U9 – Aktuální informace

Vážení rodiče,

nedávno jsem psal, že už vás pokud možno nebudu zatěžovat dalšími dopisy, ale člověk míní a moribundus mění. Z našich plánů předsezónní přípravy zůstaly trosky, proto považuji za nutné seznámit vás s aktuálním děním:

V souladu s vládními nařízeními – můžeme si o jejich načasování, polovičatosti či nelogičnosti myslet co chceme, ale musíme je respektovat – učinily různé organizace kroky, vedoucí k zamezení sociálního kontaktu, což je asi nejjednodušší způsob, jak relativně omezit plošné šíření viru.

  1. a)SKL uzavřela areál, vč. nafukovačky a přípravky mají zrušeny všechny tréninky v areálu SKL do odvolání.
  2. b)obě školy, jejichž tělocvičny jsme využívali, zrušily pronájmy, případné zaplacené zálohy budou vracet
  3. c)sportovní hala v Mikulově, kam bylo naplánováno soustředění, je uzavřena rovněž

Z uvedeného vyplývá, že činnost našeho ročníku je momentálně nulová a bude tomu tak pravděpodobně i v nejbližších dnech až týdnech. Jakmile se něco změní či alespoň trochu pohne směrem k normálu, hned vás budeme informovat.

Všem, kteří již uhradili soustředění, budou peníze bezodkladně vráceny, na případné dotazy, jestli bude SKL vracet i příspěvky neumím odpovědět, tak se radši neptejte.

Je docela možné, že nezačne ani jarní soutěžní sezóna, že budou zrušeny i naplánované turnaje. Co se tréninků týká, ono je asi celkem jedno, jakým počtem osob by byl limitován, stačí jeden infikovaný účastník a problém je na světě. Takže jediné, co můžeme dělat, je držet se pokud možno doma a čekat na konec nouzového stavu.

Netroufám si odhadnout, co tato nucená pauza udělá s fyzickou kondicí či sportovní formou kluků. Jisté je, že čím bude delší, tím bude složitější dostat je zpátky na úroveň, kterou vykazovali na posledních akcích. Nicméně základem všeho, i sportování, je zdraví a to musí mít prioritu.

Pokud nechcete, aby vaše dítě po fotbalové stránce zakrnělo, popř. trénovalo jen palce na herních zařízeních, zkuste s ním podnikat něco na způsob individuálního tréninku. Samozřejmě ti, co mají např. zahrady, jsou ve výhodě proti těm, co bydlí v paneláku, ale kousek rovného místa lze najít všude. Vezměte chlapce a balón a dělejte s ním cokoliv, co synovi umožní častý kontakt s míčem. Pokud někdo má zájem a neví jak, můžu jednotlivě nějaká individuální cvičení poradit. Myslím, že až se situace uklidní a vrátíme se k běžnému životu, bude zřetelně vidět, kdo z kluků se s merunou po dobu nucené přestávky kamarádil.

Přeju všem hodně síly a trpělivosti při zvládání nouzového stavu a tentokrát pro změnu doufám, že vám zase brzy budu psát, snad už jen pozitivní zprávy.

                                                                                                                Trenér