dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

Senioři    11.04.2021   |    Podhradský Jiří

K. Poborský - Plivnutí do tváře


Poborský: Naštvání a nepříčetnost! Plivnutí do tváře, tvrdí FAČR o obratu

Pátek? Amatérští fotbalisté smějí od pondělí na hřiště ve dvaceti lidech, ministr vtipkuje o tom, že jen bez brankářů. Sobota večer? Velký obrat a požadavek k udržení přísných opatření, které v Česku doporučují epidemiologové. Veletoč nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera naštval sportovní organizace, kde se chystaly na postupný návrat k tréninku. „Bereme si to hodně osobně,“ napsal na Twitter Karel Poborský, česká fotbalová legenda a kandidát na předsedu fotbalové asociace.

Amatérský sport se v pondělí neotevře, jak se čekalo po schváleném uvolnění na dvacet osob venku a deset uvnitř. To mělo umožnit rekreační sportování i organizované tréninky amatérů včetně dětí a mládeže na venkovních sportovištích v maximálně dvacetičlenných skupinách.

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger vydal nařízení, které ponechává od pondělka v platnosti současné omezení na dvě osoby uvnitř i venku. Bude ho v pondělí potvrzovat vláda. Tím pádem padají veškeré plány na obnovení organizovaného tréninku sportovních oddílů venku, což se hromadně chystalo.

Rozhodnutí nového ministra vyvolalo prudké reakce. „Vážený pane ministře, my všichni, kteří jsme vás vzali za slovo a začali připravovat pondělní návrat žáků na hřiště, jsme naštváni k nepříčetnosti a bereme si to hodně osobně!“ vzkázal Karel Poborský , který se uchází o pozici předsedy české fotbalové asociace.

„FAČR považuje v tuto chvíli podobný přístup za skandální a zároveň za plivnutí do tváře všem, kteří se na základě pátečního vyjádření pana ministra začali chystat na pondělní restart tréninkového procesu v režimu 20 osob na venkovních hřištích,“ řekl ČTK tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

Zklamání pro celý amatérský sport

Asociace se podle něj s případným opětovným zákazem amatérského sportu jen tak nesmíří. „Situace je především v oblasti nemožnosti tréninku dětí alarmující s možnými nevratnými procesy a FAČR nehodlá podobné devastaci zdraví zejména nejmladší generace pouze přihlížet,“ uvedl Jurman.

„FAČR ve spolupráci s řadou ostatních svazů, ČUS a NSA navíc připravila celou řadu scénářů, jak bezpečně zajistit návrat sportovců (fotbalistů) na sportoviště. Nyní využije veškerých možností k tomu, aby tedy alespoň podle nich restart sportu probíhal,“ doplnil Jurman.

Rychlým obratem jsou nemile zaskočené i další organizace. ČUS (Česká unie sportu) apeluje na vládu, aby dopad omezení shromažďování na děti a mládež zmírnila. „Vyzýváme ministerstvo zdravotnictví a vládu, aby alespoň ponechalo tréninky dětí a mládeže na venkovních sportovištích v režimu do dvaceti osob. Už teď stejně probíhají živelné aktivity na sportovištích nebo se stačí podívat, jak to vypadá v parcích či na hřištích, kde jsou namačkaní rodiče s dětmi,“ uvedl pro ČTK předseda ČUS Miroslav Jansta.

zdroj :https://isport.blesk.cz/clanek/ostatni/394417/pobo...

Twitter feed