1. LIGA STARŠÍCH ŽÁKYŇ : SK LÍŠEŇ – SLOVÁCKO

1. LIGA STARŠÍCH ŽÁKYŇ

SK LÍŠEŇ – SLOVÁCKO 2:3P (1:2)

branky: Lukáčová, Bangová

Zlepšená útočná hra

V neděli jsme sehráli poslední utkání tohoto podzimu. V rámci ligy k nám přijely holky ze Slovácka. Opět jsme vstoupili do zápasu v oslabené sestavě. Zranění a nemoc jsou tento podzim našimi častými společníky. Holky jsme rozestavěly z těchto důvodů na netradičních postech a věřili v poklidný zápas.

Prvních 15 minut však bylo opět hororových, prohrávali jsme 0:2 a nic nehrálo pro nás. Záloha nestíhala, poslepovaná obrana působila nejistým dojmem a útok nedostal dopředu jediný kloudný balón. Za toho stavu nebylo na co čekat, vytáhli jsme Kecku na její klasický post střeďáka a na hře to okamžitě začalo být vidět. Začala fungovat znovu kombinace Kecka-KačaBa, dopředu chodily dobré přihrávky, holky se zklidnily a všechny začaly tlačit na pilu a dostávat Slovácko pod tlak. S narůstajícím tlakem začalo i Slovácko chybovat a po pěkné střele z vápna Kecka snížila na 1:2. V tlaku ještě Bařu nastřelila chvíli před pauzou tyč.

V kabině jsme ještě více holky nabádali k aktivitě ve středu pole a zakončování.

Do druhého poločasu jsme sice nevstoupili ideálně a hráli trochu ospale, ale do výraznějších šancí jsme holky ze Slovácka nepouštěli. Znovu jsme v druhé polovině druhého poločasu zvýšili tlak a začali ostřelovat soupeřovu bránu. Dvě minuty před koncem se podařilo Kláře srovnat na 2:2.
Holky se radovaly zcela zaslouženě a remízový bod si vybojovaly.

V lize se ještě po remízovém výsledku kopou penalty, v nichž jsme sice tahali za kratší konec a bod navíc si odvezly soupeřky,ale i tak vládne v našem týmu spokojenost.
Hodnocení:
Za dnešní utkání jsme si bod zasloužili. Holky makaly a srovnaly nepříznivý stav, který už v 15. minutě vypadal nezvládnutelně. Tlačili jsme se do zakončení, neproměnili ještě pár šancí navíc, nastřelili jsme tyč a celkově jsme měli lepší tah na bránu. Děkujeme holkám za výkony v právě skončené podzimní sezóně, rodičům za neutuchající podporu a fandění a přejeme všem hlavně ZDRAVÍ, protože tuto půlku sezóny opravdu víme, o čem mluvíme.
Vstupujeme do zimní části sezony, kde bude hlavní náplní fyzická a technická příprava na jarní sezónu. Zimu si zpestříme halovými turnaji i přípravnými zápasy venku na umělce.