Z webu Sokolova

Baník po boji padl s Líšní 1:2

Aktualita 13663

V dalším domácím zápase FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se Baník na domácí půdě utkal s brněnskou Líšní. První poločas vyšel lépe Baníku, který díky brance Štursy vedl 1:0. Jenže po změně stran se dvakrát prosadili hosté, z toho jednou z penalty a strhli bodový zisk na svou stranu.
12. kolo, 19.10.2019 10:15 FK Baník Sokolov – SK Líšeň 1:2 (1:0)
FK Baník Sokolov SK Líšeň
Branky: 41. Štursa  54. Hladík (pen.), 61. Zikl
ŽK: 5. Šmehyl, 53. Machuča, 76. Vávra  11. Suchý, 19. Ad. Čermák
Sestava: Jakub Dvořák I. – Šmehyl (78. Stropek), Hošek, A. Čihák, Jakub Dvořák II. (C) – Machek, Machuča – Štípek, Selnar (69. Kopřiva), Vávra – Štursa (64. Červenka) Šustr – Bačo, Hlavica (C), Suchý – Reteno Elekana (82. O. Vintr), Demeter, Ad. Čermák, Hladík, Jeřábek – T. Machálek (90+1. Bednář), Zikl (75. M. Vintr)
Rozhodčí: Alex Denev – Jan Paták, Tomáš Batík
Počet diváků: 435

Baník nastoupil do utkání proti Líšni s novým trenérským duem – Františka Šturmu během reprezentační přestávky nahradili David Vaněček s Karlem Tichotovou. I brněnská Líšeň přijela s novou trenérskou tváří. Miloslava Machálka totiž angažovala Zbrojovka a na uvolněné místo v Líšni tak nastoupil Milan Valachovič.

Aktivněji vstoupili do utkání hosté, kteří v prvních minutách častěji kontrolovali balon a snažili se zaměstnávat obranu Baníku. V 11. minutě kopala Líšeň první roh zápasu, ze kterého ale žádné nebezpečí nepřišlo. O pár chvil později se do útoku snažil prodrat David Štípek, kterého ale nekompromisně zastavil Čermák jen za cenu žluté karty. Z následné standardky však Baník nic nezískal. Domácí se do útočné fáze příliš nedostávali a když už naši hráči drželi balon, Líšeň okamžitě vysouvala agresivní presink. Po půlhodině hry byla k vidění jedna z prvních střel, kterou si z dálky připsal hostující Čermák, ale mířil příliš vysoko. Ve 37. minutě konečně zahrozil i Baník, kdy poslal Štípek z levé strany centr do vápna. Následnou hlavičku poslal Machuča těsně vedle. O čtyři minuty později se ale už prokřehlé sokolovské obecenstvo mohlo radovat. U zrodu akce byl opět aktivní David Štípek, který tentokráte zprava poslal před bránu hostí nádhernou šajtlí přesný centr, který jen lehce tečoval Ondřej Štursa a balon se zastavil až o síť! Ještě před koncem poločasu mohli hosté vyrovnat, jenže Hlavicovo pokus mířil těsně vedle. Kdyby ale balon směřoval do sítě, brankář Dvořák II. by na něj pravděpodobně nedosáhl. Nicméně Baník šel do kabin s nadějným vedením.

Líšeň se hned od začátku druhé půle snažila srovnat krok a vyvíjela aktivitu na polovině Baníku. Ve 48. kopal trestný kop Hladík, s jehož střelou si i se štěstím Dvořák II. poradil. Po necelé hodině hry se ale k zakončení dostal hostující Elekana, kterého však fauloval Machuča už ve vápně. Výsledkem byla žlutá karta pro domácího hráče a penalta. Tu bez problémů proměnil Hladík a srovnal na 1:1. Vstřelený gól hosty evidentně nabudil a snažili se neustále dobývat obranu Baníku. A po hodině hry se Líšní obrat povedl. Po rychlé akci středem se do samostatného úniku dostal Zikl, který vyběhnuvšího Dvořáka II. dokázal přehodit – 1:2. Krátce nato mohla padnout další branka, tentokrát do branky hostí. Jenže nepřehledný závaz před svojí brankou vyřešil brankář Šustr. S blížícím se koncem začalo vydatně pršet a Baník otevřel hru ve snaze smazat nabranou ztrátu. To otevíralo možnosti hostům k rychlým brejkům. V 79. minutě Machálek dobře nacentroval Vintra, jeho střelu ale zastavil stoper Čihák těsně před brankovou čárou. V závěrečných minutách baníkovci svůj tlak bohužel nezužitkovali a z domácího utkání odešli poraženi.