A tým    02.10.2021   |    Redakce

​V Opavě padaly branky jenom z penalt! Líšeň pouze remizovala

Jen pár minut je dělilo od posunu na druhou příčku. Líšeňští fotbalisté remizovali v desátém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na hřišti Opavy 1:1. Z pokutového kopu vyrovnal v poslední minutě nejlepší střelec domácího týmu Matěj Helešic. z deniku.cz

Roman Brhel

Reportér

Opavský kouč Roman West nasadil místo vykartovaného Didibu Darmovzala. Už ve 13. minutě si vzali slovo Jihomoravané. Vtrhli do rozhozené obrany, do míče se opřel Rolinek a ten po tečované ráně skončil nad břevnem. O pár okamžiku později střílel na druhé straně Kadlec, ovšem bránu netrefil. Ve 31. minutě poslal do opavského vápna centr Stáňa, Hnaníček fauloval Silného a penalta byla na světě. K její exekuci se postavil exhlučínský Málek a gólman Digaňa byl bez šance. Domácí chtěli s výsledkem něco udělat, nejblíže k tomu byl Kramář, jenomže jeho střele chyběla razance.

Tři minuty po přestávce se Opava radovala z gólu, ale ten nebyl Helešicovi uznán, sudí Kvítek odpískal útočný faul jednomu z domácích hráčů. V 56. minutě se do míče opřel Celba, jeho dělovku vyrazil jeden z obránců na rohový kop. V 76. minutě mohl vyrovnat Pisačič. Střílel přes hlavu, ale branku je kousek minul. Deset minut před poločasem šli hosté do brejku. Bednář naservíroval balon před bránu Stáňovi, který těsně minul. V samotném závěru se přece jen Opavští dočkali vyrovnávací branky. Zákrok ve vápně na Rataje byl posouzen jako penaltový. K exekuci pokutového kopu se postavil Helešic a vyrovnal na konečných 1:1.

Slezský FC Opava – Líšeň 1:1 (0:1)
Branky: 90. Helešic (penalta) - 33. Málek (penalta). Rozhodčí: Kvítek – Ratajová, Poživil. ŽK: Rychý, Hnaníček - Silný, Málek, Ševčík. Diváci: 1 161.
SFC Opava: Digaňa – Celba, Hnaníček, Janoščín, Kadlec – Darmovzal (75. Rataj), Rychlý – Šigut (65. Pikul), Lukáš Holík, Helešic – Kramář (46. Pisačič). Trenér: Roman West.
Líšeň: Veselý – Pašek (85. Burda), Jeřábek, O. Ševčík, Lutonský – Kučera – Stáňa, Málek, Matocha (85. Ulbrich), Rolinek (78. Bednář) – Silný (69. Zikl). Trenér: Milan Valachovič.