Jarní opona MSFL jde nahoru

Za prvním soupeřem do Otrokovic

V pátek startuje jarní část MSFL. Večer v 18 hod. se střetnou v Kroměříži dva celky, které pomýšlejí na postup do II. ligy. Netají se s ním ani SK Hanácká Slavia, ani na jaře silně posílený MFK Frýdek-Místek. Lídr tabulky, jimž je náš celek, zavítá v sobotním dopoledni do Otrokovic, které přezimovaly na třetím místě a tak lze úvodní utkání označit za zápas kola. Výkop v 10.15 min. odpíská hlavní rozhodčí Dalibor Černý z Běhařovic. Na pomezí mu budou pomáhat Jan Mayer z Veverské Bítýšky a Michal Křepský z Olomouce. Delegátem svazu je Antonín Kordula z Ratíškovic.

Vizitka soupeře

FC Viktoria Otrokovice: Klub vznikl v roce 1928 pod názvem Viktoria Kvítkovice. Klubové barvy jsou modrá a bílá. Stadión, ležící na výpadovce směrem na Zlín, má ochozy pro 1000 diváků z toho 400 sedících. Předsedou je Jan Ševčík, dlouholetý činovník, jenž byl svého času z titulu předsedy řídící komise pro Moravu i členem vrcholného fotbalového orgánu FAČR.

Desetiletka: 2018: 13. (Sedlák). 2017: 10. (Sedlák). 2016: 8. (Sedlák). 2015:  MSD/D – 3. (Sedlák, Káňa). 2014: 11. MSD/E – (Sedlák). 2013: 5. MSD/D – (Matějíček, Sedlák). 2012: MSD/E – 15. (Matějíček). 2011: MSD/D – 2. (Matějíček). 2010: MSD/D – 11. (Matějíček). 2009: MSD/D – 6. (Matějíček). V závorce je uvedeno jméno trenéra.

Na podzim hrála Viktoria, kterou před sezónou převzal po Marku Sedlákovi Michal Hubník, nejčastěji v tomto složení: Semanko – Zábojník, Markovič, Kaizar, Jasenský – Malý – Šohaj, Skwarczek, Kiška, Mlýnek – Hladík. V podzimní části soutěže vyhrál vzájemný souboj v Líšni brněnský celek 2:0. Viktorie získala na podzim 26 bodů, což je o dvanáct méně než získala Líšeň. To stačilo na bronzový stupínek. Přes toto postavení neuvažuje vedení Viktorie o postupu do vyšší soutěže. Svěřencům trenéra Hubníka se lépe vedlo u soupeřů, kde z osmi zápasů dokázali pětkrát vyhrát. Před vlastními diváky získala Viktoria na podzim pouze 11 bodů. V Otrokovicích vyhrály Dolní Benešov a Velké Meziříčí.  Ve vzájemných sedmi utkáních v posledních čtyřech letech, kdy Viktoria postoupila do MSFL, se lépe vedlo Líšni, která ze sedmi zápasů čtyřikrát vyhrála a jednou remizovala.

Dosavadní sponzor, který zaplatil hráčům už dvakrát za sebou soustředění v Turecko, však převzal pod svá křídla MFK Frýdek-Místek. S sebou si vzal i trojici fotbalistů Viktorie Kaizara, Skwarczeka a Behana, na druhé straně poslal z Frýdku do Otrokovic na poslední chvíli dva mladé fotbalisty Kutáče a Buchlovského, kteří se nevešli do kádru trenéra Žižky. Viktorii, kromě zmíněné trojice, opustili dále Šohaj (Jablonec), Jelínek (Hulín), Zábojník (B mužstvo), Slaný (Trnava), M. Hladík (Karviná), Křivánek (Sparta-futsal). Přišli: Přikryl (Kozlovice), Smékal (Frýdek), Pěnička (Valašské Meziříčí), Koňařík, Kolenič, Hrnčiřík, Skopal (všichni z dorostu).

Předseda klubu MUDr. Ševčík má před jarními odvetami smíšené pocity: „Třetí místo po podzimu bylo krásné, ale nevím, zda-li se nám tato pozice podaří udržet. Odešlo šest kvalitních hráčů a zatím se nám je nepodařilo plnohodnotně napravit. Některé z nových fotbalistů jsem viděl hrát jen v jednom utkání, některé vůbec a tak nevím, co si o všem mám myslet. Řešíme také post druhého brankáře a jsme blízko dotažení jeho smlouvy. Ve středu hrajeme generálku s dorosteneckým výběrem České republiky U19 a po ní s trenérem uzavřeme kádr a budeme se domlouvat, zda ještě někoho přivést, či nikoliv. O postupu do II. ligy neuvažujeme, proto jsme ani nezažádali o profesionální licenci.“

Kádr: Brankář: Juraj Semanko. Obránci: Petr Červenka, Jakub Červenka, Adam Jesenský, Filip Markovič, Jiří Skopal, Michal Malý, Martin Vašulka, Martin Kutáč. Záložníci: Adam Bahounek, Dominik Pěnička, Filip Přikryl, Radek Koňařík, Matěj Fiala, Jiří Kiška, Radek Smékal, Tomáš Hrnčiřík, Jakub Buchlovský. Útočníci: Tomáš Mlýnek, Jan Hladík, Jan Kolenič.

 

Miloslav Vlašic