SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 *

A tým    28.03.2021   |    Redakce

Líšeň neprohrála posedmé v řadě, ve Varnsdorfu přežila penaltu a bere bod

Z webu LFA

Varnsdorf – Fotbalisté Líšně remizovali v odloženém utkání 15. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY 1:1 na hřišti Varnsdorfu a prodloužili svou sérii bez porážky na sedm zápasů. Brněnský tým poslal po čtvrthodině do vedení ze značky pokutového kopu Jaroslav Málek. Nejlepší střelec soutěže zaznamenal v aktuálním ročníku svou devátou trefu. Nakonec ale na vítězství nestačila. Severočeši ihned po změně stran zásluhou Patrika Schöna srovnali a v závěru duelu dokonce mohli dokonat obrat. Ondráčkovu penaltu ovšem bravurně zneškodnil brankář Veselý.

FK Varnsdorf - SK Líšeň 1:1 (0:1), 47. SCHÖN - 14. MÁLEK (PEN), ŽK: 36. ONDRÁČEK, 88. ŠIMON - 75. MATOCHA, 77. RETENO ELEKANA, 80. ŠEVČÍK.
SESTAVY:
VAŇÁK – HASIL, HEPPNER, M. RICHTER – BLÁHA, SCHÖN (70. ŠIMON), ONDRÁČEK (83. DANIEL NOVÁK), VELICH (83. KAZDA) – ZBROŽEK, RUDNYTSKYY – KOCOUREK.

VESELÝ – SILNÝ (82. DEMETER), OTRÍSAL (72. RETENO ELEKANA), JEŘÁBEK, MATOCHA (87. MINAŘÍK) – KUČERA, ZIKL (72. KRŠKA), MÁLEK (82. SZOTKOWSKI), O. ŠEVČÍK – PAŠEK, LUTONSKÝ.

ROZHODČÍ: RAPLÍK – M. NOVÁK, SLAVÍČEK • STADION: MĚSTSKÝ STADION V KOTLINĚ • HRÁNO BEZ DIVÁKŮ

KOMENTÁŘ

Líšeň nechtěla v duelu proti Varnsdorfu nic podcenit, proto se na sever Čech vypravila s denním předstihem. A očividně to byl dobrý tah. Marvani totiž vstoupili do utkání velmi aktivně a hned v osmé minutě měl první brankovou příležitost na kopačce Marek Matocha. Ten však ani nadvakrát z bezprostřední blízkosti nepřekonal domácího brankáře.

Další tutovku si hosté vypracovali ve třinácté minutě. Nájezd Milana Lutonského po levé straně zmařil až vyběhnuvší Martin Vaňák, ke smůle domácích však nedovoleně a hlavní sudí ukázal na značku pokutového kopu. K němu se postavil Jaroslav Málek a přesně umístěnou střelou poslal Líšeň do vedení.

Ve zbytku první půle toho k vidění již moc nebylo. A když se neujal ani průnik Olivera Velicha do vápna, nebo snaha Adama Ondráčka překvapit hostujícího brankáře z rohového kopu přímou střelou do brány, šla do kabin spokojeněji Líšeň.

Druhý poločas začal poměrně ostře. K vidění bylo hned několik tvrdých soubojů u postranní čáry, nicméně maximum z toho vytěžil Varnsdorf. Ten se ve 47. minutě dostal do rychlého protiútoku, po kterém přišel centr do vápna, na který si naběhl Patrik Schön a nekompromisní hlavičkou srovnal na 1:1. Hosty jakoby obdržená branka nakopla. Nebezpečný centr do malého vápna si připravil Marek Matocha, situaci nakonec musel řešit Marek Richter, jenž vykopával míč téměř z brankové čáry.

Pohlednou akci si připravil Varnsdorf v 66. minutě. Ondřej Bláha na polovině hřiště získal míč, ihned vyslal přihrávku na Olivera Velicha, jenž posunul na Patrika Schöna, který přízemní střelou jen těsně minul pravou tyč. Na hřišti se v závěru utkání přiostřilo, což vyústilo hned ke čtyřem žlutým kartám v rozmezí dvaceti minut.

Domácí mohli strhnout vedení na svou stranu v 77. minutě poté, co jim byl odpískán pokutový kop. Ten si vzal na starost Adam Ondráček, ovšem Vlastimil Veselý vytáhl skvělý zákrok, vystihl stranu a míč vyrazil. Líšeň si tak mohla oddechnout. V závěru to ještě zkoušel David Krška, jeho průnik do malého vápna ale skončil mimo hrací plochu.

Líšeň tak odjela z Kotliny s bodem a v tabulce zůstala první s 28 body. Varnsdorf je devátý s 19 body.