U9 – Domácí cvičení – NEZASTAVITELNÍ BORCI!

Na co si dát pozor při cvičení?

V první řadě, chci poděkovat všem trenérům, kteří chtějí pomáhat fotbalistům s tréninkem online cestou.

Je hezké vidět varianty tréninků, které můžou fotbalisti dělat doma.

Ale…..

Dům, který není postavený na pevných základech, dlouho nevydrží a zbortí se. Stejné je to i s naším tělem. Pokud budete stavět (posilovat) a nebudete mít základy pohybu, tak vás to časem doběhne a přivodíte si zranění.


Ten největší problém, který vidím u fotbalistů je ten, že nemají povědomí o svém těle.
Nejde jen o to, jak provádět dané cviky během hodinového cvičení. Ale hlavně jde o to v jaké poloze je vaše tělo během celého dne.

Za celý život jsme získali mnoho stereotypů. Například jak ležíme, sedíme, stojíme, chodíme a dýcháme. Nikdo z nás nepřemýšlí jestli to dělá dobře, protože to přece všichni umíme skoro od narození. Ale právě v těchto základech většina lidí pokulhává.

V první řadě je potřeba koukat na tělo jako na celek a ne jen na jednotlivé partie. Jestli máš problém s ramenem může být problém v tom, že máš propadlou klenbu na noze. Jestli tě bolí koleno může to být spojené s tím, že máš oslabené hýžďové svaly. Většinou příčina problému je v jiném místě, než je bolest.

Existuje 6 checkpointů, které jsou na sobě závislé. Pro více informací koukni na video.

(Video je z online kurzu pro fotbalisty – a od 6 minuty již nepovídám o checkpointech)


Dal jsem dohromady rychlý test, který ti zodpoví na čem bys měl více pracovat a opravit. Pokud budeš vnímat pozici svého těla zvýší se tvoje síla, vytrvalost, mobilita, flexibilita.

Otestuj se. Zvládneš tohle? Divil by ses kolik fotbalistů má problémy se základy. Patříš mezi ně i ty?

Pro více informací o tom, jak se stát profi fotbalistou se přidej do této facebookové skupiny.

ZRDOJ : http://trial20200106-350.mioweb.cz/na-co-si-dat-pozor-pri-cviceni/?fbclid=IwAR1tX2kpPne6oqgJcShaBGV7ZZSXEqlBmPg2USzWhEGGuZnBKkNOHJRmZTc

Domácí cvičení 23

Domácí cvičení 24

Domácí cvičení 21

Domácí cvičení 22

Domácí cvičení 19

Domácí cvičení 20

Domácí cvičení 17

Domácí cvičení 18

Domácí cvičení 15

Domácí cvičení 16

Domácí cvičení 13

Domácí cvičení 14

Domácí cvičení 11

Domácí cvičení 12

Domácí cvičení 9

Domácí cvičení 10

Domácí cvičení 7

Domácí cvičení 8

Domácí cvičení 5

Domácí cvičení 6

Domácí cvičení 3

Domácí cvičení 4

Domácí cvičení 1

Domácí cvičení 2

Prosíme všechny, aby při cvičení dodržovali nařízení vlády. Děkujeme
Vláda na mimořádném zasedání rozhodla, že ode dne 19. března 2020 se všem osobám zakazuje pobyt a pohyb mimo bydliště bez ochranných prostředků dýchacích cest. Jako ochranné prostředky se počítají roušky, respirátory, ústenky, šátky, šály či jiné prostředky, které brání šíření kapének.
Připravili jsme pro kluky SK Líšeň 2011 na zpestření nudy v karanténě malou motivační a soutěžní akci. Pravidelně budeme zveřejňovat videa, která názorně ukazují, jak se mohou kluci v době přerušení veškerých sportovních aktivit udržovat v kondici.
Na posledním tréninku před výlukou jsme pak klukům začali rozdávat odměny ve formě balíčků fotbalových kartiček Euro 2020, bohužel jejich odměňování ustalo současně s pravidelným tréninkovým procesem.
Rozhodli jsme se spojit příjemné s užitečným a pro náš ročník vyhlašujme soutěž NEZASTAVITELNÍ BORCI!
Vytvořili jsme pro vás na Facebooku novou stránku, nazvanou Domácí tréninky SK Líšeň 2011, zde je odkaz: https://www.facebook.com/groups/874121896349757/members/Naleznete na ní mj. instruktážní videa, podle kterých mohou kluci sami cvičit, nebo pravidla soutěže. Na tuto stránku jste všichni zváni a můžete na ni umisťovat fotky a videa (platí pro hráče registrované v SK Líšeň ročník narození 2011) toho, jak se vaše ratolesti perou se zadáním. Samozřejmě mohou dělat i jiná cvičení, než jsou v těch videích, každá aktivita má význam, fantazii meze neklademe. Jen by bylo fajn, kdyby se to nějak vztahovalo k našemu sportu – k fotbalu. Všechny příspěvky budou soutěžní a budou odměňovány tak, že kluci dostanou – po skončení nouzového stavu – tolik balíčků karet, kolik jich do té doby získají.
Principy odměňování:
1. Každý příspěvek bude odměněn min. 1 balíčkem, video bude oproti fotce navíc oceněno bonusem (speciální limitovaná kartička). Tzn. můžete na stránku sypat příspěvků libovolný počet, každý bude odměněn.
2. Příspěvky, které získají nejvíce pozitivních lajků, budou odměněny dalšími balíčky či limitovanými kartičkami. Tzn. čím víc lidí i mimo skupinu váš příspěvek podpoří, tím větší šanci má vaše dítě na další odměny.
3. Realizační tým bude stránky sledovat a vyhodnocovat, jednak jak se klukům vede – např. správné provedení cvičení, zapojení obou nohou, jednak frekvence příspěvků či výdrž v čase. Samozřejmě vyhodnocené příspěvky budou rovněž odměněny.
4. Princip odměňování platí pro hráče registrované v SK Líšeň ročník narození 2011