MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Ženy

Sponzoři týmu

Aktuality

RSS kanál

Kostelec - Líšeň 8:0 (6:0)

6.9.2015, 13,30hod, 5.kolo MSDŽ, sk.B (hrané první)
nastoupily : Weidenhöferová, Bodtková, Šebelová, Juránková, Dervišić,Kučerová, Gruberová, Kúkolová, Helleportová, Čeketová a Mičínová
na lavičce byly připraveny : Hanáková, Porčová, Michalcová, Šompláková a Kocourková
K prvnímu soutěžnímu utkání nového ročníku divizní soutěže žen, zavál týn z Líšně na Hanou do Kostelce, který ještě v loňském roce hrál okresní přebor na Blanensku. Tuto soutěž bez problému vyhrál.
Už při rozcvičování byl vidět rozdíl v technické vyspělosti obou týmů. a to byl asi nejdůležitější atribut při konečném účtování. Od samého začátku byly domácí hráčky lepší na míči, v pohybu bez míče i na přihrávce. Bohužel mladý tým líšeňských juniorek, který vytvořil základ a byl doplněn zkušenými Weidecem, Kukou, Lulou a Leňou vydržel odolávat jen do 10.minuty, kdy dostal první branku. Do 23. minuty dostal další tři branky a ztratily Leňu, která si obnovila zranění kolena. Poločasový účet se zastavil na skóre 6:0. Ani druhý poločas nezačal dobře. Hned v úvodu inkasovaly děvčata pátý gól. Poté domácí prostřídaly sestavu. Také hostující tým v poločasové přestávce zamíchal sestavou. Od této chvíle se i hráčky Líšně dostaly do několika slibných situací, zejména Barča měla možnost vstřelit branku. I když utkání výsledkově nedopadlo nejlíp, můžeme vyzdvihnout výkon Alči Gruberové, Enny Čeketové a Barči Bodkové, kdy přes svůj věk mohou být přínosem pro další roky pro tým žen.

Turnaj juniorek 29. 8. 2015

V sobotu 29. 8. odehrály naše juniorky poslední turnaj v letní části jejich sezony. Turnaj, hraný v Mariánském údolí dvoukolově, jednoznačně ovládly hráčky Vlkoše, které bez ztráty bodu a s nejlepší střelkyní turnaje obsadily 1. místo. Na druhém místě skončily fotbalistky brněnských Kohoutovic. Líšeňské hráčky braly 3. místo a ocenění pro nejlepší gólmanku turnaje. Tentokráte se jí stala Nikola Kučerová, která v bráně nahradila zraněnou Eriku Hanákovou.

Další série turnajů juniorek je naplánovaná na podzimní část. Do té doby se budou holky zlepšovat v zápasech malé kopané, v mistrovských utkáních žen a samozřejmě na trénincích.

Výsledky Líšně:
Líšeň x Kohoutovice 1:3 a 1:4
Líšeň x Vlkoš 1:4 a 0:12

Střelci Líšně:
Lucka Šompláková a Nikča Krumbholcová. Nejelšpí gólmanka Nikola Kučerová.

Za realizační tým juniorek
Eliška Houšťová

Turnaje juniorek

Druhé místo a individuální ocenění pro nejlepší brankářku turnaje. Tím se mohou pochlubit líšeňské juniorky po druhém turnaji jejich sezony.
Po úvodním turnaji ve Vlkoši z neděle 16. 8., kde naše mladé fotbalistky obsadily 3. místo, je čekal stejný turnaj tentokráte v Kotvrdovicích. Tým posílený oproti minulé sestavě o tři nové tváře v konfrontaci s týmy Kohoutovic, Vlkoše a domácích Kotvrdovic obsadil druhé místo, když prohrál pouze s dosud neporaženými fotbalistkami Vlkoše.
Poslední zastávka letní turnajové sezony našich juniorek bude tuto sobotu 29. 8. „doma“ v Mariánském údolí. Turnaj startuje v 10 hodin.

Výsledky líšeňských zápasů z turnaje v Kotvrdovicích:

Líšeň x Vlkoš 0:3
Líšeň x Kohoutovice 4:0
Líšeň x Kotvrdovice 3:2

Mezi střelce se zapsala Alča Gruberová, Natka Juránková a Sabča Bartošová. Nejlepší brankářskou celého turnaje byla vyhlášena naše Erika Hanáková.

SK Líšeň - FK Nové Sady 0:10 (0:4)

16.8.2015, 18,00hod, Líšeň - Nové Sady
první kolo poháru žen
Další soutěžní utkání, pohárové, svedlo dohromady družstva líšeňských žen a žen z Nových Sadů, týmu, který patří k nejlepším týmům divizních soutěží na severní Moravě. Tento tým v minulé soutěžní sezóně jasně zvítězil v jedné z divizních skupin.
Na kvalitnějšího soupeře vyběhl snad ještě mladší tým, než v předchozím utkání v Kostelci. Do hry postupně zasáhly Enny, Natka, Terezka, Lucka, Adélka. Na umělé trávě začalo utkání podle předpokladů. Tým z Nových Sadů byl kompaktnější, sehranější a hlavně zkušenější. Od samého začátku měly utkání pod kontrolou. Jejich zkušenost se projevila již v 9.min, kdy poprvé překonaly naši brankářku. Mladým děvčatům dělalo potíže míč zastavit, rozehrát a znovu se nabídnout do kombinace. Ani zkušenějším hráčkám se nedařilo o moc lépe, a tak se utkání odvíjelo převážně před brankou domácích. Děvčata dlouho odolávala, přesto skóre pomalu narostlo na poločasový rozdíl 0:4. Druhý poločas nabídl stejnou podívanou jak první. Jen sil pomalu ubývalo a přibývalo drobných zranění, podvrknuté kotníky, naražená kolena apod. I přes velkou snahu všech statečných pomalu narůstalo skóre. Hráčky Nových Sadů uzamkly domácí hráčky před vlastní pokutové území a jen velmi ztěžka se domácí hráčky dostávaly na hrací polovinu hostí. A když v 90.min uzavřela utkání hostující Kubová krásnou střelou z 20. metrů na konečných 0:10, oddechly si všichni, neboť domácí vlivem zranění dohrávaly o 10 hráčkách, stejně jako v Kostelci. Pohárová utkání nám ukázala, kam zaměřit úsilí při práci s mladými hráčkami a také jak hraje zkušený a vyzrálý tým, na který nadšení, bojovnost a elán nestačí. Do začátku mistrovských utkání zbývá ještě trocha času, který se pokusíme využít co nejlépe, abychom důstojně hájily barvy Líšně. Pavel Houšť

Mostkovice - Líšeň 2:3 po PK (1:1, 2:2, PK 1:2)

předkolo poháru žen
9.8.2015, 17,00hod, Mostkovice - Líšeň, hráno v Kostelci na Hané
nastoupily : Weidec, Týna, Lula, Anita, Nýna, Natálka, Katka, Leňa, Kuki, Anička a Nikola
střídaly : Lucka, Adélka
První soutěžní utkání zavedl tým žen na hřiště do Kostelce na Hané, kde změřily své síly a možnosti v rámci poháru s týmem Mostkovic. S tímto týmem se líšeňské ženy utkají i v rámci divizní soutěže. Ženy z Líšně do utkání nastoupily po náročném soustředění, které probíhalo za úmorného vedra v rekreačním středisku Prudká.
Na krásně upravené hřiště vyběhla děvčata s několika novými tvářemi v sestavě. Jednalo se převážně o mladé členky juniorského týmu, Aničkou Čeketovou, Katkou Šebelovou, Natálkou Juránkovou, Nikolou Kučerovou, a na střídání byly připraveny Lucka Šompláková a Adélka Kocourková. Branku hájila naše jednička Weidec, kraje obran hlídaly Týna a Anita, nepropustnost středu zajišťovala Lula a Nýna. Na záloze běhaly Natálka, Katka, Leňa a Kuki. Útočnou dvojku tvořily Anička s Nikolou. Začátek utkání byl v režii domácího celku, kdy se projevovala jeho lepší sehranost. Ve středu hřiště vyčnívala především domácí hráčka tmavé pleti Soli. Brněnské hráčky hrající v bílých dresech marně hledaly ten správný rytmus. Chyběla souhra, protože děvčata hrála takto spolu poprvé. Po hrubé chybě ve středu hřiště otevřela skóre v 22min domácí Karafiátová. Líšeňské ženy, spíš dívky, využily každé možné příležitosti ohrozit branku. Jedna taková se naskytla v 40min, kdy se z velmi ostrého úhlu překvapivou centro-střelou postarala o vyrovnání Nikola. Do konce poločasu se již nic výrazného nestalo.
Do druhého poločasu nastoupily Lucka s Adélkou. Domácí hráčky stále diktovaly tempo, ale hostující hráčky výrazněji vystrkovaly drápky. Protiútoky nebyly časté, o to však nebezpečnější. V 68min odpískal sudí pokutový kop, kdy v souboji s brankářkou Líšně dobře upadla útočnice domácích. Než si domácí hráčky stačily uvědomit, že vedou, potrestala v 69min nedorozumění v obraně domácích hráček Anička a bylo srovnáno. Od této chvíle se hrnul jeden útok domácích na branku hostí za druhým. V bráně však čarovala naše jednička, které mnohokrát pomohlo břevno i tyčka. A když v 83min odstoupila ze hry Nikola, dohrála naše děvčata utkání v 10 hráčkách. O vítězi tedy rozhodovaly pokutové kopy. Domácí hráčky z 5 PK daly jednu branku (3 krát netrefily ani bránu, jednu chytla gólmanka), a tak stačilo k postupu, aby své PK proměnily Katka a Adélka. Páté možnosti už nebylo ani zapotřebí.
Do dalšího kola poháru tak postoupily ženy z Líšně převážně vysokým nasazením, odhodláním a bojovností, i když nutno podotknout, že herně byly lepší ženy z Mostkovic. Vyzdvihnout je třeba především výkon děvčat z juniorského týmu. Další utkání sehrají ženy z Líšně proti týmu z Nových Sadů. Blahopřejeme, Pavel Houšť

Příspěvky a tréninky

Příspěvky na následující půl rok pro ženy, juniorky a žákyně byly nastaveny následovně:
Ženy 1 800 Kč
Juniorky - hrající soutěž (11 - 18 let) 1 500 Kč
Žákyně - nehrající soutěž (11 a méně let) 500 Kč

Peníze odevzdávejte do 1. 9. 2015 Evě Hájkové (tel. 608 732 732), posílejte na účet č. 2189410001/5500 (do zprávy pro příjemce uveďte své jméno) nebo v podepsané obálce nechte v líšeňské hospodě Na Hřišti.

Tréninky budou pro ženy každé úterý a čtvrtek od 18:30 na UT, pro žákyně a juniorky každou středu od 16:30 na UT a každý pátek od 16:30 na trávě v Mariánském údolí. Platí od 10. 8. 2015.

Juniorky a žákyně v červenci

Od května, kdy proběhl oficiální nábor, již pod hlavičkou SK Líšeň trénují také mladá děvčata. Tréninky probíhají v červenci každou středu od 16:30 na umělé trávě. Nové tváře jsou stále vítány.
A protože se premiérová sezona juniorek blíží, odjíždí naše mladé fotbalistky ve dnech 23. - 26. 7. na své první soustředění. Věříme, že zde natrénujeme skvělou formu.

Za tým dívčí mládeže trenérky Olíšek a Bižu.

SK Líšeň - DFC Rena Ivančice 1:2 (0:2)

6.6.2015, 15,00 hod, SK Líšeň - DFC Rena Ivančice 1:2 (0:2)
nastoupily : Weidec, Šo, Efka, Nýna, Anita, Terouš, Bižu, Kuki, Olíšek a Kužel
střídaly : Lula, Šebi, Nikola, Týna a Elvis
Horké sobotní odpoledne spíš lákalo k vodě než na hřiště. Přesto ženy Líšně přivítaly, výjimečně a i za odměnu na hlavním zeleném pažitu, soupeřky z Ivančic. Bylo nutné odehrát odvetné utkání nadstavbové části divizní soutěže. Sestava byla stejně jako v Ivančicích značně kombinovaná. Tak jsme mohli vidět např. Šo místo v útoku, v obraně a podobných změn bylo více.
Domácí hráčky začaly tak, jak se předpokládalo. Držely míč a snažily se o kombinační hru. Tento styl hry celkem vycházel a tak mohly domácí hráčky do 20. minuty pohodlně vést 3:0, ale sama Olíšek zazdila minimálně dvě tutovky a když ve vyložené šanci ještě nahrávala, skóre se neměnilo. To se pomalu začaly osmělovat i Ivančické hráčky. Hrozily hlavně z rychlých brejků svou kapitánkou. Nově utvořená sestava a pochopitelně i nesehranost si začaly vybírat svou daň. Nakopávané míče za obranu domácích dělaly domácím hráčkám potíže, neboť vpředu byla rychlá kapitánka Pokorná, která dělala velké problémy. Ze dvou takových brejků sama dala oba góly a schylovalo se k překvapení. Domácí hráčky se přesto snažily, ale brankářka byla značnou překážkou.
Do druhého poločasu nastoupily postupně všechny hráčky ze střídačky, aby si i ony užily poslední zápas sezóny. Druhý poločas byl zcela v režii domácích hráček. Hrálo se výhradně na polovině Ivančic. Okolo 60. minuty dala kontaktní gól Elvis. Branka jako by nalila ještě větší vůli po obratu. Postupně zahodily své šance Nikola, Šebi a další a když Bižu navíc orazítkovala břevno, jevila se branka hostujících hráček jako začarovaná. Celý druhý poločas byl dobývání zakleté branky, bohužel s neradostným koncem pro domácí ženy.
Letošní premiérová sezóna týmu žen SK Líšeň skončila, ale je nutné se již teď připravovat na sezónu novou, jistě náročnější a doufejme také, že úspěšnější. Je jistě na místě všem ženám a dívkám poděkovat za velkou snahu, odhodlanost něco dokázat, bojovnost a nasazení jak při zápasech, tak i na trénincích a popřát všem ještě větší zarputilost, trpělivost a píli do budoucna.
za tým žen Pavel Houšť

Ivančice - SK Líšeň 0:6 (0:0)

hráno na hřišti v Oslavanech
nastoupily : Týna, Elza, Lula, Anita, Nýna, Kučerová, Kuki, Bára, Šo, Šebi, Efka,
střídaly : Kužel, Bižu, Rocky, Olíšek, Terouš
Nastavbové dvojutkání přiřadilo ženám Líšně příjemného soupeře z Ivančic, který se umístil na stejném místě, tedy šestém, jen ve skupině „D“. Nemusely tedy cestovat nijak daleko a soupeř je taky pro náš tým hratelný. Utkání trenéři pojali jako vhodný vstup na další sezónu, a tak sestava byla více než překvapivá.
Do brány se postavila Týna, v obraně se pohybovaly Elza, Lula a Anita, zálohu obstaraly Nýna, Kuki, Kučerová a Bára, staženého útočníka hrála Šo a na vrcholu se pohybovaly Šebi a Efka. Za zmínku by se dalo uvést, že první poločas odehrály jen kmenové hráčky Líšně. Vlastní utkání bylo v prvním poločase vyrovnané. Domácí, ač v 10 hráčkách, se snažily co nejvíce ohrožovat bránu Týny. Měly několik náznaků, ale nijak výrazně se neprosadily. Hráčky Líšně se i v netradiční sestavě snažily o kombinační hru. Nicméně souhra a klid při rozehrávce chyběly. I tak se hostující hráčky dostaly do několika vyložených šancí. Sama Efka se hnala sama na branku dvakrát. Vždy však trefila domácí strážkyni brány. A když ani pár minut před koncem Nikola Kučerová, kterou si trenéři půjčili ze žáků na zkoušku, nevystřelila na prázdnou a udělala několik zbytečných kliček, skončil poločas bez branek.
Do druhého poločasu nastoupily všechny náhradnice současně. Celý druhý poločas byl v režii hráček hostí, které domácí téměř nepustily na svou polovinu hřiště. Střed hřiště ovládla dvojce Kužel a Olíšek, zezadu je jistila Bižu. Hra byla uspořádanější a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Až do 60. minuty vydržel nerozhodný výsledek, to na levé straně utekla Bára a centr z místa pokutové značky dorazil Kužel. Domácí hráčky postavily kolem svého pokutového území val, který musely hráčky z Líšně dobývat. Další herní situace, se kterou bylo nutno se nějak vypořádat. Po dalších asi 10. minutách přidaly další branky Terouš, Nýna a opět Kužel. Utkáni nebylo však jednoduché, stále hrát do plných a k tomu se líšňačky několikrát zapomněly v ofsidu. I tak se v poslední desetiminutovce trefily ještě Lula a hatrik dovršil Kužel.
Ač je výsledek jednoznačný, nutno ocenit všechny holky na hřišti. Bylo těžké najít vhodnou motivaci a i slunečné a horké počasí na nasazení nepřidalo. V posledním utkání se holky rozloučí se sezónou v sobotu se stejným soupeřem.
Za tým Pavel Houšť

SK Líšeň - TJ Slavoj Velké Pavlovice 0:2 (0:0)

neděle 25.5.2015, 15,00hod
nastoupily : Weidec, Rocky, Elvis, Elza, Anita, Bára, Bižu, Olíšek, Kuki, Efka, Kužel
střídaly : Lula, Šebi
V posledním zápase soutěže přivítaly ženy z Líšně ženy z Velkých Pavlovic. Podle postavení v tabulce se mělo jednat o vyrovnaný souboj. Ideální počasí pro kopanou toho bylo předzvěstí. Jako voda a oheň působily domácí hráčky. Před týdnem nebylo holkám téměř co vyčíst. Jaká se však stala proměna. Téměř nic nevycházelo. Míč odskakoval, přihrávky byly nepřesné, zpracování míče nulové. Jediný světlý moment prvního poločasu byla umístěná hlavička Elzy po rohovém kopu, bohužel na vlastní bránu. A jak je Weidec krátká, tak míč vytáhla z téměř jisté branky. Ženy z Pavlovic míče jen nakopávaly na jedinou hráčku v útoku, která však dokázala zamotat hlavu hned třem bránicím hráčkám. Ani druhý poločas nepřinesl změnu. Nakopávané míče na útočníka a neschopnost našich děvčat něco udělat, přineslo jen nefotbalovou podívanou. A jako by se holky viděly již kabině, zápas „vypustily“. Žádný pohyb, žádná nabídka, žádná střela. Výsledek tak zařídila jediná hráčka hostí, Rathouská. Nejdřív utekla celé obraně a z úhlu nastřelila tyč, míč se odrazil a Rocky do něj plácla rukou. Penaltu bezpečně proměnila Osičková. Za pár minut opět utekla Rathouská, první střelu Weidec vyrazil, ale na dorážku už bohužel nestačila, protože ji zbourala Anita. Tak po velmi slabém a nevýrazném výkonu prohrály domácí hráčky zbytečně poslední zápas sezóny. Rozhodně se líp hodnotí podařený zápas, pěkné akce a snaha ukázat, že fotbal holky umí, než poukazovat na to, co se nezdařilo.
za tým Pavel Houšť

SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.