U9 – Minirepublika Modřice 12.9.

V říjnu vyšlo pořadatelství minirepubliky na nás, k odehrání turnaje jsme využili útulný fotbalový areál v Modřicích.

SK Líšeň – Bohemians Praha 1905 5:1

Soupeře zvučného jména jsme hned po ránu zaskočili bojovným, důrazným a běhavým výkonem. Vyhrávali jsme většinu osobních soubojů, díky čemuž jsme měli často v držení míč a herní převahu. Se vstřelenými brankami nám rostlo sebevědomí a přišly i pohledné fotbalové akce.

SK Líšeň – FK Benešov 1:2

Hned následovalo další utkání se silným Benešovem. Herně to bylo naprosto vyrovnané, hrálo se v dobrém tempu, bohužel jsme neproměňovali šance, tradiční chybou při rozehrávce pustili soupeře do vedení, které jsme nedotáhli ani v závěrečném náporu.

SK Líšeň – FC Zbrojovka Brno 4:2

Po delší přestávce jsme se v derby chvíli nemohli nastartovat, ale postupem času jsme se rozběhali. Branky na obou stranách padaly hlavně po dětských chybách, ale to nemění nic na tom, že utkání mělo opět slušné tempo.

SK Líšeň – SKP České Budějovice 4:5

V závěrečném utkání nám hrubě utekl začátek, než jsme se probudili, tekli jsme 0:2. Pak jsme se ale vrátili na bojovnou vlnu a udělali z utkání drama. Hrálo se s obrovským nasazením, což kvitovali trenéři obou týmů.

Nejlépe se v turnaji vedly Č. Budějovice, které vyhrály všechna svá utkání. Za nimi se seřadila trojice týmů se šesti body v pořadí (po spočítání minitabulky vzájemných zápasů) Líšeň, Bohemians, Benešov. Tabulku uzavřela bez bodového zisku Zbrojovka, která ovšem nepřijela v top sestavě.

Z pohledu trenérů

Velmi přínosný turnaj, 100 minut hry ve vysokém tempu proti kvalitním soupeřům, zápasy plné důrazných soubojů i pěkných kombinací. Naši kluci jakoby si vzali příklad ze včerejšího vystoupení reprezentace proti Anglii – nechali na hřišti vše, nebyl jediný hráč, kterému bych mohl vyčíst nedostatek snahy či bojovnosti. Mimoto jsem byl mile překvapen tím, jak kluci zvládali držet pozice v systému 5+1, jak se i podobnými turnaji méně prověření hráči vyrovnali s minimem prostoru a času, jež měli k dispozici, nebo jak se dokázali statečně vyrovnat s drobnými šrámy a bebínky, které v soubojích s důraznými protivníky utrpěli. Prostě spokojenost, tahle sestava dala najevo, že si nominace na podobné akce zaslouží.