dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    10.06.2021   |    Redakce

Čtyři noví trenéři u našich soupeřů z F:NL

Čtyři naši soupeři již představili své nové posily na trenérských postech

Čtyři noví trenéři by měli působit u celků nového ročníku druhé ligy. O dosavadním kouči dorostu pražské Slavie Martinu Hýském (46), jenž vystřídal ve Vlašimi Daniela Šmejkala (51), jsme již informovali dříve. Dalšími novými muži jsou u našich soupeřů Roman West v Opavě, Jiří Jarošík v Prostějově a Jan Kameník v Jihlavě.

Roman West (40) nastoupil do Opavy v polovici května jako šéftrenér mládeže a měl vést devatenáctku v I. dorostenecké lize. Jenže po odchodu Kováče se po třech týdnech působení stěhuje West k prvnímu mužstvu.V minulém ročníku působil v Hlučíně, kde v nedokončené MSFL byl s mužstvem na sedmém místě. Ve druhé lize není nováčkem, neboť postoupil s Vítkovicemi v roce 2016 z MSFL a v následující sezóně vedl tým v profesionální soutěži jedenáct kol. Poté předal taktovku Pulpitovi, aby ji zase na jaře převzal zpět. V dalším ročníku vedl Vítkovice sedm kol, v nichž se nepodařilo jeho svěřencům ani jednou vyhrát, proto byl vystřídán Adlerem, ten později Grmelou. Odcházející Radoslav Kováč (42) měl být neoficiálně osloven brněnskou Zbrojovkou i Prostějovem, ale k dohodě v obou případech nedošlo.

V Prostějově prý jednali o příchodu Šmejkala, či Kováče, kteří po ukončení posledního ročníku fotbalových soutěží ztratili svá místa ve Vlašimi, resp. Opavě. Pavla Šustra (47) nakonec nahradí bývalý reprezentant Jiří Jarošík (44), který začal minulou sezónu v Ústí nad Labem, ale během zimy přešel do slovinského NK Cejle, odkud však po čtyřech měsících předčasně odešel. V současné době byl tedy bez angažmá. Případné doplnění, či změny v realizačním týmu budou řešeny v pondělí.

Aleš Křeček (50) odešel z Jihlavy po ročním působení, když se rozcházela jeho vize s plány klubu. Do Jihlavy zamířil Jan Kameník (39), jemuž navzdory záchraně FK Pohronie ve slovenské nejvyšší soutěži neprodloužil klub angažmá. Na Slovensko přišel v říjnu minulého roku z divizního FC Strání. Kameník působil dosud nejčastěji na Slovácku. V prvoligovém Zlíně byl asistentem koučů Petržely, Bílka i Pivarníka, po jehož odvolání dokončil na jaře 2019 soutěž jako hlavní trenér. V následujícím ročníku I. ligy působil opět jako asistent Csaplára, po jehož odvolání znovu převzal mužstvo, ale posléze byl odvolán a předal žezlo Páníkovi. Kameník již v Jihlavě působil, když v roce 2015 přišel k mládežnickému fotbalu. Poté si ho trenér Bílek vytáhl k sobě jako asistenta u prvního týmu, ale po neúspěšných výsledcích na jaře 2017 byli oba od prvoligového mužstva odvoláni. Mladý trenér se tak na Vysočinu vrací po čtyřech letech. Ze Slovenska si přivedl i asistenta Jozefa Pavlíka a trenéra brankářů Matúše Moťovského.

Kameník před dávnými lety působil v SK Líšeň jako trenér mládeže a učil na ZŠ Novolíšenská.

Facebook feed