A tým    03.12.2020   |    Redakce

Líšeň po divokém začátku remizovala doma s Prostějovem 2:2

z webu Brňan

Po divokém začátku, kdy během devíti minut padly hned čtyři góly, remizovala v 11. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Líšeň doma s Prostějovem 2:2.

• Foto : redakce (REJ)

Běžela teprve dvacátá sekunda zápasu, když hostující David Píchal využil chyby v rozehrávce domácích a pohodlně otevřel skóre – 0:1. Jenže Líšenští se nevzdali a hned ve 3. minutě po rohu srovnal na 1:1 ostrou ranou Jakub Kučera. V 7. minutě pak rozhodčí Dubravský nařídil pokutový kop za faul na domácího Tomáše Machálka v malém vápně a podzimní penaltový král Jaroslav Málek se nemýlil a otočil skóre na 2:1 pro Líšeň. Vedení však domácím dlouho nevydrželo, protože jen o dvě minuty později srovnal Martin Zikl na 2:2.

Oba trenéři nad začátkem zápasu kroutili hlavami. „Já tomu nerozumím. Pořád klukům říkáme, aby hráli jednoduše, hlavně dneska, když bylo hřiště pod ledem. A my si místo toho dáme první dvě přihrávky zpátky pod tlak a je z toho gól,“ krčil rameny líšeňský kouč Milan Valachovič. Prvních deset minut utkání bylo hektických i pro trenéra hostů Pavla Šustra. „Byli jsme zbytečně nervózní, pak jsme vyrobili penaltu, ale dokázali jsme si zase vytvořit šanci a vyrovnat. Oba týmy a všichni hráči, kteří dnes nastoupili, si zaslouží obdiv, protože na tomto neregulérním terénu odehráli perfektní zápas,“ řekl Šustr. Narážel tím na to, že polovina hřiště byla zmrzlá na kost, takže fotbalisté často při soubojích padali. „Kluci zaslouží pochvalu, když na tom hráli fotbal a zápas měl na poměry druhé ligy nadprůměrnou kvalitu,“ míní Šustr.

Ve 23. minutě zápasu ještě mohl ostrou ranou skórovat domácí David Krška, ale gólman hostů Filip Mucha jeho střelu vykopl z brankové čáry. Druhý poločas pak už tolik zajímavých momentů nenabídl, protože se hrál vyrovnaný fotbal. Při akcích po pravé straně vynikal hlavně domácí Krška, který neúnavně posílal do vápna centry, leč nikdo z jeho spoluhráčů je nedokázal zužitkovat v rozhodující gól.
Trenér Líšně však remízu 2:2 v moravském derby nebral jako ztrátu. „Soupeř získal na podzim z 18 bodů třináct bodů venku, aniž by prohrál,“ ocenil kvality Prostějova Milan Valachovič. Bod bral i kouč hostů Šustr. „Dneska to beru, i když obvykle říkám, že bod z venku je málo a já rád vyhrávám. Dneska jsem ale rád, že se na zmrzlém trávníku nikdo z kluků nezranil,“ dodal Pavel Šustr.

Líšeň zůstává v tabulce s 22 body na druhé příčce, o kterou se v sobotu utká na severu Čech v posledním podzimním zápase s Ústím nad Labem, které je o dva body za ní třetí. Prostějov zůstal čtvrtý.