U9 – Turnaj Vyškov 17.11.2019

Další halový turnaj se konal ve Vyškově, kde disponují krásnou sportovní halou. Bohužel v 6:00 ráno jsme se dozvěděli, že jeden z nominovaných zvrací, na povolání náhradníka už bylo pozdě, proto jsme museli odehrát turnaj v počtu 7+1, ale kluci jsou na tom fyzicky natolik dobře, že to nehrálo roli.

SK Líšeň – Sparta Brno 2:0

První utkání bylo jako obvykle nervózní a stopy nerozehranosti byly znát na obou týmech, přesto mělo utkání slušné tempo a zdobila ho bojovnost. Výborně jsme zvládli defenzivní činnosti, nepustili jsme Spartu do jediné šance, sami jsme si jich několik vytvořili a zaslouženě připsali výhru.

SK Líšeň – MFK Vyškov modrá 8:0

Ve druhém utkání jsme k dobrému nasazení a bojovnosti přidali i hezké kombinace. Získávali jsme míč aktivním napadáním, a v koncovce jsme nepostrádali důvtip a přesnost, výsledkem pak bylo vysoké vítězství.

SK Líšeň – FK Olšany 7:1

Také na Olšany platil aktivní přístup, po celé utkání jsme byli lepším celkem a na naší dominanci nic nemění ani zbytečná inkasovaná branka po nepřesné rozehrávce.

SK Líšeň – 1. SK Prostějov 0:1

Před utkáním jsme měli hodinovou pauzu, nastoupili jsme ztuhlí a ospalí, pročež v prvních minutách nás Prostějov léčil naší vlastní medicínou – aktivním presinkem a napadáním si vynutil převahu a ujal se vedení. Pak jsme se probrali, zařadili vyšší rychlost a získali tlak, soupeř hlavně odkopával míče ze své poloviny (3x přitom trefil naše čumáčky), jenže ve hře a hlavně v koncovce byla vidět nervozita, takže šance, které jsme si vypracovali, jsme nevyužili a bez gólů se nevyhrává,

SK Líšeň – Bohemians Praha 1905 4:0

Bohemka bohužel dorazila s r. 2012, takže se utkání odehrávalo před jejich brankou. Dlouho jsme nebyli schopni dotlačit míč do sítě, po protržení střelecké smůly už nebylo o vítězi pochyb.

SK Líšeň – MFK Vyškov bílá 7:0

Také utkání s druhým týmem pořádajícího klubu bylo jednoznačné, hra na jednu branku přinesla další vysoké vítězství.

SK Líšeň – TJ Ochoz u Brna 4:1

Začali jsme znovu aktivně, náporem, jenže po zisku dvoubrankového náskoku nám trošku spadl řemen, laxní rozehrávky využil soupeř ke snížení. Naštěstí nás to nezabrzdilo, přidali jsme další branky a rozloučili se s turnajem vítězně.

Z pohledu trenérů

Musím kluky pochválit za přístup. Bylo potěšením sledovat, s jakou chutí a bojovností zdolávali obrany soupeřů, sami naopak protivníkům téměř nic nedovolili. Postupně jim rostlo sebevědomí, začali si dovolovat jak individuálně, tak kombinačně, místy předváděli opravdu pohlednou hru. Během 98 herních minut jsme inkasovali pouze 3 branky, všechny po nedobré rozehrávce od branky, ne z toho, že by nás soupeř přehrál (výjimkou byl úvod utkání s Prostějovem), takže obranné úkoly si kluci splnili dobře. Naopak jsme nastříleli 31 branek (cca každé 3 minuty gól, a to jsme se proti Prostějovu neprosadili vůbec), což svědčí o tom, že i v ofenzivě si počínali kvalitně. Nicméně alfou a omegou hry byl aktivní pohyb a důraz, tím získávali kontrolu nad míčem a nad soupeři převahu.