U9 – Turnaj Čejkovická 2010 10.11.2019

V neděli jsme v jiné sestavě zavítali opět na Čejkovickou, tentokrát na turnaj určený pro r. 2010, tedy kategorii o rok starší.

SK Líšeň U9 – RAFK Rajhrad 4:1

RAFKu jsme od začátku zaskočili pohybem a důrazem, což stačilo. Ačkoliv herní projev nebyl optimální (někteří kluci spolu hráli poprvé), vybudovali jsme si pohodlný náskok a utkání dovedli k první výhře.

SK Líšeň U9 – Tatran Kohoutovice 0:2

Druhé utkání bylo bojem z obou stran, vytvořili jsme si šance, které jsme nedokázali proměnit a soupeř potrestal dvě naše individuální chyby.

SK Líšeň U9 – Sparta Brno 1:1

Opět svižné tempo, důraz z obou stran. Ujali jsme se vedení po nádherné fotbalové akci, soupeř srovnal opět po naší individuální chybě, v dalším průběhu jsme měli více ze hry i šancí, ale bez efektu.

SK Líšeň U9 – FŠ Třebíč 2:1

Kluci z Třebíče byli velmi dobře vybaveni po stránce individuální techniky. Na naší straně však byly osvědčené zbraně – bojovnost, důraz a pohyb, které nám pomohly utkání vyhrát.

 

SK Líšeň U9 – SK Líšeň U10 1:1

Do derby jsme nastoupili s přílišným respektem, což se odrazilo v herním projevu a také jsme po zásluze brzy inkasovali. Nicméně postupem času jsme si uvědomili, že se proti starším kolegům dá hrát, zvedli jsme se a byli jsme lepším týmem. Z herní převahy jsme však nevytěžili víc, než vyrovnání, ačkoliv z dřevěné brankové konstrukce soupeře prýskala barva a létaly třísky.

SK Líšeň U9 – FC Medlánky 2:1

V posledním kole nás čekaly staticky hrající Medlánky, na kterých si ostatní týmy spravovaly skóre. I my jsme se hned z prvního útoku ujali vedení, ale pak jsme přestali hrát (podcenění? únava?) a přišla hluchá pasáž, ve které jsme dovolili soupeři vyrovnat. Pak jsme se začali opět snažit, ale byla v tom nervozita a křečovitost, rozhodující branku jsme dotlačili do sítě až minutku před koncem utkání.

Z pohledu trenérů

Po většinu turnaje kluci předváděli zodpovědný a pracovitý výkon. Trochu vázla kombinace, i v  technice máme rezervy, ale já rozlišuju 2 druhy individuálních chyb: Chyby, které vzniknou při snaze něco vytvořit, zkusit, hrát – na ty mají kluci plné právo a dělají je, aby se z nich učili. A pak chyby, které dělají z ledabylosti či lenosti, ty nesu těžce a klukům je vytýkám. Těch druhých bylo v turnaji minimum, ale byly – chci věřit, že ty propady či nedorazy, kterými jsme umožňovali soupeřům ohrožovat naši branku, má na svědomí nezkušenost, nikoliv lenost či lhostejnost. Jak to je doopravdy, ukážou další měření sil.