dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    31.07.2020   |    Redakce

Fotbalová Líšeň hledá útočníka, sleduje i Yunise z Olomouce

Yunis do konce žákovského věku hrál v Líšni, pak šel do Zbrojovky a odtud jej Olomouc koupila bez souhlasu Zbrojovky. Do Líšně vzhledem k jeho výkonům určitě nepřijde, ale pokud by on a Olomouc chtěla, Líšeň by se jeho hostování určitě nebránila

 • Jeden lídr sestavy – obránce Jan Hlavica – druholigovým fotbalistům Líšně odešel, dva potenciální vůdci k nim přišli. Ze Zbrojovky se vrátil bývalý kapitán David Krška a z Prostějova dorazil David Pašek, brněnský odchovanec s rovnou stovkou ligových startů na kontě.
  V hledáčku Líšně se ocitl i olomoucký útočník Jakub Yunis. | foto: Stanislav Heloňa, MAFRA
  „Ještě mám v živé paměti jarní zápasy, v nichž jsme dojížděli na nedostatek zkušeností. K mladým klukům jsme potřebovali nadstavbu a věřím tomu, že Krška a Pašek se stanou těmi lídry, kteří budou mančaft řídit přímo na hřišti,“ přeje si líšeňský trenér Milan Valachovič.
  Co však hledá stejně usilovně jako šéfa kabiny, je útočník. Vzhledem k tomu, že jeho zájem o další hostování Martina Zikla ze Zbrojovky se může stát jen zbožným přáním, pokud se Zikl v prvoligovém kádru chytne, rozhlíží se Valachovič i jinde.
  „Pokud by Zikl nebyl, musíme reagovat,“ uvědomuje si. V útoku má nyní k dispozici slibného střelce Jana Silného a Adama Filu, u něhož ale zvažuje, jestli by mu nepomohlo hostování v MSFL.
  Kandidátem na místo na hrotu Líšně tak může být třeba Marek Szotkowski ze Žižkova, nebo dokonce bývalý mládežnický reprezentant Jakub Yunis z Olomouce. Manažer Sigmy Ladislav Minář zvažuje nechat Yunise zvednout si sebevědomí ve druhé lize, pokud místo něho sežene aktuálně produktivnější náhradu.
  Útočníkem je v Líšni také Tomáš Machálek, kterého ale Valachovič častěji zařazoval na křídlo.
  V prvním přípravném utkání Líšeň porazila Hlučín 2:1, její góly dali Silný a Pašek. V sobotu Valachovičova skvadra nastoupí proti rakouskému Sankt Pöltenu.
  Zdroj: https://www.idnes.cz/fotbal/domaci-souteze/lisen-p...

  Twitter feed