dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    11.04.2021   |    Redakce

Líšeň klopýtla s Vlašimí, vítězství zařídil dvěma góly Červenka

Z webu LFA, foto: fcsbvlasim.cz

Vlašim – Fotbalisté Vlašimi v utkání 17. kola zvítězili nad Líšní 2:1. Hrdinou domácích byl v utkání Marek Červenka, a to i přesto, že nevyužil penaltu. V prvním poločase totiž poslal Vlašim do vedení a ve druhém jej ještě navýšil. Za hosty v závěru snížil Jan Silný, ale na body to Brňanům nestačilo.

-

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM - SK Líšeň 2:1 (1:0)

BRANKY
28. a 63. ČERVENKA - 81. SILNÝ
KARTY
19. JANDA, 90. MARKOVIČ - 82. JEŘÁBEK, 87. OTRÍSAL, 8. MÁLEK
SESTAVY

MARKOVIČ – P. BREDA, BROUKAL, J. ŠTOCHL, ZINHASOVIĆ (88. ZUKAL) – JANDA (56. VRÁNA), BLECHA, PRŮCHA, BASSEY (64. KŘIŠŤAN) – ČERVENKA, JURÁSEK (56. V. SVOBODA).

TRENÉR: DANIEL ŠMEJKAL

VESELÝ – OTRÍSAL, JEŘÁBEK, MATOCHA (85. FALL), KUČERA – RETENO ELEKANA (69. SILNÝ), MÁLEK, ZIKL (69. SZOTKOWSKI), PAŠEK (42. KRŠKA, 85. MINAŘÍK) – O. ŠEVČÍK, LUTONSKÝ.

TRENÉR: MILAN VALACHOVIČ

ROZHODČÍ: ULRICH – HURYCH, VOLF

• STADION: STADION V KOLLÁROVĚ ULICI •


KOMENTÁŘ

Nedělní utkání 17. kola mezi Vlašimí a Líšní začalo zajímavě. Na hrací ploše byla k vidění celkem zajímavá podívaná. Po deseti minutách se dostal k míči na vápně Jurásek, který se snažil zakončit, ale jeho ránu zlikvidoval Veselý. Líšeň se snažila také prokombinovat do zakončení, ale domácí obrana pracovala bez výraznějších chyb. V 17. minutě byl ve vápně navíc faulován Janda a sudí nařídil pokutový kop. Jeho rozehrání si vzal na starost Marek Červenka, ale jeho tvrdou ránu vyrazil nohou brankář Veselý.

Udeřit tak mohl tým z jihu Moravy, ale střelu Ševčíka zablokovali domácí obránci. Po necelé půlhodině hry se dostal k míči domácí útočník Marek Červenka, který parádní ranou otevřel skóre - 1:0. Atraktivní utkání pokračovalo v dobrém tempu i po úvodní brance. Druhý celek tabulky mohl před poločasovou pauzou vyrovnat, ale Paškův pokus byl zablokován a Krška zamířil nad branku.

I po změně stran to vypadalo na dobrý fotbal z obou stran. Jako první o sobě dala vědět domácí Vlašim po Bredově pokusu. Tvrdou ránu na přední tyč Veselý zkrotil a podobně si počínal o pár chvil později na druhé straně i Markovič. S přibývajícím časem se více do hry dostávali hostující fotbalisté a Vlašim byla spíše v defenzivě. I přes to se snažila využívat své brejky. Jeden takový nedokázal zakončit Svoboda a hned poté měli domácí štěstí, kdy Lutonského zakončení na zadní tyči zamířilo nad branku.

Na stadionu v Kollárově ulici se potvrdilo známé fotbalové pravidlo nedáš - dostaneš. Marek Červenka si počíhal na přihrávku mezi obránci a následně sám před Veselým nezaváhal - 2:0. Svěřenci trenéra Valachoviče zbraně nesložili a chtěli s výsledkem ještě něco udělat. To se přeci jen nakonec podařilo, když devět minut před koncem zápasu dokázal míč s pomocí tyče dostat do sítě Jan Silný - 2:1.

Závěrečné minuty tedy nabídly dramatické okamžiky, které však nakonec vyústily pouze ve tři žluté karty. S výsledkem již ani jeden tým nedokázal pohnout a tři body nakonec zůstaly pod bájnou horou Blaník. Vlašim navíc zvítězila v posledních třech zápasech.

Twitter feed