A tým    17.10.2021   |    Tisková zpráva

Málek dvěma góly v závěru vystřelil Líšni vítězství v Táboře

Tábor – Fotbalisté Táborska v 11. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY podlehli doma Líšni 0:2. Utkání dlouhé desítky minut spělo k bezbrankové remíze, ale střelecké mlčení prolomil v 80. minutě Málek, který přidal druhou trefu do sítě domácích o chvíli později z penalty.

STŘELCI
BEZ BRANEK
80. MÁLEK
82. MÁLEK (PEN)

SESTAVY

PECHÁČEK – RYDVAL (86. LAZARČIK), TUSJAK, S. ALMEIDA, NAVRÁTIL – ICHA, KOPEČNÝ (83. VOZIHNOJ), DROZD (83. HAVRDA), P. PLACHÝ (83. RAFA) – ČAPEK, PROVAZNÍK (87. ŠPLÍCHAL).
TRENÉR: MILOSLAV BROŽEK
VESELÝ – PAŠEK, JEŘÁBEK, O. ŠEVČÍK, LUTONSKÝ – KUČERA, MATOCHA (88. OTRÍSAL), BEDNÁŘ, MÁLEK, ROLINEK (90+2. RUDYK) – ZIKL (90+2. CHWASZCZ).
TRENÉR: LEOŠ KALVODA
ROZHODČÍ: PROSKE - BUREŠ, ŽUROVEC • STADION: HŘIŠTĚ V KVAPILOVĚ ULICI • DIVÁCI: 702

KOMENTÁŘ

Už ve 3. minutě se dostal do nadějné pozice domácí Kopečný. Táborský štírek se prodral do vápna a ze strany nastřelil gólmana. Diváci tleskali povedené akci, aniž by tušili, že to bude na dlouhé minuty největší ohrožení branky. Hosté se dostali do úniku ve 20. minutě po Ichově ztrátě, ve vápně však nevymysleli přesnou finální přihrávku. Zmatek před brankou vyřešil gólman Pecháček a sebral míč ze země.

Krátce před poločasem nabídli domácí velký závar před brankou Líšně. Po rohovém kopu ze 42. minuty se míč odrazil ideálně k Plachému, jehož dělovku při zemi srazili hosté na roh. Více už první půle nenabídla a Táborsko hrálo s Líšní 0:0.

Hosté vstoupili do druhého poločasu aktivně a po hodině hry neměli daleko ke gólu. Zikl zatáhl míč do vápna a šikovně posunul patičkou do běhu na Málka. Jeho střet s táborským obráncem však naději na vedení překazil. V další akci Líšně se angažoval opět Málek. Prošel středem hřiště a vypálil do připraveného Pecháčka. V 68. minutě využil Málek chyby domácích ve středu hřiště, jeho rychlý a nadějný postup však domácí spolehlivě zastavili.

Dvacet minut před koncem se dostal po rohovém kopu do dosud největší šance hostů Jakub Kučera. Jeho ránu z otočky z pozice několika metrů před brankou vykopl Pecháček skvělým pohotovým zákrokem mimo nebezpečí.

Závěrečná desetiminutovka už góly přinesla. Na centr do vápna si v 80. minutě šikovně naskočil Jaroslav Málek a velmi aktivní hráč Líšně se konečně dočkal. Lízl míč hlavou, který skončil u Pecháčkovy tyče.

* Pozn. SKL: Málek kopal trestný kop před branku od postranní čáry, nikdo jej nelízl a míč skončil u vzdálenější tyče !

Nedlouho po gólu následoval zmatek v táborském vápně, z kterého rezultovala penalta pro Líšeň. Míč si postavil na penaltový puntík střelec vedoucí branky Jaroslav Málek a poslal Pecháčka na druhou stranu.

V posledních okamžicích oba týmy hodněkrát vystřídaly, Rolinek těsně před vápnem poslal k zemi skluzem zezadu Šplíchala, nic podstatného se už ale v Táboře nestalo a Líšeň odvezla do Brna výhru 2:0.