A tým    14.11.2021   |    Redakce

LÍŠEŇ ZDOLALA TREFOU SILNÉHO VARNSDORF A JE V PATÁCH VEDOUCÍ ZBROJOVCE

Brno – Fotbalisté Líšně zdolali v odložené dohrávce 12. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nejtěsnějším rozdílem 1:0 Varnsdorf. Duel poznamenalo brzké vyloučení hostujícího Rudnytského, který v rozmezí třinácti minut inkasoval dvě žluté karty a mířil už po půlhodině hry předčasně do sprch. Brněnský celek zúročil výhodu jednoho muže v poli po pouhých dvou minutách, kdy otevřel skóre po rohovém kopu Jan Silný. Dvacet minut před koncem dostal zápas nový náboj, když byl vyloučen rovněž domácí Otrísal. Další branka už ale nepadla, a tak si tři body do tabulky připsala Líšeň. Ta má na druhém místě čtyřbodovou ztrátu na městského rivala Zbrojovku.

SESTAVY
VESELÝ – PAŠEK, JEŘÁBEK, O. ŠEVČÍK, LUTONSKÝ – OTRÍSAL – BEDNÁŘ (77. STÁŇA), MÁLEK, MATOCHA, ROLINEK (86. BURDA) – SILNÝ (86. ULBRICH).
TRENÉR: LEOŠ KALVODA
A. RICHTER – HEPPNER, HUŠEK (59. ŠIMON), KOUŘIL, ŽÁK – BLÁHA, M. RICHTER (85. KOCOUREK), RUDNYTSKYY, ONDRÁČEK (73. LAUKO), ZBROŽEK – DORDIĆ.
TRENÉR: PAVEL DRSEK
ROZHODČÍ: KREJSA – PFEIFER, POŽIVIL • STADION: AREÁL SK LÍŠEŇ • DIVÁCI: 580

KOMENTÁŘ

V brněnské Líšni se v neděli dohrávalo 12. kolo druhé nejvyšší soutěže. Líšeň se v případě výhry mohla dostat před Spartu B na druhé místo. Stačilo jediné, porazit Varnsdorf. Severočeši začali sympaticky, patřilo jim prvních pětadvacet minut duelu. Jenže z jejich strany to byl spíše platonický tlak a jedinou jakous takous příležitost měl kapitán Rudnytskyy, jeho hlavička však zamířila vedle. Hostující lídr byl v 31. minutě u klíčového momentu zápasu. Nejprve v 18. minutě vyfasoval žlutou a o třináct minut později putoval rovnou do sprch.

Líšeň tak dostala k dispozici přesilovku, která ji evidentně nakopla. A navíc to dlouho netrvalo a byla využita. Ve 33. minutě se ocitl na malém vápně Jan Silný a jeho hlavička zapadla přesně k pravé tyči – 1:0.

Od té doby uvolnění Moravané jasně dominovali a mohli přidat další góly. Letošní osmigólový kanonýr Silný dvakrát v řadě mířil nepřesně, v závěru neuspěl ani Matocha. I ve druhém poločase se hosté snažili být aktivní, držet míč, ale ta koncovka. Jedinou slibnou šanci vyprodukoval pouze Dordič, jehož střelu Veselý lapil do rukavic. Po hříchu to byla jediná přímá střela na bránu od severočeského týmu za celý zápas.

Brňané drželi těsný výsledek a spoléhali většinou na defenzivu, ale také chybovali. Možná až dost bohorovný výkon zapříčinil, že oslabený soupeř byl stále ve hře. V 70. minutě mu navíc pomohl druhým žlutým faulem Otrísal a rázem se hrálo na obou stranách v deseti.

V rovnovážném počtu mužů na hřišti mohl několikrát rozhodnout z brejků Silný, ale pokaždé své šance trestuhodně spálil. Fanoušci na tribunách tak museli trnout do posledních sekund, neboť Varnsdorf posílal jeden centr do vápna za druhým. Leč díky jeho nízké produktivitě nakonec zůstaly body v Brně. Brankář Vlastimil Veselý mohl slavit šestou vychytanou nulu v sezoně a jeho mužstvo rázem poskočilo na druhé místo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.