dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

Starší přípravka U11A+B    10.10.2021   |    Nikolas Papachristos

Minirepublika Opava

Další ze série minirepublikových turnajů se konal v krásném fotbalovém areálu ve Velkých Hošticích, pořadatelem byl opavský SFC. Kluky čekalo 5x 30 minut vypjatých bojů, bohužel jsme nedali dohromady ani 2 sedmičky, takže jsme se museli připravit na fyzicky velmi náročnou akci.

SK Líšeň – SKP České Budějovice 2:1

Na úvod nás čekal tradiční rival z Č. Budějovic, kterého jsme ještě nikdy neporazili. I tentokrát SKP převádělo agresivní silovou hru, dost často nečistou, což flegmatický rozhodčí pouštěl. Ale nijak jsme se tím nenechali rozhodit, hráli jsme svoji hru a byli lepším celkem. Nedokázali jsme však proměňovat šance, dokonce jsme zahodili i penaltu. Postupně jsme ale dokázali získat dvougólový náskok, který soupeř v závěru už pouze korigoval z rychlého brejku.


SK Líšeň – FC Baník Ostrava 1:2

Bez pauzy na regeneraci jsme hned šli na odpočatý Baník, který navíc jako jediný točil plný počet hráčů v poli. Nicméně jsme byli herně více než vyrovnaným soupeřem, měli jsme více šancí, ale jednak ostravský brankář předváděl velké zákroky, jednak jsme byli v koncovce tradičně neproduktivní. Přesto jsme po krásné akci šli do vedení. S přibývajícím časem se Baník čím dál víc tlačil k naší brance, bránili jsme dobře a obětavě, ale ozvala se naše druhá bolest – po dvou mizerných rozehrávkách od branky jsme 2x inkasovali. I když jsme se v závěru ještě vzepjali k náporu, vyrovnat se nám nepodařilo.
SK Líšeň – MFK Karviná 5:1

Před třetím utkáním jsme měli půlhodinku volna, takže zregenerovaní jsme na soupeře vlétli a od začátku měli tlak. Nejprve jsme 2x zazvonili na břevno, ale pak jsme to protrhli a začali dávat góly, Inkasovaná branka jde na vrub snížené koncentraci za rozhodnutého stavu.
SK Líšeň – FC Hlučín 6:0

Hlučín kromě nás prohrál pouze se suverénním Baníkem, ale my byli rozjetí a od začátku měli tlak i šance a tentokrát se jich dařilo proměňovat víc. Občasné kontry soupeře jsme stíhali likvidovat a sami jsme hýřili nápady a kreativitou.


SK Líšeň – SFC Opava 3:0

Pořadatel přehodil kvůli SKP sled utkání a tak jsme měli hodinu přestávku, což spolu s únavou mělo za následek, že jsme do posledního utkání vstoupili vlažně. Domácí byli pohyblivější, rychlejší a my se marně snažili zachytit tempo utkání. Naštěstí máme ale bojovníky, kteří se dokázali hecnout, potrestali jsme opavskou rozehrávku, gól nás nakopl, získali jsme jistotu a herní převahu a utkání nakonec bezpečně zvládli.

2. místo za suverénním Baníkem (který jsme mohli porazit), 12 bodů a skóre 17:4 je rozhodně na takovémto turnaji skvělou vizitkou.

Z pohledu trenérů – dnes jsem byl velmi hrdý na to, jak jsme reprezentovali náš klub. A to jak kluci na hřišti, tak fanclub v hledišti. Rodiče po celou dobu naše hráče neúnavně povzbuzovali, dodávali jim energii a kluci se jim odvděčili bojovným výkonem a velmi dobrou hrou. Bylo to 150 minut hry ve vysokém tempu, soupeři nás rozhodně nešetřili v osobních soubojích, ale borci se s tím skvěle vypořádali. Někteří nastoupili s ne úplně doléčenými bolístkami (Peťa, Kikin), obránci a krajní záložníci hráli dvě střídání v kuse, přesto vydrželi celý turnaj v plném nasazení, i když v závěru viditelně mleli z posledního. A potěšilo mě i to, že řada kluků konečně přenesla do zápasů i trénované prvky 1:1 a dokázali je realizovat i v rychlosti, jakou podmínky vyžadovaly – myslím, že jim k tomu pomohlo, že si to zkoušejí v té žákovské soutěži proti fyzicky vyspělejším hráčům a získali více jistoty a sebevědomí. Nemám ve zvyku vyzdvihovat jednotlivce, ale to, jak lehce a elegantně vyvážel v posledním utkání Vojta míč mezi přesilou protihráčů, byla pastva pro oči fotbalových fajnšmekrů. Škoda, že v kameře už došla baterie, tohle (i jiné kousky) by se dalo pouštět jako instruktážní video… Prostě velká spokojenost.

Facebook feed