SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 *

A tým    25.11.2020   |    Redakce

LÍŠEŇ DÍKY DVĚMA GÓLŮM Z PENALT OTOČILA DUEL S VYŠEHRADEM

z webu F:NL

Brno – Fotbalisté Líšně v 9. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY předvedli vynikající obrat a zvítězili nad Vyšehradem 4:2. Hosté dvakrát vedli, nejdříve je do vedení poslal Králíček už v páté minutě. Následně srovnal Ševčík, ale Vyšehradští opět odskočili díky Dočekalovi. Jenže Líšeň vybojovala dvě penalty, které proměnil Málek a otočila utkání. Vítězství ještě potvrdil v nastaveném čase Rolinek.
SESTAVY
VESELÝ – PAŠEK, JEŘÁBEK, O. ŠEVČÍK, LUTONSKÝ – KUČERA – T. MACHÁLEK (90. BEDNÁŘ), MÁLEK, MATOCHA (73. SZOTKOWSKI), KRŠKA (73. ROLINEK) – SILNÝ (82. MINAŘÍK).
TRENÉR: LEOŠ KALVODA
BABKA – LAŇKA, ŠANDERA, DOČEKAL, KOŠÚT – ALEXANDR, KUBALA – ČEJKA (46. JANUŠKA), DROBÍLEK, M. ČERNÝ (84. KŘÍŽ) – KRÁLÍČEK (65. VANDAS).
TRENÉR: MICHAL ZACH
ROZHODČÍ: PETŘÍK - DOBROVOLNÝ, BATÍKHRÁNO BEZ DIVÁKŮ

KOMENTÁŘ

Vyšehrad byl v úvodních minutách zápasu aktivní a Líšni se naopak nedařilo dostat míč za polovinu. Snaha hostujícího týmu vyvrcholila už v páté minutě prvním gólem zápasu. Čejka dostal přihrávku na pravou stranu a po chvíli přízemně odcentroval. Tečovaný míč si v pokutovém území našel Milan Králíček, který jej střelou z otočky o tyč poslal do brány - 0:1. Líšeň tak musela velmi rychle dohánět náskok soupeře. Vyrovnání mohlo přijít už o pět minut později, branka však domácímu týmu nebyla uznána z důvodu ofsajdu. Zbytek první půle se nesl v duchu snahy Líšně prosadit se. Její centry však většinou sebral gólman Babka nebo odvrátila obrana. Ke střelám se fotbalisté brněnského týmu moc nedostávali a do šaten se tak odcházelo za překvapivého stavu 0:1.

Do druhé půle Líšeň vstoupila bez střídání a se stejnou taktikou. Znovu se spoléhala na centrované míče z křídel. Tomáš Machálek ještě úspěšný se svou hlavičkou nebyl, Ondřej Ševčík už v 62. minutě ano. Brněnský kapitán naskočil na centr a David Paška jej usměrnil do levého dolního rohu – 1:1. Vyrovnaný stav však příliš dlouho nevydržel a byl to Vyšehrad, který se vrátil do vedení. Brankář domácích Veselý rohový kop soupeře ještě vyboxoval, míč se však rychle vrátil do vápna a Tomáš Dočekal jej poslal k levé tyči.

To však nebylo zdaleka vše. Přišla totiž napínavá pětiminutová pasáž. Prvního hostujícího faulu ve vápně se dopustil kapitán Milan Černý, když při rohu Líšně strčil do soupeře. K exekuci pokutového kopu se postavil Jaroslav Málek, který střelou do protipohybu gólmana nezaváhal - 2:2. Podobná situace se však o chvíli později opakovala znovu. Tentokrát fauloval střelec druhé Vyšehradu Dočekal, který udeřil soupeře do obličeje. Jaroslav Málek se ani tentokrát nemýlil a v 83. minutě přesnou střelou k levé tyči nedal Babkovi šanci na zákrok - 3:2. V závěru zápasu pak vítězství Líšně potvrdil ještě individuální akcí Martin Rolinek, který upravil výsledek na konečných 4:2.