z webu Vansdorfu

V generálce jsme prohráli s FCO Neugersdorf

GE|13.7.2019

Dnes nás čekalo poslední přípravné utkání a to proti německému soupeři FC Oberlausitz Neugersdorf, který  hraje německou regionální ligu.

FC Oberlausitz Neugersdorf – FK Varnsdorf 2:1 (0:1)

Branky: 61. Petrick, 74. Šisler – 31. Kocourek (pen.)

FC Oberlausitz Neugersdorf: Havranek (62. Klouda) – Krutoff (46. Magdeburg), Rosa, Sisler (46. Drassdo), Hoffmann (46. Schwerdtner), Sahnazarjan (46. Seibt), Moravec, Dittrich (46. Jejkal), Petrick, Wockatz (46. Wolf), Marek (46. Jarmer)

Náhradníci: Klouda – Magdeburg, Drassdo, Schwerdtner, Seibt, Jejkal, Wolf, Jarmer

FK Varnsdorf: Samoel – Kazda, Richter, Houser, Rudzan (65´ Rudzan) – Kocourek, Ondráček – Barac (65´ Zezula), L. Novák (45´ Kim), D. Novák (45´ Šimon)– Micovčák (45´ Schön)

Matyáš Kazda: „Dnešní zápas se nám nepovedl výsledkově, protože jsme dostali dva laciné góly. Jeden padnul po centru a druhý z penalty. Měli jsme dobré příležitosti navýšit skóre, ale bohužel nás trápila koncovka. Máme co zlepšovat a věříme, že za týden to bude mnohem lepší a z Líšně si odvezeme 3 body, uděláme pro to vše, co bude v našich silách.“

Marek Richter: „První poločas z naší strany nevypadal špatně, plnili jsme vše jak jsme měli do obranné fáze, dali jsme gól z penalty a měli ještě nějaké šance nebo náznaky. Druhý poločas byl ale z naší strany špatný, určitě jsme nespokojeni s dvěma lacinými inkasovanými góly i s předvedeno hrou. Příprava už je za námi a my se teď musíme soustředit jen na start ligy a na první mistrovské utkání.“

Trenér David Oulehla: „První poločas měl více dobrých momentů, měli jsme tam několik solidních věcí směrem do útočné faze. V obranné fázi, na které jsme hodně pracovali,  byl vidět také slušný posun, dali jsme branku a dostali jsme se do vedení. Ve druhé půli, po vystřídání, nám kvalita trošku spadla, nebylo to už ono. Dělali jsme hodně chyb a dvakrát inkasovali. Máme teď týden vyladit to, co nás tlačí a připravit se na první podzimní kolo.“

První podzimní utkání odehrajeme na půdě nováčka FNL, SK Líšeň. Utkání začne v 17 hodin v sobotu 20.7.

 

Z týmu zbyly trosky….

iDNES|10.7.2019

Z úspěšné sestavy fotbalového Varnsdorfu, loni šestého ve 2. lize, zbyly trosky. A trenér David Oulehla ji staví od základů.

„Těch změn je moc, řekl bych. Bude to těžké,“ tuší. Navíc čas kvapí, už v sobotu Varnsdorf čeká generálka proti Neugersdorfu.

Jak velký zásah vás postihl?
Sedm hráčů ze základní sestavy je pryč. Musíme se s tím popasovat. Teď se vrátil Ondráček z Liberce.

Kde je největší problém?
V obranné čtyřce, která byla to nejsilnější, co jsme měli. Aspoň já to tak cítil. Už na jaře se nepodařilo nahradit Kozmu, pryč jsou i Zbrožek, Kouřil, Hepner. Oni neprohrávali souboje jeden na jednoho, byli poctiví, byli u hráče, dobře četli průnikové přihrávky. Navíc odešel i defenzivní Kodeš, vrátil se do Teplic, tahle pětka chybí nejvíc.

Naučíte novou základní sestavu rychle vaší filozofii?
My hráče vybíráme podle nějakého charakteru, pohyblivosti. Což si myslím, že oni mají, pracovat chtějí. Spíš něco ještě nemají zažité a nechovají se v některých situacích podle našich představ. Uvidíme, jestli se nám to podaří rychle odstranit.

Defenziva byla vaší chloubou, může být i po třesku v kádru?
Je to složité. Nám ty součinnosti zatím nefungují, jak potřebujeme. Propadáváme v soubojích jeden na jednoho, a když to udělají dva tři hráči za sebou, pořád se to někde otevírá a vznikají mezery. Ale vybrali jsme hráče, kteří by k tomu našemu pojetí měli mít nejblíž. Dostáváme to do tréninku.

Kdo se má ukázat?
Věříme, že hráči jako Richter nebo Houser, kteří tu už byli. Rudzan jde taky nahoru. Trápí nás pozice pravého beka, udělali jsme Fiňka, který je mladý a pracovitý.

Kde sháníte hráče? Předpokládám, že váš záběr není velký.
Je malý. Cílíme na hráče z Liberce, Jablonce a Mladé Boleslavi, kteří procházeli juniorskou ligou a jsou talentovaní. Vyhovují našim kritériím a věříme, že jsme do nich postupně schopni tu kvalitu dostat. I když je tenhle kádr mladý.

Jaká výzva je stavět nový tým?
Obrovská. Nebrečíme. Kluci mají chuť, věřím, že budeme konkurenceschopní. Na co to bude v tabulce stačit, to neumím říct.

Ale zopakovat výtečné 6. místo, to by se rovnalo zázraku, ne?
Jsme realisté. Pokusíme se vstoupit do 2. ligy co nejlíp a uvidíme po pěti šesti kolech, jak to bude vypadat. Nechci vyslovovat žádný cíl, ale určitě nejsme v situaci, že bychom mohli pomýšlet na vrchní polovinu tabulky. Mám tajné přání, abychom se vyhnuli bezprostředním bojům o záchranu. Budeme se prát. A když počítáte s horší variantou, může to být jen lepší.

Šéf Gabriel: Zabrat musí hráči z lavičky

Silný a úspěšný kádr se rozprchl, přesto šéf fotbalistů Varnsdorfu Vlastimil Gabriel věří, že i letos bude jeho Slovan hrát ve 2. lize důstojnou roli.

„Musíme být sebekritičtí i nároční. Neříkám, že chci, abychom zopakovali 6. místo, ale když se budeme pohybovat do osmého desátého, budeme spokojení,“ říká dlouholetý varnsdorfský ředitel.

Tým opustili Porcal, Zbrožek, Kodeš, Dordič, Hepner a naposledy stoper Kouřil, jehož si vyhlédla prvoligová Karviná.

„Je to velký zásah, nahradit šest sedm hráčů ze základní sestavy bude velmi těžké, je na to krátký čas. Musíme zapracovat do základu tři čtyři hráče širšího kádru a samozřejmě se tým pokoušíme doplnit.“ Z Jablonce přišli Houser a Breda, z Boleslavi Daniel Novák. „Co nás trápí, to jsou krajní beci. Ze základní obranné čtyřky jsou pryč tři hráči, oba beci a stoper Kouřil. Ale musíme se s tím poprat,“ velí Gabriel.

Varnsdorf přišel i o dlouholetou brankářskou oporu, Radek Porcal zamířil do Slovácka. „Porcal se Samoelem byli rovnocenná dvojka, myslím, že tady mít problém nebudeme. Jako dvojka dostane příležitost mladý Vaňák. V obraně zkoušíme talentovaného Fiňka z Hradce, v útoku mladíka Šimona z Boleslavi.“

Roli Slovanu v letošní 2. lize prý naznačí už rozjezd soutěže. „Strach mám vždy, může se stát všechno. Ale my se s tím popereme. Musí to táhnout ti, co tu zůstali, takže Bláha, Kocourek, Rudnytskyy. A v opory se musí vypracovat někteří hráči z lavičky.“

idnes.cz

 

obrazek novinky