dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    23.01.2021   |    Redakce

SK Líšeň - FC Vysočina Jihlava 1:1

Přípravné utkání

Výhry jsme se opět nedočkali

Poločas: 1:0. Branky: 25. Silný – 86. Arauto Wilson.

Líšeň: Vítek (46. Veselý) – Putyera (46. Jeřábek), Ševčík, Bednář, Rolinek (46. Lutonský) – Fall (46. Kučera) – Reteno Elekana (46. Pašek), Minařík (46.Matocha), Málek (46. Demeter), Krška (46. Szotkowski) – Silný (63. Málek). Trenér Valachovič.

Jihlava: Vejmola – Svoboda, Štefánek (46. Vedral), Pojezný (67. Šudeiwa), Želazný (46. Horák) – Chocholatý, Tureček (46. Vlček), Šudeiwa (46. Čok) – Ševčík (46. Růžička), Klobása (46. Selnar), Arroyo (46. Arauto Wilson). Trenér Křeček.

Poprvé se představil náš celek na domácím umělém trávníku. Ani ve čtvrtém střetnutí však nevyhrál, ačkoliv svého soupeře zřetelně přehrával v kombinaci a vytvářel si více šancí. Hosté hráli v podstatě své první přípravné utkání. Na trávníku to bylo znát. Z naší převahy vykvetl jen jeden gól. Po Fallově centru od rohového praporku ve 25. min. nastal na malém vápně před Vejmolou zmatek, čehož využil při svém čichu na branky Silný. Po změně stran přešel Valachovičův soubor na hru se dvěma útočníky, při níž zůstal i po vystřídání Silného po hodině hry. Nadále jsme měli převahu, ale vedení jsme neudrželi v závěru utkání. V něm nejprve v 79. min nařídil sudí po střetu Jeřábka s Šudeiwou velmi přísný pokutový kop, jenž Veselý Selnarovi zneškodnil bravurním zákrokem. V 85. min. však Selnarovu střelu vyrazil jen před sebe a tak Arauto Wilson měl snadnou práci vrátit míč z blízka do sítě. Nakonec jsme málem o vítězství přišli, ale v 87. min. Veselý kryl střelu Růžičky. Zápas tak skončil smírem. V této fázi je však důležitější předváděná hra než výsledek. To se obrátí až při lize v březnu.

komentuje Filip Lefenda

Branky: 24. Silný – 85. Araujo-Wilson

Neproměněná penalta: 79. Selnar (JIH), brankář Veselý zneškodnil


SK Líšeň 2019: Vítek – Putyera, Ševčík, Bednář, Rolinek, Minařík, Reteno Elekana, Fall, Málek, Krška, Silný
Náhradníci: Veselý – Jeřábek, Matocha, Szotkowski, Kučera, Pašek, Demeter, Lutonský
FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Svoboda, Štefánek, Pojezný, Želazný – Shudeiwa, Tureček, Chocholatý – Ševčík, Klobása, Arroyo
Náhradníci: Jágrik – Vedral, Vlček, Horák, Selnar, Chok, Araujo-Wilson, Růžička
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.
Hezké sobotní dopoledne. Zatímco prvoligové kluby již mají krátkou zimní přestávku za sebou, týmy FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se na start jarní části soutěže teprve připravují. V tomto textovém přenosu se zaměříme na souboj mezi fotbalisty SK Líšeň 2019 a FC Vysočina Jihlava. Hrát se bude na umělém trávníku.
Jihlava završí duelem s Líšní svůj druhý týden přípravy. Pro Vysočinu půjde o první herní test v novém kalendářním roce. Omlazený tým je po podzimní části F:NL až na desátém místě tabulky. Jaké se zatím udály změny v kabině? „Odešel pouze Smejkal, naopak do pole kádr doplnili Patrák, Selnar, Želazný a Chocholatý, čímž logicky vzrostla konkurence a variabilita naší sestavy. Boj o místo v sestavě bude hlavně v křídelních prostorech,“ prozradil pro klubový web trenér Aleš Křeček.
Líšeň odehraje v zimní přípravě už čtvrté utkání. Původně se měl klub z brněnského předměstí střetnout s Otrokovicemi, na neprofesionální kluby se však vztahují momentální vládní restrikce. Soupeřem tak bude druhému týmu F:NL Jihlava, s níž v červnu i v září Líšeň v lize remizovala shodně 1:1. V souboji s Vysočinou bude Líšeň usilovat o první letošní výhru. Zatím tým podlehl 1:3 Zlínu, 0:2 Ostravě a 1:2 Senici.
Úvodní sestavy:

SK Líšeň 2019: Vítek – Putyera, Ševčík, Bednář, Rolinek, Minařík, Reteno Elekana, Fall, Málek, Krška, Silný
Náhradníci: Veselý – Jeřábek, Matocha, Szotkowski, Kučera, Pašek, Demeter, Lutonský

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Svoboda, Štefánek, Pojezný, Želazný – Shudeiwa, Tureček, Chocholatý – Ševčík, Klobása, Arroyo
Náhradníci: Jágrik – Vedral, Vlček, Horák, Selnar, Chok, Araujo-Wilson, Růžička.
1
Utkání právě začalo.
1
Domácí fotbalisté nastoupili do utkání v červených dresech, hosté v modrých.
2
Líšeň zahrozila hned ve druhé minutě z rohového kopu. Kratší nižší centr skočil po sérii odrazů jen těsně vedle levé tyče!
7
Aktuálně je o něco aktivnějším týmem Jihlava, která je usazena na útočné polovině. Šanci si ale zatím Vysočina nevytvořila.
10
V krátkém sledu musel dvakrát zasahovat Vejmola. Nejprve vyběhl proti zakončení z levé strany šestnáctky, o chvíli později vyboxoval mimo své vápno rohový kop z pravé strany.
13
Jihlava spálila obrovskou tutovku. Po kratší přihrávce z pravé strany se před domácí brankou zjevil nehlídaný Luis Arroyo, z bezprostřední blízkosti ale střílel ekvádorský útočník trestuhodně nad břevno.
16
Už čtvrtá střela Líšně v tomto utkání (Jihlava je na jedné). Do odraženého balonu se dva metry před hranicí velkého čtverce opřel Martin Rolinek, jeho přízemní rána proletěla po zemi kousek vedle levé tyče. Scházela jí ale větší razance, Vejmola dráhu letu míče hlídal.
20
Nejprve blok líšeňské obrany, zakrátko rohový kop Jihlavy. Ten rozehrají hosté z pravé strany hrací plochy.
21
Po hodně riskantním odvrácení domácích, kdy šla prudká hlavička vedle pravé tyče, měla Jihlava další roh. Po něm už se druhý celek druhé nejvyšší soutěže definitivně osvobodil a přenáší hru na protější konec hřiště.
22
Rohový kop měli rovněž domácí. Zatím je oba týmy rozehrávají výhradně z pravé strany. Na první gól nicméně nadále čekáme, Jihlavě se podařilo dostat míč rychle do střední části.
Sledujte tisíce přímých přenosů na TV Tipsport, největší internetové sportovní televizi!
24
Líšeň právě vstřelila branku!
Vejmola nejprve výborně vyrazil štiplavou střelu z levé strany šestnáctky, následně mu ale propadl za záda centr z pravé strany. Zdálo se, že došlo k teči jednoho z domácích, branka je ale připsána napadajícímu JANU SILNÉMU, který se do souboje na malém vápně rovněž přichomýtl.
24. 1:0
30
Rohový kop Líšně skončil na dvou obranných blocích jihlavského celku. Následuje odkop od branky.
33
Jihlava se na útočné polovině dlouho neohřála. Pískán je faul, po němž bude rozehrávat Líšeň. Ta je směrem dopředu v posledních minutách jednoznačně aktivnější.
34
Luděk Vejmola vyboxoval prudký centr letící z pravé strany.
37
Líšeň měla možnost zahrozit ze standardky, krátký centr byl ale bleskově vyhlavičkován jedním z hostů.
38
Brněnská lavička reklamovala ruku v pokutovém území, penalta se ale kopat nebude.
40
Líšeň měla dobrou možnost na navýšení náskoku, nebezpečnou přízemní ránu z pravé části šestnáctky ale u bližší tyče pohotově vyrazil Vejmola.
42
A další velká šance Líšně. Tentokrát se na pravé straně uvolnil Lamine Fall, i jeho prudkou bombu k bližší tyči ale Vejmola vyrazil. Následuje už desátý rohový kop domácího celku.
45
Po centru z pravé strany hlavičkoval ze skrumáže jeden z Jihlavských kousek nad Vítkovo břevno. Následně rozhodčí fouká do píšťalky a posílá oba týmy na čaj.
45
První poločas skončil.
46
Začal druhý poločas.
49
Po nákopu z levé strany se balon odrážel od hráčů v šestnáctce Líšně jako kulička v legendárním pinballu. Nakonec přišla zblokovaná střela hostů, kteří již aktuálně kombinují na vlastní polovině.
52
Po faulu na okraji středového kruhu rozehrávali fotbalisté Líšně. Pokus o průnikovou přihrávku do vápna zachytila jihlavská obrana.
54
Po kratším pasu zprava přišla hlavička jednoho z domácích, bohužel pro Líšeň přesně doprostřed branky.
Pořiďte do vašeho klubu Klubový informační systém! Přehled plateb, databáze členů, administrace tréninků a zápasů – zkrátka kompletní správa sportovního klubu v jedné aplikaci. A u toho vám navíc garantujeme nejnižší cenu na trhu.
57
Ozývá se skandování hloučku fanoušků Líšně, kteří se dorazili na své miláčky přes plot podívat. Zatím mohou být s herním projevem svého mužstva spokojeni.
61
Obrázek hry je hodně podobný tomu z první půle. Líšeň přes zimu neztratila nic ze svého podzimního elánu a je neustále natlačena na polovině Jihlavy. Chybí tomu jen střelecká zakončení.
63
V pokutovém území Líšně se snažil balon procedit skrze skrumáž Chok Dau, ani nadvakrát ale neuspěl.
64
Po ostrém souboji zůstal na trávníku ležet nejlepší střelec druhé ligy Jaroslav Málek. Naštěstí se zdá být v pořádku.
65
Líšeň rozehrála z levé strany roh nakrátko. Míč po následném centru propadl až na pravou stranu šestnáctky, kde se do balonu opřel z voleje volný Milan Lutonský. Mířil ale mimo pravý horní růžek branky.
70
Týmy točí po změně stran sestavami, na skóre se to ale zatím nikterak nepodepsalo. Dvacet minut před koncem střetnutí tak stále platí hubené vedení Líšně v poměru 1:0.
72
Útok Líšně vygradoval menší skrumáží u pravé tyče. Míč nakonec skončil v moci brankáře.
75
Jihlava v posledních minutách směrem dopředu přidala. Vysočina se zdá být v těchto chvílích opticky mírně aktivnější. Poslední střela vyslaná zhruba z hranice šestnáctky ale zamířila zhruba metr nad domácí svatyni.
78
Jihlava poslala do vápna šikovný oblouček za obranu, hostující pětadvacítka ale byla faulována a nařízen je pokutový kop!
79
Míč si postavil Jakub Selnar, Vlastimil Veselý ale jeho střelu k pravé tyči tygřím skokem vyrazil!
79. Penalta
83
Líšeň měla k dispozici standardku ze zajímavé pozice. Jaroslav Málek střílel přes zeď doprostřed branky.
85
Jihlava právě vstřelila branku!
Jihlava v závěru zápasu srovnává krok. Selnarovu ránu z pravé strany vyrazil Veselý před sebe, kde balon z hranice malého vápna pohotově dorážel ze vzduchu JUSTIN ARAUJO-WILSON.
85. ARAUJO-WILSON - 1:1
86
Líšeň se po inkasované brance ihned tlačí dopředu. Fotbalisté v červených dresech rozehrají za skandování svých příznivců dvanáctý roh.
87
Jihlava získala balon a hnala se do rychlého protiútoku. Nebyla daleko od bleskového obratu, proti prudké střele z pravé strany bravurně zasáhl Vlastimil Veselý!
90
Konec zápasu.
Sledujte tisíce přímých přenosů na TV Tipsport, největší internetové sportovní televizi!
Fotbalisté Líšně nevyhráli ani ve svém čtvrtém přípravném utkání, byť byli k triumfu po dobrém výkonu nesmírně blízko. Domácí skvadře, která vedla od 24. minuty po teči Silného 1:0, nevyšla závěrečná desetiminutovka zápasu. Veselý nejprve vychytal penaltu Selnarovi, pět minut před koncem už ale kapituloval, když jej z dorážky překonal na malém vápně Araujo-Wilson.
Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a užijte si víkend. (11:52:31)

Facebook feed