SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 *

B-tým nedokázal proměnit šance a chyboval v obraně

Branky: 61. a 65. Šnyrch, 34. Rajsigl, 81. Kokorský.

Rozhodčí: Burgr – Kron, Daniel. Delegát: Laštůvka.

Místo: Stadion Ivančice, ulice U Malovaného mlýna. Počet diváků: 140.

Ivančice: Pěgřím – Rajsigl, Císař, Bořil, Šnyrch (68. Hložek), Weinlich, Adam, Široký (71. Rybníček - 85. Pavlík), Kokorský, Slavík, Pekáč . Trenér Štork.

Líšeň: Rychetský – Daněk (67. Luskač), Červík, Bohuslav, Svoboda (84. Vraj) – Rudyk, Horký – Vlach (46. Papež), Dostálek, Zbitek (61. Bulíček) – Bílek. Trenér Gögh.

Poslední utkání nabitého programu na konci sezony Jihomoravského krajského přeboru odehrál líšeňský B-tým v Ivančicích. Vzhledem k tomu, že utkání na Spartě bylo kvůli špatnému počasí přeloženo z 25. května na 1. června mělo Béčko Líšně před sebou již páté utkání v posledních dvou týdnech (předehrávka 29. i 30 kola). Přesto byl líšeňský celek v prvním poločase nebezpečnějším celkem, dokázal si vypracovat několik slibných příležitostí. Nejblíže ke vstřelení branky měl ve 28. minutě Zbitek, když mu Rudyk po pěkné akci míč doslova naservíroval před branku domácích. Tváří v tvář domácímu brankáři bohužel selhal. A ani Horký z následující dorážky nedokázal balon procedit do sítě. Ve 34. minutě využil zaváhání v líšeňské obraně domácí Rajsigl, když se zadarmo dostal k míči na hranici velkého vápna, kličkou se zbavil obránce a střelou na přední tyč překonal brankáře Rychetského. Po změně stran byla Líšeň výrazně aktivnějším mužstvem a vytvořila si také několik brankových příležitostí, ale ani z jedné z nich nedokázala vstřelit branku. Nedokázala vytěžit nic ani z několika rohových kopů. Domácím se podařilo dostat do hry zhruba až po deseti minutách druhé půle když akci z pravé strany scházel přesnější centr. V 61. minutě se jim po rychlém brejku podařilo zvýšit skóre. Na půlicí čáře si Rajsigl chytře pustil míč mezi nohama, zbavil se tak obránce a postupoval sám z pravé strany, aby poté přihrávkou přesně našel volného Šnyrcha, který si jedním dotekem míč připravil a druhým poslal míč kolem gólmana hostů. Akce nápadně připomínala šanci Líšně z prvního poločasu, kterou však na rozdíl od domácího celku hosté nedokázali proměnit. O čtyři minuty později po pěkné kombinaci domácích Ivančic a propadnutí jednoho z líšeňských obránců vstřelil svou druhou branku v zápase Šnyrch. V 70. minutě zahrával B-tým Líšně přímý volný kop v blízkosti rohu velkého vápna. Horký poslal dobrý míč na malé vápno, kde však Červík nedokázal balon usměrnit mimo dosah brankáře Pěgříma. Ivančice s tříbrankovým náskokem se už spíše soustředili na své čisté konto a spoléhali se na brejkového situace. Po jedné z nich se v 77. minutě dostal k hlavičce z bezprostřední blízkosti brány Rajsigl, ale hlavičkoval v záklonu a míč poslal nad branku. Po ukvapené rozehrávce rohového kopu odvrátila domácí obrana míč k půlicí čáře, kde propadla obrana Líšeňské rezervy v čele se stoperem Červíkem, který nepochopitelně pustil balon za sebe a po pěkné průnikové přihrávce běžel Kokorský sám na posledního obránce. Toho se zbavil kličkou a stejně tak si poradil i s brankářem a zvýšil na konečných 4:0. V 86. minutě mohl z pohledu Líšně alespoň snížit stav Bílek, ale jeho střela z hranice velkého vápna skončila pouze nad brankou. Hráči Líšně tak doplatili na chyby v obraně a mrzet je musí i množství neproměněných šancí.