Juniorky    05.09.2020   |    Michal Lukáč

2. liga dorostenek Morava

Fc Fastav Zlín - SKL Juni 0:5 (branky: Chodilová 2x, Berousková, Nováková T., Rotreklová)

1.kolo naší ligy juniorek,1.výhra,1.nadšení ale i rozpaky

V sobotu jsme se dočkali a KONEČNĚ vyrazili na mistrák do Zlína proti místním juniorkám.

Pro nás nová soutěž, do které vstupujeme s velmi mladým kádrem, který ovšem drží pospolu a chce se rvát v každém kole o body.

Od prvních minut jsme zatlačili domácí na jejich polovinu a do desáté minuty mohli vést klidně 3:0. Leč zcela jasné šance naše nejzkušenější holky spálily a tváří v tvář gólmance jsme příležitosti nevyužili.

Náš počáteční tlak opadl a možná i malým zklamáním z promarněných šancí jsme se nesmyslně zatáhli a začali vystrkovat růžky i domácí. Zápas se odehrával poté bez výraznějších šancí mezi vápny. Ve 26.min se do vápna prodrala naše nová posila Johanka a hezkou střelou konečně rozvlnila síť Zlína.

1:0

Pak ale začal hrát Zlín a nebezpečně ostřeloval naši branku. Pár vynikajících zákroků vytáhla naše gólmanka Kamila a podržela náš tým v těchto těžkých chvílích. Bohužel nás to neprobudilo a do poločasu jsme již paběrkovali a vlastně se báli hrát a měli snad už teď strach o výsledek.

V poločasové pauze jsme si důrazněji museli vysvětlit pár nesmyslně provedených akcí z 1.poločasu a trochu probudit naše spící fotbalistky.

2.poločas sice začal ve stejném duchu a Zlín zlobil, dokonce vstřelil i branku, která pro ofsajd ovšem neplatila.

Naštěstí to byla pro nás pomyslná facka, naše baby se probudily z fotbalového spánku a začaly zase hrát. Konečně trefovaly bránu, konečně střílely i branky a od 60.minuty jsme hráli fotbal, jaký chceme. Soupeře jsme předbíhali, vytvářeli si šance a postupné góly Jenny, Terky, znovu Johanky a Kačky stanovily skóre 5:0 pro nás.

Dnešní zápas bych rozdělil přesně na dva poločasy. První byla z naší strany spíše malá hrůza a trápení a vedení 1:0 bylo maximem v dané hře.

Druhá půle už byla běhavější, fotbalovější a padaly branky po pěkných akcích. Každý vstřelený gól nás kopl víc a konec už byl plně v naší režii.

Máme na čem pracovat, nové tváře si teprve zvykají na tým. Na druhou stranu je vidět, že v týmu je odhodlání a chuť .Do dalšího zápasu půjdeme znovu s touhou vyhrát a urvat tři body.