dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

Senioři    21.12.2020   |    Podhradský Jiří

Blatný versus Hnilička

Dnešní jednání o možnostech sportování přineslo tyto informace :

zdroj www.idnes.cz :

Sportovci se s ministrem Blatným dohodli, že připraví návrh změn opatření

21. prosince 2020 16:51

Lídři českého sportu se na pondělním jednání s ministrem zdravotnictví Janem Blatným dohodli, že připraví návrh, jak by se mohla změnit opatření v oblasti sportu v systému PES. Aktuálně jde hlavně o čtvrtý stupeň, ve kterém je nyní amatérský sport prakticky uzavřený. Ve hře je pravidelné antigenní testování amatérů, pro které by mohla vzniknout zvláštní centra.

Vzhledem k aktuálnímu vývoji epidemiologické situace není uvolnění sportu otázkou nejbližších dní, protože Česko je aktuálně spíše na prahu dalšího zpřísňování opatření. Index PES bez zohlednění antigenních testů je čtvrtý den na 76 bodech, což je spodní hranice nejvyššího pátého stupně. O případném dalším uzavření Česka by měla ve středu rozhodovat vláda. Ministr Blatný dnes uvedl, že pokud ho navrhne, bude chtít přísnější režim od 25. prosince.

Pro sport by to ale ve srovnání se současným stavem nemělo znamenat žádnou výraznější změnu. Profesionální soutěže by ve zvláštním režimu a bez diváků měly pokračovat nadále, vyplývá z matice opatření PES. Jen povolené skupiny pro amatérský sport venku by se zmenšily ze šesti lidí na dva.

Zdroj: https://www.idnes.cz/sport/ostatni/milan-hnilicka-jan-blatny-sport-koronavirus-jednani.A201221_164235_sporty_rou

Facebook feed