dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    06.01.2021   |    Redakce

​Středeční přípravy našich soupeřů

F:NL


Tři naši soupeři z druholigové scény vstoupili do přípravných zápasů. Prostějov a Blansko hrály zápasy proti mužstvům, která nás čekají o víkendu, Chrudim absolvovala dvě střetnutí proti Spartě. Překvapivě skončil zápas ve Vítkovicích, kde Baník Ostrava podlehl Prostějovu 0:1.

Ostrava-Prostějov 0:1 (0:0), 84. vlastní. Zápas se hrál na tréninkovém hřišti s umělým trávníkem ve Vítkovicích. Baník měl po celé utkání převahu, ale překonat Muchu ostravští bardi nedokázali. Rozhodla nakonec vlastní branka, když Juráskovu střelu z 25 m nadzvedl jeden z obránců a míč usměrnil pod břevno gólmana Budínského. Trenér Šustr zkoušel Fokaidise z Frýdku-Místku, odchovance Smékala z Hostouně, Hausknechta ze Sigmy Olomouc a Koudelku, vracejícího se z hostování ve Zbrojovce. Na lavičce zůstal Dittmer, který na podzim hostoval ve Vyškově. S mužstvem už nebyli Zikl (Zbrojovka) a Omale, jenž je na zkoušce v Mladé Boleslavi. Sestava Prostějova: Mucha – Šmehyl, Machynek (73. Jurásek), Schuster, Stříž (73. Sus) – Koudelka (46. Fokaidis), Kopřiva, Hausknecht (46. Langer) – Matoušek (46. Šteigl), Píchal, Zapletal (46. Smékal).

Zlín-Blansko 4:1 (0:0), 63. Tutu, 65. Fantiš, 72. Dramé, 76. Hrdlička – 74. Harba. Zápas se hrál v tréninkovém centru na Vršavě. Trenér Oldřich Machala měl v sestavě pouze jednoho nového hráče obránce Conana, jenž působil v nižších francouzských soutěžích. Druhým příchozím je odchovanec brankář Nešetřil, na podzim pobývající ve Vyškově. S mužstvem už netrénují hráči z hostování Kania (Ostrava, odkud míří do Opavy), J. Šašinka (Ostrava) a Šustr (Velvary). Sestava Blanska: Halouska (46. Nešetřil) – Sukup (46. Sedlo), Helebrand (46. Huška), Štrbák (46. Klusák), Conan – Lahodný, Kopičár (46. Harba), Vasiljev – Ilko (46. Přerovský), Žák, Bartolomeu (46. Holek).

Sparta-Chrudim 6:0 (2:0), 30., 37. a 55. Juliš, 24. Krejčí st., 40. Polidar, 58. Wiesner. Zápas se hrál v Tréninkovém centru mládeže na Strahově na jednu hodinu. Sparta měla drtivou převahu. Šest inkasovaných branek je dokonce milosrdným vyjádření na obraz hry. Trenér Veselý postavil k zápasu jedenáctku hráčů, které měl dispozici už na podzim. Sestava Chrudimi: Zíma – Hašek, Vencl, Drahoš, Hlavsa – Breda, Krištof, Kesner, Dostálek, Sokol – Rybička.

Sparta-Chrudim 2:0 (2:0), 8. Minčev, 30. Krejčí ml. I tento zápas se hrál na 2 x 30 min. Opět jasná převaha Sparty. Chrudim pouze jednou nastřelila tyč Rybičkou. Ze staronových hráčů nastoupil po zranění Nikodem (hostující z Pardubic), Čáp (na podzim Chlumec nad Cidlinou) a vlastní dorostenci Ráliš, Kopecký, Javůrek. Sestava Chrudimi: Mrázek – Hašek (31. Sokol), Vencl (31. Kopecký), Drahoš, Nikodem – Řezníček, Verner, Havlena (31. Javůrek), Čáp – Látal, Rybička (31. Ráliš).

Miloslav Vlašic

Facebook feed