dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

Klub    08.03.2023   |    Redakce

Investice do technologií pokračují, klub pořídil kamery Veo2

Nejen trenérům bude pomáhat automatický kamerový a analytický systém

V minulém roce, konkrétně v měsíci srpnu, jsme vás informovali o nákupu Polar Team Pro (článek), který slouží k získávání dat z tréninkového procesu a ze soutěžních utkání u jednotlivých hráčů.

Tyto investice pokračují i nadále. Nyní se klub rozhodl pořídit Veo Cam 2, automatický kamerový systém (více o systému a video). S nahráváním zápasů, následnou analýzou a práci s daty se věnujeme v klubu již delší dobu. Tento systém nám umožní zefektivnit tuto práci. Díky tomu, že je snímáno celé hřiště, můžeme sledovat i dění mimo těžiště hry. Software také automaticky přibližuje dění v těžišti hry a výsledný obraz vám může připadat tak, jako u televizního utkání. Pro trenéry je velice důležitá analytická služba. Ta nejen, že vede některé statistiky ze zápasu, ale také označuje šance, góly atd. Tím pádem se usnadní trenérům práce s daty. Také lze jednotlivé úryvky utkání, ať již počítačem, či trenérem vystřižené, stáhnout nebo posílat konkrétní části utkání jednotlivým hráčům. Samozřejmě lze sdílet i video celé.

Klub má v současné době dvě Veo kamery, které slouží pro žákovské a dorostenecké kategorie a pro zaznamenávání domácích utkání B mužů. Tyto dvě kamery nás zajisté posunou zase o kus dále v práci s údaji ze zápasů a tréninků.

Je velmi pozitivní, že stejně tak jako realizační týmy jednotlivých kategorií, i vedení klubu je nakloněno inovacím a využíváním technologií, mezi které patří rozšířené funkce v rámci programu XPS, systém Polar Team Pro a nyní automatický kamerový systém Veo.


Facebook feed