A tým    14.04.2021   |    Redakce

Líšeň přehrála rozdílem třídy Duklu a vrátila se na druhou pozici

Z webu F:NL

Brno – Měl to být vyrovnaný zápas, opak byl ale pravdou. Fotbalisté Líšně porazili v utkání 18. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY pražskou Duklu jednoznačně 3:0 a vrátili se po nedělní porážce ve Vlašimi zpět na druhou příčku v tabulce. Výsledek okleštil dvěma góly z 9. a 60. minuty Jakub Kučera. Mezi jeho zásahy vklínil svou branku po půlhodině hry i Jan Silný. Dukla čeká na vítězství už čtyři kola, potřetí v řadě navíc odešla ze hřiště bez bodu a je stále až devátá.

SK Líšeň - FK Dukla Praha 3:0 (2:0)

BRANKY: 9. a 60. KUČERA, 29. SILNÝ
KARTY: 58. KRŠKA - 37. KOVERNIKOV, 77. PETERKA, 2. SOUČEK
SESTAVY

VESELÝ – BEDNÁŘ, OTRÍSAL, O. ŠEVČÍK, LUTONSKÝ – KUČERA – MINAŘÍK (74. ŠTEIGL), MÁLEK (88. FALL), MATOCHA (88. SZOTKOWSKI), KRŠKA (83. ROLINEK) – SILNÝ (74. ZIKL).

F. RADA – AYONG, J. PETERKA, CHLUMECKÝ – D. SOUČEK, DOUMBIA, BARAC (75. ULLMAN), KOVERNIKOV (46. TRÁVNÍČEK) – HADAŠČOK (63. DAVID KOZEL), FÁBRY (75. FIŠL), ŠEBRLE (46. KIM).

ROZHODČÍ: MATĚJČEK – POŽIVIL, ČERNOEVIČ
• STADION SK LÍŠEŇ •

KOMENTÁŘ

Úvod duelu patřil hostující Dukle, která začala aktivně a kombinovala na útočné polovině, jenže nejnebezpečnější byla střela Šebrleho z kraje vápna a trefil jen prvního stojícího obránce. Líšeň v deváté minutě zahrávala standardní situaci. Centrovaný míč zasáhl hlavou hostující obránce, jenže balón se odrazil příhodně pro Jakuba Kučeru, který střelou na vzdálenější tyč nedal brankáři šanci zareagovat – 1:0.

I po inkasované brance byli aktivnější Pražané, kteří rozehrávali několik přímých kopů blízko domácí bráně, ovšem největší šancí bylo, když domácí hráč odhlavičkoval centr nad svou bránu. Na druhé straně mohl zvýšit vedení Silný, když se řítil na bránu, ale dobrým obranným zákrokem byl nakonec odzbrojen.

Líšeň dvacet minut po první brance opět dokázala skórovat. Minařík odcentroval míč před branku, kde si našel místo na hlavičku Jan Silný, který překonal hostujícího Radu. Míč se štěstím doskákal až za brankovou čáru – 2:0. Líšeň tak odcházela do šaten mnohem spokojenější.

Dukla začala aktivně i druhý poločas, hned v úvodu se ukázal nový muž na trávníku Kim Seung Bin, který vystřelil na branku a získal pro svůj tým rohový kop, ze kterého však již ohrožení domácí svatyně nevzniklo.

Líšeň ani ve druhé půli nebyla na míči dominantní, ovšem i tak dokázala skórovat. Jan Silný vypíchl Radovi balón, nechal hostujícího brankáře za sebou a předal míč na Jakuba Kučeru, jenž měl před sebou prázdnou bránu. Míč uklidil přímo do pravého horního rohu – 3:0.

Dukla si do konce utkání nevytvořila větší ohrožení brány, naopak Líšeň v závěru ještě několikrát zahrozila, ale další branka už nepadla. Líšeň je tak i po 18. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY doma neporažena. Marvani jsou na druhé pozici o dva body před Prostějovem, který má zápas k dobru. Naopak Dukla zůstává devátá, na desáté Blansko už má ale k dobru jen bod.