z deniku.cz

Líšeň vyrostla, kouč Valachovič si pochvaluje příchod stopera Černína

Bez centimetru dvoumetrovou věž získali do obrany fotbalisté Líšně. V jarních bojích ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE jim pomůže stoper Jakub Černín, který přichází na hostování bez opce do konce jarní části ze Zbrojovky. „Věděl jsem od začátku přípravy, že asi půjdu do Líšně,“ říká jedenadvacetiletý zadák.

Jakub Černín.lupa-plus
Jakub Černín. | Foto: Deník / Attila Racek

Černín totiž na konci listopadu podstoupil operaci kolene a do plného tréninku se ve Zbrojovce zapojil až minulý týden. „Jsem po zranění a hlavně chci hrát. V Líšni mám určitě větší možnost,“ uvědomuje si břeclavský rodák.

Nepřichází do neznámého prostředí, v loňské sezoně nastupoval za Líšeň a pomohl jí k postupu do druhé ligy. Naskočil do sedmadvaceti duelů. „Znám se s většinou kluků až na pár nových, takže to je v pohodě. Hlavní cíl je udržet druhou ligu a umístit se co nejvýš,“ podotýká Černín.

První utkání zvládl

Ve středu nasadil Černína na celý duel proti lotyšskému celku Jelgava, Líšeň zvítězila 3:2. „Nastoupil k prvnímu zápasu po zranění, předtím s námi třikrát trénoval. Utkání zvládl velice dobře, musím ho pochválit. Zkvalitnil defenzivu, měl dobrou rozehrávku, překvapil mě, vůbec jsem to nečekal na první zápas. Asi je to tím, že nešel až tak do neznáma,“ zmiňuje Valachovič.

Černín zatím po dvouměsíční absenci zaviněné zraněním cítí manko. „Je to hodně náročné fyzicky i fotbalově, dva měsíce jsem neměl balon u nohy a jde to poznat. Ale obavy o koleno nemám,“ ujišťuje stoper.

Trenéra potěšilo, že bez problémů zvládl celý duel. „Říkal jsem si, zda ho mám nechat raději jen poločas, ale za tři týdny hrajeme první mistrák. Potřebuje nabrat kondici a herní zátěž, proto jsem se rozhodl, že ho nechám celý duel. Uvidíme, zda ho pošetřím v sobotu a nastoupí jen na poločas,“ připomíná líšeňský stratég domácí zápas s Kroměříží, který začíná v půl jedné odpoledne.

Na podzim stihl dvě utkání ve druhé lize, debut si odbyl v Třinci, kde brankou pomohl k remíze 1:1. Pak ještě stihl 27 minut ve vítězné bitvě s Líšní. „Rozdíl mezi druhou a třetí ligou je hlavně v soubojích a v rychlosti, týmy jsou vyspělejší. I když ve vzduchu problém snad nemám,“ naráží s nadsázkou na svou výšku. Devětkrát nastoupil za béčko Zbrojovky a jednou skóroval.

V létě se tam vrátí na přípravu, se Zbrojovkou by rád okusil první ligu. „Můj cíl je poprat se tam o místo,“ přiznává Černín.

Tento článek jste si mohli přečíst díky předplatnému Deník Klubu
Autor: Jaroslav Kára
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/fotbal-druha-liga/lisen-vyrostla-kouc-valachovic-si-pochvaluje-prichod-stopera-cernina-20200212.html