A tým    28.11.2020   |    Redakce

Líšni k výhře nad Táborskem pomohl vlastní gól, v tabulce hlásí další posun

z webu denik.cz

Líšeňští fotbalisté (na snímku David Krška) získali v letošní sezoně v deseti utkáních jedenadvacet bodů. | Foto: SK Líšeň

Před sezonou od nich zazněl nesmělý plán: na podzim získat dvacet bodů a mít blízko k záchraně. Líšeňští fotbalisté jich vybojovali už jedenadvacet, a to jim ještě zbývají v letošním roce tři zápasy. Svěřenci kouče Milana Valachoviče zvítězili naposledy v sobotu na hřišti Táborska 1:0.

Líšeň porazila doma v minulém kole Vyšehrad 4:2, když v 84. minutě vsítil rozhodující branku z penalty Jaroslav Málek. Ten se tentokrát o dvě minuty později rovněž podílel na tříbodovém zisku. Devětadvacetiletý záložník z pravé strany poslal do vápna míč, jenž si do vlastní branky srazil Jakub Navrátil.

Málek v letošní sezoně zaznamenal šest branek, sedmou mohl přidat už ve třetí minutě, kdy střelou zpoza vápna minul branku. Ve 36. minutě se Táborsko dostalo v pokutovém území líšeňského brankáře Vlastimila Veselého hned několikrát k zakončení, ale míč do brány neprotlačili.

Ve druhém poločase bylo aktivnější Táborsko, Leoš Vozihnoj ani Martin Kučera ovšem své šance neproměnili. Líšeňská defenziva si tak po pěti brankách ve dvou utkání připsala třetí nulu v letošní sezoně.

Líšeňští fotbalisté se díky vítězství v Táborsku posunuli na druhou pozici a na vedoucí Hradec Králové ztrácejí dva body. Táborsko zůstalo předposlední jedenácté, bod za Blanskem.

V dalším mistrovském utkání se střetnou líšeňští hráči ve středu od půl druhé odpoledne na domácím hřišti se čtvrtým Prostějovem. Ten rovněž v sobotu porazil po penaltě Jakuba Kopřivy Hradec Králové 1:0.

Táborsko - Líšeň 0:1 (0:0)
Branky: 86. Navrátil (vl.)
Rozhodčí: Matějček – Antoníček, Lakomý.
Žluté karty: 17. Penc, 80. Boula – 30. Silný.
Táborsko: Slávik – Dybala, Havrda (64. P. Plachý), Navrátil (C), Penc – M. Kučera, Ndiaye, Vozihnoj (70. Majka), Boula (88. Musiol) – Tolno, Čapek.
Líšeň: Veselý – O. Ševčík (C), Jeřábek, Krška (90. Šenk), Kučera – Lutonský, Málek, Pašek, Matocha (77. Minařík) – T. Machálek (65. Rolinek), Silný (65. Szotkowski).

Autor: Pavel Šťastný