dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    01.05.2021   |    Redakce

FC Slavoj Vyšehrad - SK Líšeň 1:2

​Ukončit špatnou sérii jsme Šemíkům nedovolili

FC Slavoj Vyšehrad - SK Líšeň 1:2 (0:1)


Branky: 63. Suchan – 6. Silný, 74. Ševčík. ŽK: Ordelt, Suchan, Egert, Alexander – 0.

Rozhodčí: Švagr – Leška, Šimáček. Delegáti: Svoboda, Rampáček.

Vyšehrad: Ordelt – Procházka, Egert, Stropek, Schneider – Alexandr, Kulig (64. Zaradny) – Hampl (64. Drobílek), Suchan (90. Burda), Hezoučký (64. Králíček) – Kříž (79. Vejvar). Trenér Klíma.

Líšeň: Veselý – Jeřábek, Otrísal, Ševčík, Lutonský – Kučera – Pašek (75. Reteno), Málek (75. Rolinek), Matocha (88. Bednář), Krška – Silný (83. Szotkowski). Trenér Valachovič.

Na Strahově nás čekal decimovaný soupeř z Vyšehradu. Šemící na jaře získali pouhý bod a před utkáním s námi měli šňůru sedmi proher za sebou. Samozřejmě, že ji chtěli v boji s námi přerušit. Jenže se tak nestalo, ač se o to zejména ve druhé části zápasu "setsakramentsky" snažili. Slavoj má na dlouhodobé marodce oba své brankáře, a tak mezi třemi tyčemi nastoupil už čtvrtý gólman. Po zranění Vandase trenér hledá i hrotového útočníka, jehož roli zkoušel v sobotu odchovanec Zbrojovky Dominik Kříž. Ten se také dostal do první šance zápasu, ale jeho střela mířila jen do rukavic Veselého. Sprchou pro domácí byla branka v 6. minutě, kdy Silný utekl Schneiderovi a sám před brankářem nezaváhal, byť jeho střela nebyla moc povedená, ale naštěstí pro něj brankář při svém zákroku podklouzl. Tenhle gól poznamenal Šemíky natolik, že až do konce poločasu se prakticky na nic nezmohli. Přitom náš celek nepředváděl zrovna stoprocentní výkon, který bychom si všichni představovali. Přesto však byl Silný stálým nebezpečím pro branku Slavoje. Před poločasem jeho střelu, kterou již překonal Ordelta, na poslední chvíli vykopl z brankové čáry Egert. Balón se posléze dostal do sítě, ale sudí branku neuznal kvůli postavení mimo hru. O přestávce v kabinách asi zněl silněji hlas domácího trenéra Klímy než trenéra Valachoviče. Šemíci se do druhé půle vrhli s větší motivací. Laxnost našich hráčů ke zvýšení tempa zápasu naznačila, že jsme změnu pojetí hry u soupeře neakceptovali. Koledovali jsme si o vyrovnání, které přišlo v 63. minutě, kdy už u půlicí čáry stála trojice borců Vyšehradu, čekající na střídání. Po centru do šestnáctky měl kapitán Slavoje Suchan dostatek prostoru k přesnému zakončení. Šemíkům však nebylo dopřáno ani bodu. V 74. minutě, kdy byl mimo hrací plochu ošetřován Alexandr, se prosadil před brankou pěknou hlavičkou kapitán Ševčík, čímž napravil předchozí chybu stoperů při inkasované brance. Zvýšit vedení na rozdíl dvou branek a zpečetit tak naše vítězství odmítl Krška, když neproměnil pokutový kop, který byl nařízený za faul Alexandra na Kučeru, jenž se řítil na Ordelta. Vítězstvím jsme se vrátili po páteční výhře Prostějova v Ústí nad Labem opět na druhé místo. A chceme-li zaznamenat i další pozitivum, tak šlo o historicky první líšeňské vítězství v hlavním městě republiky.

Miloslav Vlašic


Více informací o dění v utkání naleznete v online přenosu na webu Onlajny.com

Twitter feed