A tým    31.05.2021   |    Redakce

Duel Líšně s Třincem vítěze nepoznal

Brno – V závěrečném 26. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se celky Líšně a Třince rozešly smírně výsledkem 1:1. Jako první se v duelu prosadili domácí, v 18. minutě je do vedení poslal Rolinek. Soupeř vyrovnal o osm minut později z pokutového kopu zásluhou Vaňka. Více branek už v zápase nepadlo. Domácí Líšeň tak v historické sezoně končí na druhé pozici, Třinečtí uhájili deváté místo.

1:1 (1:1)

STŘELCI: 18. ROLINEK - 26. VANĚK (PEN)
KARTY: 42. ŠEVČÍK, 90. OTRÍSAL, 90. VÍTEK - 25. FOLTYN
SESTAVY
LÍŠEŇ: VESELÝ – LUTONSKÝ, JEŘÁBEK, OTRÍSAL, BEDNÁŘ – ŠEVČÍK (61. SZOTKOWSKI) – ROLINEK (61. RETENO ELEKANA), MATOCHA, MÁLEK, PAŠEK (81. MINAŘÍK) – ZIKL (89. FALL). TRENÉR: MILAN VALACHOVIČ
TŘINEC: ADAMUŠKA – JANOŠČÍN, FOLTYN, BEDECS – HÝBL (55. BOLF), WEBER (82. ATTAH), VANĚK, OMASTA – CIENCIALA, SAMIEC, STÁŇA (77. CELBA). TRENÉR: FRANTIŠEK STRAKA
ROZHODČÍ: DORUŠÁK – MOJŽÍŠ, MELICHAR

• STADION: STADION SK LÍŠEŇ • DIVÁCI: 425 •

KOMENTÁŘ

Do zápasu mezi Líšní a Třincem vstoupili aktivněji hráči hostujícího týmu. První velká příležitost se již ve třetí minutě naskytla Bronislavu Stáňovi. Útočník slezského týmu zprava nabíhal sám na Veselého, jeho střelecký pokus ovšem úspěch neslavil. Domácí gólman proti němu totiž dokázal zasáhnout. Veselý musel ovšem být v pozoru i v následujících minutách. Další důležitý zákrok si totiž připsal v té desáté. Proti dorážce z pravé strany pokutového území se ovšem dokázal natáhnout a znovu tak svůj tým podržel.

Do vedení se i díky tomu jako první nakonec dostali jeho spoluhráči. Stalo se tak v 18. minutě. Jaroslav Málek našel během protiútoku hezkou přihrávkou vzduchem nabíhajícího Martina Rolinka, který přízemní střelou z levé strany vápna překonal Adamušku – 1:0. Míč hostujícímu brankáři projel pod rukavicí.

Třinec se ovšem nevzdal a po faulu na Samiece v pokutovém území se mu naskytla příležitost pokutového kopu. K jeho exekuci se postavil Richard Vaněk, který si počínal s přehledem a poslal míč do protipohybu gólmana k pravé tyči – 1:1. V dalším průběhu prvního poločasu ještě byly k vidění náznaky šancí na obou stranách, zejména pak na té třinecké. Další gól už ovšem do přestávky nepřišel.

I ve druhé polovině měli fotbalisté Třince územní převahu, žádné velké šance si ale nevypracovali. Do obou pokutových území sice létalo hodně centrovaných míčů, brankáři mimo to ale zasahovat proti nějakým nebezpečným střelám či hlavičkám nemuseli. Možná se také projevilo to, že ani jednomu z celků už v podstatě o nic důležitého nešlo.

Nejzajímavější moment druhé půle přišel až v jejím samotném závěru. Erik Otrísal byl faulován a z tohoto souboje si odnesl zranění. Hráči obou týmů si následně vyměňovali nějaké peprné poznámky. Jedním z aktérů, který inkasoval žlutou kartu, byl právě Otrísal, který odkulhával směrem ke střídačce. „Odměněn” byl také náhradní domácí brankář Jan Vítek. Červenou kartu pak dostal asistent trenéra Třince Tomáš Jakus.

Na trávníku už se nic podstatného nestalo. Zápas skončil remízou 1:1.