U9 – Turnaj Čejkovická 9.11.2019

Sezóna halových turnajů začala v hale školy na Čejkovické. Zahájili jsme ji turnajem pro r. 2011.

 

SK Líšeň – Zbrojovka Brno U8 0:4

Úvod turnaje přinesl z naší strany ospalý a pomalý herní projev, chyběla ochota jít do sprintu či do souboje, což byla voda na mlýn čiperných a běhavých Zbrojováčků, kteří jednoznačně ovládli hřiště a zaslouženě zvítězili.

 

SK Líšeň – RAFK Rajhrad 5:0

Druhé utkání s outsiderem turnaje se odehrávalo v naší režii, soupeř nám dopřával spousty místa a času, čehož jsme využili, sem tam se blýskl i nějaký nápad či fotbalová akce.

 

SK Líšeň – FC Ivančice 0:9

Ivančice hrály na tomto turnaji nejlepší fotbal a nás rozebraly do šroubečku. Markantní rozdíl v nasazení¨, pohybu či rychlosti se s narůstajícím skóre ještě prohluboval, dělali jsme soupeři pouze kompars.

 

SK Líšeň – MFK Vyškov 2:5

Ani proti Vyškovu jsme přístup k utkání nezměnili, snažili jsme se sice o nějaké nahrávky či individuální akce, ale všechno bylo tak pomalé, že soupeři nedělalo problém nás přečíst a po zisku míče trestat.

 

SK Líšeň – TJ Ochoz u Brna 1:2

Kluci z Ochozu byli herně a technicky zhruba na naší úrovni, ale zjevně víc chtěli vyhrát a předčili nás opět v nasazení a důrazu, za což byli odměněni vítězstvím.

 

SK Líšeň – SK Líšeň U8 4:0

Na závěr nás čekalo derby s o rok mladšími kamarády z TCM. Uplatnili jsme ten rok zkušeností navíc a potvrdili papírové předpoklady, ale výkon rozhodně nebyl žádná hitparáda.

 

Z pohledu trenérů

O řadě kluků z nominované sestavy jsem měl představu, že mají bojovného ducha a budou se chtít poprat o úspěch, ale přišlo zklamání. Nebylo to o tom, že by kluci z Vyškova či Ochozu byli lepší např. v individuální technice, ale zásadní rozdíl byl v přístupu k utkáním, v nasazení, bojovnosti, důrazu a běhavosti. A jelikož jsme si pohybem nevytvořili čas a prostor, byli jsme neustále pod tlakem soupeře a všechny naše herní činnosti vypadaly strašně pomalé – od rychlosti rozhodování po rychlost práce s míčem. Vzhledem k tomu, že pravidla neumožňují trenérovi převážet hráče po hřišti na trakaři, budou muset kluci změnit svůj přístup sami. My jim k tomu musíme vytvořit konkurenční prostředí – např. od jara nebudeme hrát zbytečně moc soutěží a turnajů, kluci se budou muset o nominaci poprat, v tréninku přesvědčit, že si ji zaslouží a v utkáních potvrdit její oprávněnost.