Mládež    09.05.2022   |    Redakce

Devatenáctka zaskočila favorita, tři body ale nezískala

O víkendu 7. a 8. května odehrála naše dorostenecká mužstva utkání 25. kola Moravskoslezské dorostenecké ligy a Moravskoslezské dorostenecké divize sk. D. Devatenáctka se sedmnáctkou v sobotu přivítaly aspiranta na postup z Vysočiny. A v neděli se utkala osmnáctka a šestnáctka s Havlíčkovým Brodem.

Dorost U19

SK Líšeň – FC Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)

Branka: Ferlay

Sestava: Fiala – Kovařík, Štolba, Drábek, Orálek, Rajčinec (91. Gill), Galia (81. Sáček), Nechvátal, Kadeřávek (69. Toczyski), Džupenjuk, Ferlay (67. Vlach)

Trenéři Michal a Julínek: „Utkání proti Jihlavě, týmu, který si jde za postupem do nejvyšší dorostenecké soutěže, byl velice zajímavý. Ze začátku se nám nedařilo zareagovat na soupeřovo tempo a jemu se dařilo dostávat do gólových příležitostí. Náš brankář Fiala si ovšem postavil výborně bránu. Dvakrát zazněla konstrukce brány a v pozdější fázi utkání se vyznamenal ještě několika výbornými zákroky. Do druhého poločasu jsme vstoupili s větším nasazením a bojovností. Odměnou nám byla první vstřelená branka v podání Matyáše Ferlaye. Zbytek utkání byl i nadále velice bojovný. Podařilo se nám dostat soupeře pod tlak a několikrát zahrozit. Jihlava byla i nadále nebezpečná. V 93´minutě byl nařízen přímý volný kop. Před bránou se objevil hráč hostí a k naší smůle se prosadil. Po tomto gólu byl zápas ukončen. I když nám tento zápas nepřinesl plný bodový zisk, tak si hráči zaslouží velkou pochvalu za to, s jakým nasazením a chutí hráli proti tak kvalitnímu soupeři.“

Dorost U18

SK Líšeň – FC Slovan Havlíčkův Brod 3:1 (0:1)

Branky: Zvejška 2, Okoro

Sestava: Juránek – Erida (85. Kilberger), Okoro, Gruber (80. Fendrich), Tálský, Pfeffer (59. Valenta), Steiner (55. Semrád), Hrabec, Zvejška, Spusta, Pochylý (80. Dřevěný)

Trenéři Smrček a Ševčík: „Branka v úvodu utkání znervózněla naše hráče, a naopak hosté povzbuzeni vstřelenou brankou přidali na bojovnosti. Přesto jsme ve druhém poločase využili vypracované příležitosti a zaslouženě zvítězili 3:1.“

Dorost U17

SK Líšeň – FC Vysočina Jihlava 3:5 (1:3)

Branky: Crha 2, Kříž

Sestava: Klabal – Kříž, Kamoj, Špilka, Čábelka, Hochman, Jahůdka, Aniol (75. Sedlák), Klimovič, Crha, Zadorozhnyi

Trenéři Šrámek a Čermák: „Od začátku zápasu s lídrem tabulky jsme věděli, že nás čeká fyzicky náročné utkání. Soupeř byl rychlý, dobře napadal a neměli jsme čas na kombinaci. Jihlava šla sice rychle do vedení, ale nesložili jsme zbraně a snažili se aktivní hrou korigovat utkání, to se nám povedlo po pěkné kombinaci, kdy na jejím konci přesně zamířil Crha. Bohužel ke konci poločasu soupeř navýšil své skóre o dvě branky. Do druhého poločasu jsme udělali jednu změnu v sestavě, abychom zamezili silnou stránku Jihlavy. Soupeře jsme zaskočili a zvednutým sebevědomím jsme dokázali srovnat skóre. Soupeř rychle odpověděl na vyrovnání krásnou střelou pod břevno, ke které jsme hráče Jihlavy ovšem lacině donutili. Zbytek zápasu mělo výborné parametry a hrálo se o branku, která by buď rozhodla utkání nebo rozdělila body. My si vytvořili jednu velkou šanci ke skórování. K vyrovnání, ale nedošlo a soupeř v poslední minutě po chybě rozhodl utkání ve svůj prospěch.“

Dorost U16

SK Líšeň – FC Slovan Havlíčkův Brod 6:0 (3:0)

Branky: Novák 2, Hasoň 2, Hrabovský Liška

Sestava: Moučka – Knos, Povolný (46. Polóni), Řezník, Dervišič, Lopour (65. Luka), Hasoň, Hochman (46. Keprt), Příkaský (46. Benčík), Novák (65. Kosmák), Hrabovský (46. Liška)

Trenéři Odehnal a Semrád: „Dnes se nám zápas povedl a všichni hráči bojovali a plnili pokyny, jak měli. Jsme rádi, že po minulém zápase jsme si vše vyříkali a mělo to kladný dopad na naši dnešní hru. Za dnešek musíme kluky pochválit a navázat na tento výkon i příští zápas.”