Z webu Vyšehradu

Slavoj zahájil přípravu: první trénink i se 14 novými tvářemi

„A“-muži – Devětadvacet fotbalistů se zúčastnilo prvního tréninku Slavoje Vyšehrad na nadcházející soutěžní ročník Fotbalové národní ligy. Uskutečnil se v pondělí 1. července 2019 na stadionu v Krči. Trenéři Roman Veselý s Oldřichem Pařízkem přivítali čtrnáct nových tváří, respektive třináct a jednu staronovou: obránce Jakuba Šimkovského, který už dříve za Vyšehrad hrával.

Nejvíc hráčů – sedm – přichází ze Slavie Praha: obránci Libor Drozda, Ondřej Žežulka, záložníci Tomáš Freit, David Macháček, Kristijan Trapanovski, Faríd Nabiyev a útočník Lukáš Veselý. Ze Sparty to jsou záložníci Petr Hovorka s Adamem Alexandrem, z Vysočiny Jihlava další středopolař Petr Nerad, z Dynama České Budějovice útočník Lukáš Pouček, ze Slavie Karlovy Vary záložník Pavel Maňák a z Litoměřicka defenzivní záložník Miroslav Verner se zmíněným bekem Jakubem Šimkovským.

 

Na premiérovém tréninku byl rovněž přítomen i masér David Bejdák, který rozšíří stávající realizační tým.

Naopak už chyběli David Čapek, jenž ukončil své angažmá ze Sparty a dále David Beňo, který se vrátil do Slavie. Daniel Kozel odešel do Dukly Praha a Jiří Heřman do divizního Českého Brodu. V jednání jsou i odchody Jana Zákostelského a Pavla Čapka. Kariéru přerušil Tadeáš Madej kvůli studijnímu pobytu v Anglii.

Během přípravného bloku stihnou šemíci čtyři přípravná utkání v rozmezí pouhých osmi dní. První z nich se uskuteční v sobotu 6. července od 11 hodin v Dobříši a Vyšehrad v něm vyzve prvoligové Teplice. Ve středu 10. července přijde na řadu dvojzápas s Viktorií Žižkov a Velvary, přičemž dějiště obou utkání i čas výkopu budou teprve upřesněny. Generálkou pak bude měření sil s béčkem Bohemians 1905 v sobotu 13. července v Uhříněvsi.

Náš klub má za sebou dvě nevydařené a jednu hodně vydařenou sezonu v ČFL: předloni 13. místo, loni 14. místo a letos 1. místo. Do druhé nejvyšší soutěže se tak Slavoj Vyšehrad vrací po třech letech. B-tým neboli juniorka zahájí přípravu 15. července.