z webu denik.cz

Karanténu nesu špatně. Chybí mi spoluhráči, líčí zimní líšeňská posila Matocha

Ještě v první polovině této sezony nastupoval ve třetí lize za Vyškov, kde nebyl stabilní člen základní sestavy. Přesto se mu v zimě ozval kouč fotbalové Líšně Milan Valachovič. Marek Matocha tak zamířil na testy k nováčkovi druhé nejvyšší soutěže, kde uspěl a vybojoval si smlouvu. Téměř tři měsíce se připravoval na vysněný debut, kterého se v prvním jarním kole nakonec dočkal. Dvaadvacetiletý záložník nastoupil na poslední minutu proti Hradci Králové. „Premiéru ve druhé lize jsem si užil moc, byl to zatím nejlepší pocit v mé kariéře,“ líčí Matocha.

Fotbalista Marek Matocha.
Fotbalista Marek Matocha. | Foto: Deník / Attila Racek

Teď si na další zápasy ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE kvůli pandemii koronaviru počká. „Tohle mě určitě mrzí. Věřím, že se co nejdřív zase začne hrát. Nyní se nedá nic dělat. V momentální situaci je zdraví úplně na prvním místě,“ praví odchovanec Sigmy Olomouc.

Ten tak nuceně vyměnil fotbalový trávník za domácí karanténu. „A tu nesu špatně. Jsem zvyklý každý den trénovat se spoluhráči, což mi chybí. Všichni se připravujeme individuálně, jak jen to jde, ale není to ono. Doufáme, že se situace brzy zlepší a najedeme zase na společné tréninky,“ poznamenává Matocha.

Do individuálních tréninků se nutit nemusí. „Je to rozdílné, než když jste s klukama. Ale nemám s tím problém, musím se udržovat v kondici, abych pak zase mohl naskočit do klasického režimu,“ říká Matocha.