Generálky celků MSFL

 

Pátek

Blansko-Vrchovina 0:2 (0:0), hrálo se na přírodní trávě stadiónu na Údolní. Branky: Duba, Zbytovský. Sestava SFK: Kolář (46. Šmída) – Bača, Batelka, Vícha, Smetana – Matulka (68. Švanda), Michal (60. Wolker), K. Skalník, Svoboda (60. Zbytovský) – Duba, Vopršal (60. M. Skalník). Bilance Vrchoviny je 8 4 1 3 18:14. Výhry zaznamenala Vrchovina v utkáních s Havl. Brodem, Ždírcem n. D., Vysokým Mýtem a Blanskem.

Dol. Benešov-Dětmarovice 0:1 (0:0), hrálo se za velkého větru na přírodním trávníku domácího hřiště. Branka: Tomáš. Sestava Dol. Benešova: Chvěja – Strakoš, Novák, Moravec, Haas – Karčmař, Gebauer, Rychlý, Býma – Pecúch, Labuda. Střídali: Blahuta, Romaněnko, Skroch. Dolní Benešov nemá zatím asistenta trenéra, neboť Baránek odešel k dorostu ostravského Baníku. V jednání je stále příchod druhého brankáře, jímž by měl být patrně některý z dosavadní trojice gólmanů SFC Opava B. Zimní bilance Dol. Benešova: 7 3 1 3 22:13. Rovnocenná bilance už není tak rovnocenná ve skóre na jehož vysoké aktivitě se podílí výhra nad Kozmicemi 12:0.

Sobota

Líšeň-Hulín 4:0, hráno na přírodním trávníku v Olšanech u Prostějova. Branky: Krška 2, Filla, Fall. Hulín má bilanci přípravy 8 4 2 2 23:21. Spartak vyhrál jen nad divizními celky Bzence, HFK Olomouc, Kozlovicemi a Vsetínem.

Vyškov-Rosice 2:0 (1:0), hrálo se na přírodní trávě ve Vyškově. Branky: Vintr. Lahodný. Sestava Vyškova: Šustr – Hirsch, Malár, Frenck, Němeček – Sečkář, Vintr, Jeřábek, Lahodný, Langer – Klesa. Střídali Novotný, Krejčí, Matocha, George. Podle základní sestavy v generálce je Vyškov více jak z poloviný nový. Do týmu přišli hráči z vyšších soutěží: Šustr z Vítkovic, Malár ze Znojma, Sečkář a Langer z Prostějova, Vintr se vrátil ze Zbrojovky. V přípravě odehrál Vyškov devět zápasů s bilancí 9 4 2 3 27:22. Prohrál v utkáních se Zbrojovkou, Jihlavou a juniory Zbrojovky.

Frýdek-Místek-Opava B 5:1 (2:0), zápas se hrál na přírodním trávníku stadiónu ve Stovkách. Branky: Vychodil 2, Literák, Kutáč, Vašíček. Sestava Frádku: Kofroň – Literák, Bialek, Hloch, Hýbl – Duda, Mozol, Mrkvička (65. Buchlovský), Vychodil – Gomola (46. Kutáč), Vašíček (65. Telnar). Frýdek-Místek-Frýdlant nad Ostravicí 4:2 (4:1), už ve středu vyzval Frýdek na travnatém hřišti ve Staříči divizního soupeře. Branky: Hykel 2, Hýbl, Vašíček – Velička, Škorík. Sestava Frýdku: Kalina – Literák, Bialek, Hloch, Kaizar (55. Kutáč) – Hykel (46. Vychodil), Mozol (75. Buchlovský), Skwarczek (46. Mrkvička), Hýbl – Vašíček (67. Telnar), Gomola. Frýdek prošel přes zimi zvláštními peripetiemi. Nejprve byli odvoláni trenéři Žižka se Slámou, aby v závěru opět převzali taktovku po Vojvodíkovi s Grmelou. Mužstvo má nového majitele, jenž se pohybuje i v Otrokovicích, odkud také přišla do nového týmu, jenž doznal podstatných změn, trojice Skwarczek, Kaizar, Behan. Novými hráči jsou i Kofroň a Hloch z Kroměříže, Kalina z HFK Olomouc, Vychodil z Vyškova, Vašíček ze Sigmy Olomouc. Na hostování přišli Hýbl (Sigma Olomouc, na podzim Vítkovice), Mozol (Opava, na podzim Hlučín), Hykel (Ostrava, na podzim Jihlava), Duda (Karviná, na podzim Komárno). Další dva nové příchozí Kutáč (Kateřinice) a Buchlovský (z dorostu) odejdou patrně do Viktorie Otrokovice, kam se již na počátku přípravy přemístil Smékal. Dále odešli Střižík, Hutník, Šafner, Velička (všichni Frýdlant), Švrček (Rakousko), Mrozek (Polsko), Mucha (Prostějov), Farský (Frenštát), Dendis (Ostrava), Strnad (Uničov), Vokoun (Nový Jičín) a Cieslarik, který ukončil činnost. Frýdek má bilanci zimní přípravy 11 5 1 5 20:19. Tým se bude snažit uhrát pozici v první čtyřce, z níž lze teoreticky postoupit do II.ligy.

Hlučín-Bruntál 5:3, hrálo se na přírodním trávníku v Hlučíně. Tým trenéra Skácela má bilanci zimní přípravy 7 4 2 1 26:12. Prohrál pouze v Opavě s B mužstvem prvoligisty.

Uh. Brod-Provodov 8:2 (3:1), hrálo se na umělém trávníku na Lapači. Trenér Martin Onda: „V současné době jsme na tom trochu jinak než na přelomu ledna, či února, kdy jsem říkal, že teď by měla začít soutěž. Po dalším měsíci máme na marodce pět hráčů, z nichž patrně Nevařil a Pochylý nestihnou jarní start. Ale s tím se musíme vypořádat. Nakonec máme do pole devatenáct mužů. Chceme se zachránit, což je pod hrozbou sestupu pěti mužstev těžký cíl.“ Bilance přípravy ČSK: 9 8 0 1 25:14. Uh. Brod prohrál pouze v Prostějově 0:7. Trenér Onda však ví, že rozhodující nejsou výsledky v přípravě, ale výsledky soutěže.

Šumperk-Rýmařov 1:4:(0:2), zápas se hrál na přírodní trávě v Šumperku. Bilance zimní přípravy Jiskry je: 4 4 0 0 16:1. Jiskra hrála v přípravě jen s divizními celky. Trenér Jiskry Milan Furik: „Odehráli jsme jen čtyři zápasy. Nízký počet jsme si zvolili z několika důvodů. V týmu nedošlo k výrazným změnám a tak nebylo koho zkoušet. Také věkové složení a úzký kádr mužstva tomu nahrály. Chtěli jsme zjistit, jak mužstvo proměňuje šance a zda obrana nedovolí soupeři skórovat. Jak napovídá bilance, měl bych být spokojený. Ale rozhodující budou samozřejmě mistrovské zápasy, do nichž jdeme s jasným cílem záchrany mužstva.“

Kroměříž-Kozlovice 3:0 (3:0), hráno na přírodním trávníku v Kroměříži. Hanácká Slavia má zimní bilanci přípravy 10 2 3 5 14:19. V přípravě vyhrála pouze nad zlínskými juniory a nad Kozlovicemi. Nicméně tým se nechce vyhnout souboji o prvenství v MSFL.

Uničov-Hranice 4:0 (1:0), hráno na travnatém povrchu v Uničově. Branky: Strnad, Ambrozek, Bača, Svoboda. Sestava Uničova: Spurný – Seibert, Bala, Krayzel, Můčka – Jeřábek, Bača, Svoboda, Ambrozek, Strnad – Lp,emda. Střídali Uvízl, Koutek, Purzitidis, Krč. Uničov má bilanci 6 4 0 2 23:5. Prohrál jen v úvodu přípravy zápasy s druholigovými soupeři z Pardubic a Prostějova. Výhry získal nad divizními celky.

Bohumín-Petřkovice 0:5 (0:2), hrálo se na přírodním trávníku ve Vrbici. Odra získala na poslední chvíli brankáře Ognjanova z Nového Jičína. Bilance zimní přípravy: 8 5 0 3 37:16. Vyplývá z ní, že tým je střelecky naladěný. Prohrál jen s juniorkou Baníku, Vítkovicemi a překvapivě i s divizní Heřmanicí.

Hodonín-Břeclav 6:2, hrálo se na umělém trávníku v Hodoníně. FK završil zimní přípravu s bilanci: 9 5 1 4 20:18. Nový trenér Švantner stále zkouší sestavu s novými hráči a tak některé výsledky byly divoké. Hodonín dostal po pěti brankách od Znojma a Ružomberoku, ale nadělil čtyřku Novému Městu nad Váhem a skóre vylepšil i v generálce.

Val. Meziříčí-Všechovice 2:2 (0:2), utkání se hrálo na přírodní trávě druhého hřiště na stadiónu ve Valašském Meziříčí. Branky domácích vstřelili Furmánek a Dekleva. Asistent trenéra René Bača: „Mysleli jsme si, že budeme mít na konci přípravy hotový a konsolidovaný tým, ale zatím tomu tak není. Zjistili jsme během přípravy, že nám chybějí hráči, kteří by byli hladoví po gólech a výhrách. Na tom budeme nadále pracovat, abychom z našeho úzkého kádru vyždímali co nejvíce dobrého. K mnoha změnám proti konci podzimu v podstatě nedošlo. Novými muži jsou Palo z Rychnova, Kocián z Dětmarovic a Fojtík z Hlučína. V jednání je ještě příchod zkušeného hráče, jehož můžeme použít na více postech, ale vzhledem k tomu, že příchod není dořešen, nebudu konkrétní. Cíl pro jaro je vybudování mužstva, které by po pravděpodobném sestupu do divize mělo sílu na brzký návrat zpět.“ Bilance přípravy je 6 3 1 2 12:12. Výhry zaznamenal tým se svým dorostem, Vsetínem a Čeladnou. Prohrál s Novým Jičínem a Hranicemi. Remizoval se Všechovicemi.

Otrokovice-Skaštice utkání bylo zrušeno. Viktoria sehraje generálku ve středu na domácím trávníku proti reprezentačnímu celku ČR U19. Tým byl na konci února na soustředění v tureckém Beleku, kde sehrál zápasy s celky z Kazachstánu – Ordabasy 3:1, Ruch Vynniky 0:2 a Kyran 1:4. Po návratu ze soustředění došlo k odchodu Slaného do Trnavy, kde bude hrávat nejen fotbal, ale v nové sezóně i futsalovou ligy, na čemž je dohodnut se svým současným klubem Bazooka Uherské Hradiště. Dosavadní bilance přípravy je 9 4 0 5 15:20. Více než polovinu branek vstřelila Viktoria v jediném utkání s Přerovem. Tým doznal dalších změn souvisejících s investicí Daniela Černaje, jenž je na stránkách klubu uváděn jako sportovní ředitel, ač má důležitější investice v klubu MFK Frýdek-Místek, kde je spoluvlastníkem mužstva.

Vel. Meziříčí-Polná 2:1 (1:1),  hrálo se na přírodním trávníku ve Velkém Meziříčí. Branky vítězů: Demetr a Mezlík. Velké Meziříčí má zimní bilanci 7 5 0 2 19:16. Svěřenci trenéra Smejkala podlehli pouze Rosicím a Vítkovicím

 

 

Miloslav Vlašic