Z deniku.cz

Po Machálkovi. Novou éru Líšně otevře fotbalový pracant Valachovič

Brno – Když je naposledy trénoval někdo jiný než Miloslav Machálek, psal se rok 2017. Tehdy se fotbalisté Líšně brodili bahnem a patřila jim až poslední pozice tabulky třetí ligy. Hrozil pád do divize.

Milan Valachovič, nový trenér fotbalistů Sokola Lanžhot.lupa-plusKliknutím zvětšíte
Milan Valachovič, nový trenér fotbalistů Sokola Lanžhot. | Foto: Jaroslav Kicl

Místo ní hraje Líšeň o dva a půl roku později při Machálkově odchodu důstojnou roli ve druhé nejvyšší soutěži, kde jí patří devátá pozice tabulky.

Milan Valachovič
-Věk: 52 let
-Současná angažmá: trenér SK Líšeň a Sokola Lanžhot, sportovní ředitel 1. SC Znojmo
-Bývalé kluby: Hrušovany, Bavory, MSK Břeclav, Hlučín

Novou éru bez úspěšného stratéga započne klub v sobotu v Sokolově s koučem Milanem Valachovičem, který povede druholigový tým poprvé v kariéře. „Rozhodli jsme se pro něj, protože známe jeho práci v posledních patnácti letech. Nikdy nesestoupil, mnohokrát postoupil a je stejně jako Machálek vítězný typ,“ narážel předseda Líšně Karel Hladiš na postupové úspěchy nového líšeňského kouče s Lanžhotem nebo Hrušovany.

A právě Valachovič nepřímo přispěl rovněž k postupu Líšně do druhé ligy, když v pozici kouče Hlučína dovedl v posledním třetiligovém kole minulé sezony outsidera k nečekanému triumfu nad tehdejším lídrem Frýdkem Místkem. Díky tomu Líšeň svého soka na poslední chvíli přeskočila.

NEZMĚNITELNÁ HISTORIE

Teď stojí před namáhavou výzvou. Navázat na práci nejúspěšnějšího kouče v klubové historii. „Machálek udělal Líšeň a Líšeň udělala Machálka. To už nikdo nevymaže z historie. Když začínal, šel do obrovského rizika. Nejsme rádi, že odchází, ale teď má novou výzvu dovést Zbrojovku do první ligy a pokud se mu to povede, jen dobře pro celý brněnský fotbal. Chceme navázat na jeho práci a všichni si uvědomujeme, že to je náročná výzva,“ sdělil první muž líšeňského klubu.

Valachovič stíhá tréninky i zápasy Lanžhota. „Naše utkání nekolidují s duely Líšně, takže to není problém. Když mu náhodou nevyjde trénink, vede ho asistent Přemysl Kovář,“ sdělil Bartoš.

Kromě koučování dvou celků zastává fotbalový workoholik Valachovič také roli sportovního manažera třetiligového 1. SC Znojmo. „Spolupráce mezi námi funguje na té nejlepší možné úrovni. Zavedli jsme opatření, která se vyplatila. Přivedl dva hráče a ti zvýšili konkurenci v týmu,“ vyzdvihl svého kolegu trenér znojemského výběru Milan Volf.

Autor: Václav Petrů
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/fotbal_region/po-machalkovi-novou-eru-lisne-otevre-fotbalovy-pracant-valachovic-20191016.html