dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    20.06.2022   |    Redakce

Líšeňští fotbalisté zahájili letní přípravu

Příprava zahájena, čeká nás sedm přípravných utkání

Prudký liják předcházel prvnímu treninku fotbalistů SK Líšeň, kteří využili umělý trávník, na němž absolvovali v pondělí odpoledne úvodní trénink čtvrté sezóny ve F:NL.

Ještě před tím, než vběhli hráči na trávník, se v kabině rozloučili s Jaroslavem Málkem. Celá kabina se s ním loučila potleskem. V nové sezóně bude Málek oblékat dres našeho soupeře MFK Karviná.

V kabině si poté první slovo vzala vedoucí mužstva Dagmar Wallová. Přivítala nové tváře: trenéra Petra Maléře a hráče Pavla Sokola (Pardubice, na jaře Chrudim), Adriána Čermáka (Zbrojovka), na zkoušce italského útočníka Alessandra Moscardiho z Florencie, navrátilce z hostování na Žižkově Guy Retena Elekanu, vlastní dorostence Matyáše Ferlaye a Jana Drábka. Hovořila také o tréninkových plochách a přípravě: „Na trávník kvůli regeneraci hřiště zatím nemůžeme. Trénovat budeme dnes na umělce, v přípravě využijeme skvěle připravený trávník v našem treninkovém centru mládeže v Mariánském údolí. Pokračujeme také ve spolupráci se Sokolem Pohořelice, kde absolvujeme část našich tréninkových jednotek. První přípravný zápas nás čeká v sobotu proti Skalici. Celkem odehrajeme sedm zápasů. Utkání doma na našem stadionu odehrajeme 6.7. proti Baníku Ostrava. Jediné, co dořešíme, bude soupeř pro generálku. Bude to některý z druholigových partnerů, dohodu uzavřeme po rozlosování druhé ligy.“

Trenér Milan Valachovič upozornil, že kádr stále není hotový: „Může dojít k pohybům dovnitř i ven. V týdnu by měl přijet Pavel Vandas z Vyšehradu a zapojí se Sidibe Salif Kader, který je u nás už půl roku, ale doposud nemohl hrát v profesionální soutěži. Kromě Jardy Málka odešli ještě David Krška, kterému skončila smlouva, do Vyškova, a z osobních i zdravotních důvodů ukončil kariéru Bronislav Stáňa. V tréninku je zatím Filip Chládek, ale kvůli většímu hernímu vytížení je ve hře hostování do Blanska."


Plán přípravných utkání:

Sobota 25.6. 11.00 SKL - MFK Skalica / hř. Sedlec

Středa 29.6. 17.00 SKL - ŠK Slovan Bratislava / hř. Pohořelice

Sobota 2.7. 15.00 SKL - TJ Sokol Pohořelice - oslavy výročí klubu

Středa 6.7. 17.00 SKL - FC Baník Ostrava / hř. Stadion SK Líšeň

Sobota 9.7. 11.00 SKL - 1. SK Prostějov / hř. Prostějov

Sobota 16.7. 11.00 SKL - FC Fastav Zlín / hř. Zlín

Sobota 23.7. generálka SK Líšeň

Sobota 30.7. mistrovské utkání F:NL

Facebook feed