branky Líšně : Olíšek, Mikel
základní sestav : Weidec-Mikel, Šílená, Elvis, Kuki, Olíšek, Kužel, Nikita, Terka, Leňa, Efka
střídaly : Rocky, Šo, Týna

Krásné sobotní odpoledne přilákalo na hlavní tribunu rekordní návštěvu. Brněnské derby přišlo zhlédnout asi 60 diváků, z toho značná část přijela z Medlánek a viděla slušnou hru z obou stran.
Trio domácích lodivodů P-T-P (Pavel, Tomáš, Pavel) zvolilo netradiční rozestavení 1-3-4-1-1, kdy klasického stopera hrála Mikel, zprava Šílená, Elvis a Kuki, středovou řadu tvořili Olíšek, Kužel, Nikita a Terka, pod hrotem se pohybovala Leňa, na hrotu lítala Efka (psáno s „f“jak bylo upřesněno oproti minulému zápisu) a branku jistil Weidec. Zápas začal v tempu z obou stran. Po 10 minutovém oťukávání propadl centr domácích z levé strany přes celé vápno hostů a Olíšek uklidil míč do sítě a domácí vedli 1:0. Hra se i nadále přelévala ze strany na stranu. Zhruba ve 20 minutě domácí obrana nedůrazně odkopla míč a bylo srovnáno. Do té doby nenápadný „referee“ na sebe vzal pozornost zápasu a zastínil hráčky obou týmů. Nezkušeností a necitlivým posuzováním některých zákroků změnil nejen průběh zápasu, ale i výsledek. Do půli se tak hráčky hostů, sice po krásných střelách, dostaly do vedení 1:3. Druhý poločas začal stejně, jako skončil ten první. Nenápadně otočený aut na polovině hřiště vyvrcholil ve čtvrtý gól v síti domácích. Nutno dodat, že hráčky Líšně nebyly vůbec horší. A jak bývá zvykem u týmu domácích, začaly dostávat příležitost i hráčky z lavičky. Po dalším nedůrazném odkopu domácích, hráčky Medlánek vsítily pátý gól. Zhruba od 70. minuty se Mikel posunul na hrot útoku a začal více zaměstnávat obranu hostů. V této části zápasu se hra přelévala od jednoho vápna k druhému, nicméně opticky měly více ze hry hráčky Medlánek. Zvýšená aktivita na hrotu útoku přinesla také druhou branku Líšeňských. Opět po centru zleva míč hostující hráčky neodkoply a Mikel upravil na konečných 2:5.
Brněnské derby přihlížející diváky nezklamalo. Více radosti však cestuje do brněnské čtvrti Medlánky. Líšeňské holky se však vůbec nemusí za předvedený výkon stydět a pochvalu zaslouží celý tým. A pokud budou holky spolu víc než uplynulý půl rok, rozhodně se můžeme těšit na ještě lepší herní projev.

SKL : Šardice 1 : 4 (1:1)

25.10.2014 14,30 hod : Šardice - Líšeň
branky Líšně : Kužel 2x, Olíšek 2x
tozestavení 4 - 4 - 2
základní sestava : Hanka, Kuki, Lula, Nikita, Terouš, Elvis, Olíšek, Kužel, Leňa, Šílená, Vávra, střídaly Evka, Tina a Lenka V.
K letošnímu poslednímu regulérnímu utkání zajížděly holky z Líšně na hřiště posledních Šardic, které právě ten jeden jediný bod ubránily hned v prvním kole na umělce v Líšni. Holky byly odhodlány napravit ne zcela příznivou reputaci z Uherského Brodu, kde se čekalo víc, než čtyřgólový příděl.
Od úvodního hvizdu bylo znát, kdo bude pánem na hřišti. Pár pohledných akcí vedlo v 6.min k vedoucímu gólu Líšně. Střelou k tyči z hranice velkého vápna poslal Kužel (Petra Skálová) hosty do vedení. Holky v této části předváděly vcelku pohlednou hru. Avšak jeden nenápadný faul ve 12.minutě téměř na polovině hřiště a přesná střela, která na mokré trávě sklouzla před brankářkou, znamenala nečekané vyrovnání. Tato vyrovnávací branka rozhodila hru hostujících hráček, které se přizpůsobily „šardické bouchané“. Hra neměla přesnost ani spád a běhaly hráčky obou týmů místo aby „lítal“ míč. Do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu. O přestávce proběhlo v kabině Líšeňských horkých patnáct minut. Od úvodu druhé půle hrály holky to, na co jsme u nich zvyklí. Na hrot útoku se posunul Olíšek (Eliška Houšťová). Holky se prosazovaly kombinační hrou a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Jednu takou akci zakončil v 53.minutě Kužel druhou brankou. Posunutí Olíška přineslo také své ovoce. V rozmezí 15 minut rozhodly právě dvě branky Olíška, který tímto stanovil i konečný výsledek. A to nemusel být konec, neboť střídající Evka (Eva Hájková) se mohla hned dvakrát zapsat mezi střelce. Jen málo zkušeností Evky uchránilo tým Šardic od vyšší porážky. Na velmi těžkém terénu podaly holky, hlavně v druhé půli, obětavý a zodpovědný výkon, který podpořila i nová brankářka Hanka.
Poslední utkání , a to odložené, sehrají holky z Líšně v sobotu 1.11. na domácí umělce s vedoucím týmem soutěže z Medlánek. Toto brněnské derby může nabídnout zajímavou kopanou.

12.10.2014

SKL : Poodivín 4 : 2 ( 1:1 )
Střelci: Kuki, Kužel 3x
Rozestavění: 4 - 4 - 2
Sestava: Týna - Šílená, Mikel, Lula, Kuki - Léňa, Elvis, Kužel, Terouš - Olišek, Nikita
Střídání: 71min. Léňa - Šo, 77min. Nikita - Efka, 77min. Šílená - Elza, 82min. Elvis - Vávrová, 85min. Elvis - Vavrušková,
Do hry nezasáhli : Nesi, Beránková

V neděli se naše ženy utkali na umělé trávě s týmem z Podivína a přivítalo je téměř ideální teplé a slunečné počasí.

Do prvního poločasu jsme nastoupili s odhodláním zvítězit a podle toho to také vypadalo.
Soupeře jsme od první minuty zatlačili na jejich polovinu a na tu naší ho pouštěli jen při odkopech od

brány a to jsme vždy hned získávali míče zpět na naše kopačky a vraceli je před soupeřovo velké
vápno, z čehož začali plynout šance. Bohužel se opět projevila naše slabina, a proto jsme nedokázali proměnit i tu nejtutovější šanci, kdy Olíšek tváří v tvář brankářce napálila míč jen do její náruče, i když na tréninku by si brankáře ještě určitě vychutnala :-) A tak po dalších neproměněných šancích přišel trest.

Po propadnutém míči po odkopu od brány jsme trestuhodně nechali zakončovat hostující útočnici, ta se trefila pod břevno a tým z Podivína se tak z prvního náznaku šance ujal vedení. Alespoň si Týna konečně sáhla na míč ve svém prvním zápase mezi třemi tyčemi.
Nicméně utkání pokračovalo ve stejném duchu jako doposud. Inkasovaný gól nás nepoložil a nadále jsme soupeřkám moc nepůjčovali míč, ale do zakončení nás už tolik nepouštěli. Naši bezradnost v zakončení ukončila až Kuki skvělou střelou snad ze 30-ti metrů a opět se potvrdilo, že rána pod horní tyč obvykle končí v síti.

Do kabin jsme tedy odcházeli,za ne uplně spravedlivého stavu 1:1. V šatně jsme hráčkám připomínali, že je potřeba větší aktivita na krajích zálohy a ta posléze přinesla více prostoru ve středu hřiště, kterého začala využívat hrdinka nedělního utkání.

Svůj vynikající výkon z prvního poločasu začala šperkovat hned v úvodu toho druhého.
Ihned po příchodu na umělé hřistě jsme vybojovali míč a Kužis krásnou ranou z dálky získala náskok pro náš tým. Jenže její chvíle ještě měly přijít, v podstatě ovládala střed hřiště a troufnu si říct, že byla rozdílovou hráčkou a to nejen pro to, že nastřílela ještě další 2 branky, jak jinak než z dálky, čímž završila svůj hattrick!

Bohužel utkání jsme nedokázali dohrát v klidu, ale udělali si z něj drama.
Při nedobráněném rohu jsme inkasovali na 4:2 a soupeřkám narostla křídla a hra byla rázem vyrovnaná. Když po faulu za hranicí šestnáctky zahrála jedna z hráček Podivína výborný přímý kop, musela naše brankářka vytáhnout ještě lepší zákrok. Kdo ví, jak by utkání pokračovalo, kdyby z této situace byl kontaktní gól.

Za zmínku ještě určitě stojí překrásné sólo v podání Mikela, kdy si na stoperovi vybojovala míč a prokličkovala přes třičtvrtě hřiště až na penaltu, ze které sama před brankářkou zakončovala sice ukázkově po zemi na vzdálenější tyč, ale těsně vedle. V tu chvíli znělo z tribuny, že ani konkrétní hráč „Áčka“ by ji nezastavil a musel by faulovat, však se také po návratu do obrany sama ohodnotila. :-)

Trochu paradoxně utkání, kde jsme v prvním poločase nehráli ideálně, ale soupeře jsme výrazně přehráli a druhém poločase, ve kterém jsme občas ztráceli půdu pod nohama, ale začali jsme dávat góly, nakonec dokopali do vítězného konce. I když konec utkání byl ovlivněn řadou střídání, drobnými zraněními a únavou způsobenou také nezvykle teplým počasím či nemocí mohli diváci i trenéři prožít klidnější závěr.

Holkám díky, že to nezabalili i když prohrávali a konečně dokázali zvítězit a taky za krásnou děkovačku, za kterou patří dík i fanouškům!
TOM

Vlkoš - SKLŽ 7:2 (3:1)

střelci za Líšeň : Elvis, Kužel
Sestava : 4 - 4 - 2
Základní sestava : Olíšek, Kuki, Lula, Terouš, Šílená, Lenka H., Kužel, Bižu, Elvis, Nikita, Šo
Střídaly : Týna, Nessi, Lenka V. a Evka

K dalšímu utkání zajížděly ženy a dívky Líšně na hřiště suverénního týmu Vlkoše. Už při nástupu do autobusu bylo jasné, že trenéři Pavel, Pavel a Tomáš budou mít značné problémy s poskládáním týmu, který prořídl vlivem nemoci a nachlazení některých hráček a mnoho odvážných hrálo na hranici zdravotní odolnosti.
Samotné utkání začalo očekávaným náporem domácích. Až do 15. min stačily hráčky Líšně držet krok s domácími a provádět nebezpečné protiútoky. V 16. min byla nevybíravým, ale ukázkovým zákrokem zezadu poslána na zem, posléze na nosítka a nakonec i do nemocnice jedna z důležitých hráček Líšně, Bižu (Martina Šperková). A protože arbitr utkání nenašel odvahu pro „rote karte“, žlutá karta vyvolala radostný údiv u domácích diváků a zklamání u hráček hostí. Z následující akce domácí vsítily první branku utkání. A když se hráčky Líšně otřepaly z této události, dokázaly ve 33.min vyrovnat krásnou střelou z hranice šestnáctky Elvisem (Eliškou Langovou). Domácí hráčky však předváděly proč jsou na čele tabulky. Hrály přesněji a důrazněji a tak rozmezí 40. a 45. min vsítily další branky. Po poločase 3:1 šly hráčky Líšně na pažit s cílem maximálně vyrovnat hru a snad i skóre. Bohužel pokutový kop ve 46. min a pátá branka v 48. min vzaly přesnost a jistotu z kopaček hostujících hráček. Hráčky Líšně bojovaly, ale spíše se trápily neboť narazily na skutečně vyrovnaný a herně lepší tým. Když se z ojedinělého protiútoku, faulu a následného trestného kopu trefila Petra Skálová (Kužel), vypadal výsledek 5:2 s ohledem na průběh utkání a složení hostujícího týmu lichotivě. Bohužel vlivem několika individuálních chyb navýšily hráčky Vlkoše skóre na konečných 7:2. Poté dostaly šanci i hráčky z lavičky, aby okusily těžké utkání a získaly zkušenosti i s rizikem dalších branek.
Velmi těžké utkání poznamenané zraněním Bižu ukázalo, jak hráčky Líšně na tom fotbalově jsou v konfrontaci s vyspělým týmem.

28.9.2014

SKLŽ : Mutěnice 2 : 2 ( 0:1 )
Střelci: Mikel, Elvis
SESTAVA 4 - 4 - 2
Waidec- Roky, Mikel, Lula(C), Elvis - Terouš, Olišek, Kužel, Šílená - Efka, Nikita
Střídání: 45min Roky - Kuki, 45min Šílená - Bižu, 45 min Efka - Léňa, 84min Terouš - Šo
Do hry nezasáhli: Elza, Nesi, Týna, Vávrová, Beránková,

Nedělní poobědový čas. Krásné slunečné počasí. Bohužel, ani pro mnohé nečekaná úvodní sestava nezměnila naše prokletí. Na lavičce od začátku zůstaly obvyklé opory.
I s novými tvářemi v základu, se nám hra po zemi docela dařila. Měli jsme kopačák daleko častěji na svých kopačkách. Na umělce bylo tentokrát velice dusno a vlhko, Vysoké tempo hry způsobovalo pro oba dva týmy docela velký úbytek sil. Z mého pohledu jsme ale měli docela výhodu, protože z našich tréninků vyprahlou umělku dobře známe.
To se také začalo projevovat a naše gladiátorky přitlačovali soupře hlouběji před bránu. Jediná nebezpečná hráčka Mutěk ovšem z té nejjednodušší akce trestala. Odkop od brankářky proletěl mezi stopery a zakončovatelka hostí se nemýlila. Tím se hra na chvíli opticky vyrovnala, ale do konce poločasu už zase bylo držení míče opět na naší straně. Skórovat se nám ale v prvním poločase nepodařilo.

O přestávce přišlo na řadu střídání unavených hráček. Všechny tři čerstvé se zařadili do zálohy a Olíšek do útoku.
Naordinovali jsme si vyšší tempo. Doslova jsme hosty přikovali před jejich vápno. A výsledek se brzy dostavil. Mikel si udělala pěknou kličku, jediná nebezpečná hráčka hostí jí balón sebrala a zakončila podruhé úspěšně. 0 : 2

No prekérní situace.. Na hřišti i na lavičce rázem ticho. Ale tuhle situaci už jsme jednou zažívali. A síla tohohle týmu se projevila. Do konce zápasu se hrálo pouze na bránu hostí. Veliká spousta šancí. Čtyři břevna doplnili jedno z prvního poločasu. Ani z metru se nám nedařilo míč dostat do prázdné brány. Tlak byl obrovský. Je jasné, že z protiútoků hrozil soupeř . Jenže my měli v bráně naši jistotu Waidec.
V 78 minutě ze standartky , propadl nevinný míč až do sítě. Velkou chybu odčinila Mikel a naše šance na úspěch vzrostly. Střely létaly jedna za druhou..Bohužel buďto do konstrukce brány, nebo nad ni.
Vyrovnání přišlo po krásné střele Elvise z 18ti metrů v 82. minutě.

Vystřídáním obránce Terouš a zařazením útočníka Šo, jsme chtěli ještě obrat dokonat, ale už nezbyly ani síly, ani potřebné štěstí.
Takže opět… bez vítězství.. Ovšem jak optimisté hlásí… ( ještě nás nikdo neporazil )

21.9.2014

Kotvrdovice - SKLŽ 1 : 1 ( 1 : 1 )
Střelci: Houšťová
Sestava: 4 -4 - 2
Waidec - Terouš, Nikita, Lula, Kuki - Léňa, Kužel, Bižu, Elvis - Mikel, Olišek
Náhradníci : Nesi, Efka, Týna, Elza, Lenka, Jana, Roky,
Střídání: 45min Léňa - Roky, 78min Kuki - Týna, 81min Bižu - Elza, 86min Terouš - Lenka

Vyrovnané utkání. V prvním poločase byl soupeř o kousek lepší, ale paradoxně bylo daleko více prostoru do útočné fáze. Ten jsme ovšem nevyužili. Ve druhém poločase jsme mezihru ovládli my, ale soupeř nám cestu k bráně zkušeně zavíral.
Utkání ozdobily dvě krásné gólové střely. Nejdříve Olišek nádhernou nechytatelnou bombou z 18ti metrů nedala domácí brankářce šanci.
A soupeř po našem faulu vyrovnal dosti podobnou ranou na konečných 1 : 1.
Takže by nestranný fanoušek řekl zasloužená remíza.
Jenže.. Sakra .. my už chceme konečně vyhrát. Je krásný, že jsme zatím bez porážky.. Ale zároveň bez vítězství.
SU STRAŠNĚ ZVĚDAVÉ KDO ,TO KONEČNĚ OBS……

31.8.2014

31.8.2014
Velké Pavlovice - SKL 2 : 2 ( 0 : 0 )
Střelci : Vavrušková, Slačálková
Sestava: 4 - 1- 4 - 1
Kallová - Čopová, Hellingerová( 75.min Michalcová), Mičínová, Slačálková - Helleportová, Houšťová, Skálová, Kúkolová ( 75.min Vavrušková) - Šotnarová (45.min Hájková)
Náhradníci: Vavrušková, Michalcová, Hájková

Tentokrát se proti nám postavil daleko zkušenější a silnější soupeř než v prvním kole. Na hrotu soupeře velice důrazná útočnice alias Růny a ve středu pole velice dobře rychlostně a obratnostně vybavené dvě protihráčky.
Začátek utkání se nám nepovedl. Soupeř se dostal do tlaku. Dokonce vstřelil gól, který ale naštěstí nebyl uznán pro ruku při zpracování. Další velikou šancí bylo přehození naší brankářky, kdy naštěstí po dopadu míč přeskočil bránu.
Proto jsme museli upravit taktiku. Na Růnyho jsme nasadili naši “ zlou ženu“ Elzu. Kuki se prohodila s Terkou. Změna přinesla ovoce a od patnácté minuty jsme ovládli hru. Bohužel se z několika slibných příležitostí nepodařilo skórovat a do přestávky jsme šli s bezbrankovou remízou.

Naši prořídlou sestavu jsme ještě museli obměnit, protože se sebezapřením a teplotou hrající Šo už neměla sílu nastoupit. Poslali jsme tedy do hry rychlíka Evku.
Hra pokračovala stejně jako ke konci druhého poločasu, kdy jsme daleko zdatněji kombinovali. Bohužel máme problém se zakončením, a s finálovou přihrávkou.
Zato soupeř svou jednoduchou hrou potrestal během dvou minut naše chyby a najednou jsme prohrávali 2:0.
Situace v tuhle dobu byla ještě kritičtější než na začátku utkání. Naše holky začali kupit chyby, nebyly si schopny nahrát jednoduchou přihrávku. Nevypadalo to vůbec dobře.
Navíc Kuki došli absolutně síly, Roky začala kulhat, a všiml jsem si několika sklopených hlav, které naznačovali smíření se s porážkou. Naštěstí jsem pocit poraženosti viděl blbě.
Vystřídali jsme Elzu, na jejíž místo přišla Týna se stejným úkolem bránit Růnyho. Kuki šla dolů a místo ní se do hry zapojila Vavrušková. Roky musela vydržet, protože další střídání nebylo možné .(Marodka nám nedovolila zaplnit střídačku v plném počtu). Střídáním jsme posunuli hru víc dopředu s rozestavěním. 3-4-3 To vše čtvrt hodiny před koncem utkání. Nějakým kouzlem se vše zlomilo hned v té samé minutě, kdy se stalo něco co není k vidění každý den. Lenka byla ve svém prvním soutěžním utkání na hřišti ani ne minutu a hned vstřelila branku!!!! (veliká gratulace)
Najednou nás bylo znovu plné hřiště 6 minut před koncem vyrovnala Terka.

Takže je to pocitově velice rozporuplné utkání. Před zápasem bych bod bral. V poločase jsem věřil ve vítězství. A nakonec jsem moc rád za bod.

A jak zhodnotili zkušení pozorovatelé zápasu pánové Pecha a Matoušek ??? - Krásné utkání s velkou dávkou smůly. Ale bod z venku se počítá. Přijdeme se podívat i někdy příště.

Díky všem Pavel Kúkol ml.

24.8.2014

24.8.2014 UT 14 hod
Ženy SKL - Šardice 1 : 1 (1:1)
Střelci: Mičínová 24.min

Sestava: 4:1:4:1
Kallová - Čopová(76 min.Michalcová), Gajdošová, Mičínová, Slačálková(82 min Nečasová)- Šperková - Helleportová, Houšťová, Skálová, Langová - Šotnarová(70 min. Ellingerová)
Náhradníci: Ellingerová, Michalcová, Nečasová

Historicky první utkání líšeňských žen .
V podstatě nešťastné utkání hrané na jednu bránu. Bohužel na bránu našeho soupeře.
Před utkáním bychom asi bod za remízu v prvním utkání brali. Ale…..
Jen poměr rohů.. 13 : 0
Šancí ke skórování nepočítaně. Vypisovat zde všechny naše brankové příležitosti, byl by tenhle článek hodně obsáhlý.
Branka padla po rohu, kdy nacvičený signál číslo 1, proměnila zkušeně hlavou Lula….
Soupeř nám ovšem o pět minut později z brejkové situace vyrovnal. I tak ale přišla ještě spousta šancí zápas zlomit.
Celý druhý poločas se potom odehrával před brankou soupeře, který asi přípravu na utkáním trávil modlením a zaklínáním našich střelců….Jinak si nedovedu vysvětlit, že se nepodařilo dostat kopačák za brankovou čáru podruhé.
Nicméně musím všechny fotbalistky pochválit za snahu a předvedený fotbal.

Myslím, že první utkání bylo dobrou pozvánkou pro naše fanoušky a příznivce na další boje v Moravskoslezské divizi skupiny C.