na kluky hrdí. Bavil jsem se o tom i se šéfem ve Varnsdorfu, kde žádný hráč nechodí do práce. Nedokáže si představit, že by kluci z jeho týmu trénovali po zaměstnání."