Ivančice - SK Líšeň 0:6 (0:0)

hráno na hřišti v Oslavanech
nastoupily : Týna, Elza, Lula, Anita, Nýna, Kučerová, Kuki, Bára, Šo, Šebi, Efka,
střídaly : Kužel, Bižu, Rocky, Olíšek, Terouš
Nastavbové dvojutkání přiřadilo ženám Líšně příjemného soupeře z Ivančic, který se umístil na stejném místě, tedy šestém, jen ve skupině „D“. Nemusely tedy cestovat nijak daleko a soupeř je taky pro náš tým hratelný. Utkání trenéři pojali jako vhodný vstup na další sezónu, a tak sestava byla více než překvapivá.
Do brány se postavila Týna, v obraně se pohybovaly Elza, Lula a Anita, zálohu obstaraly Nýna, Kuki, Kučerová a Bára, staženého útočníka hrála Šo a na vrcholu se pohybovaly Šebi a Efka. Za zmínku by se dalo uvést, že první poločas odehrály jen kmenové hráčky Líšně. Vlastní utkání bylo v prvním poločase vyrovnané. Domácí, ač v 10 hráčkách, se snažily co nejvíce ohrožovat bránu Týny. Měly několik náznaků, ale nijak výrazně se neprosadily. Hráčky Líšně se i v netradiční sestavě snažily o kombinační hru. Nicméně souhra a klid při rozehrávce chyběly. I tak se hostující hráčky dostaly do několika vyložených šancí. Sama Efka se hnala sama na branku dvakrát. Vždy však trefila domácí strážkyni brány. A když ani pár minut před koncem Nikola Kučerová, kterou si trenéři půjčili ze žáků na zkoušku, nevystřelila na prázdnou a udělala několik zbytečných kliček, skončil poločas bez branek.
Do druhého poločasu nastoupily všechny náhradnice současně. Celý druhý poločas byl v režii hráček hostí, které domácí téměř nepustily na svou polovinu hřiště. Střed hřiště ovládla dvojce Kužel a Olíšek, zezadu je jistila Bižu. Hra byla uspořádanější a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Až do 60. minuty vydržel nerozhodný výsledek, to na levé straně utekla Bára a centr z místa pokutové značky dorazil Kužel. Domácí hráčky postavily kolem svého pokutového území val, který musely hráčky z Líšně dobývat. Další herní situace, se kterou bylo nutno se nějak vypořádat. Po dalších asi 10. minutách přidaly další branky Terouš, Nýna a opět Kužel. Utkáni nebylo však jednoduché, stále hrát do plných a k tomu se líšňačky několikrát zapomněly v ofsidu. I tak se v poslední desetiminutovce trefily ještě Lula a hatrik dovršil Kužel.
Ač je výsledek jednoznačný, nutno ocenit všechny holky na hřišti. Bylo těžké najít vhodnou motivaci a i slunečné a horké počasí na nasazení nepřidalo. V posledním utkání se holky rozloučí se sezónou v sobotu se stejným soupeřem.
Za tým Pavel Houšť

SK Líšeň - TJ Slavoj Velké Pavlovice 0:2 (0:0)

neděle 25.5.2015, 15,00hod
nastoupily : Weidec, Rocky, Elvis, Elza, Anita, Bára, Bižu, Olíšek, Kuki, Efka, Kužel
střídaly : Lula, Šebi
V posledním zápase soutěže přivítaly ženy z Líšně ženy z Velkých Pavlovic. Podle postavení v tabulce se mělo jednat o vyrovnaný souboj. Ideální počasí pro kopanou toho bylo předzvěstí. Jako voda a oheň působily domácí hráčky. Před týdnem nebylo holkám téměř co vyčíst. Jaká se však stala proměna. Téměř nic nevycházelo. Míč odskakoval, přihrávky byly nepřesné, zpracování míče nulové. Jediný světlý moment prvního poločasu byla umístěná hlavička Elzy po rohovém kopu, bohužel na vlastní bránu. A jak je Weidec krátká, tak míč vytáhla z téměř jisté branky. Ženy z Pavlovic míče jen nakopávaly na jedinou hráčku v útoku, která však dokázala zamotat hlavu hned třem bránicím hráčkám. Ani druhý poločas nepřinesl změnu. Nakopávané míče na útočníka a neschopnost našich děvčat něco udělat, přineslo jen nefotbalovou podívanou. A jako by se holky viděly již kabině, zápas „vypustily“. Žádný pohyb, žádná nabídka, žádná střela. Výsledek tak zařídila jediná hráčka hostí, Rathouská. Nejdřív utekla celé obraně a z úhlu nastřelila tyč, míč se odrazil a Rocky do něj plácla rukou. Penaltu bezpečně proměnila Osičková. Za pár minut opět utekla Rathouská, první střelu Weidec vyrazil, ale na dorážku už bohužel nestačila, protože ji zbourala Anita. Tak po velmi slabém a nevýrazném výkonu prohrály domácí hráčky zbytečně poslední zápas sezóny. Rozhodně se líp hodnotí podařený zápas, pěkné akce a snaha ukázat, že fotbal holky umí, než poukazovat na to, co se nezdařilo.
za tým Pavel Houšť

SK Líšeň - ČSK Uherský Brod 6:1 (1:0)

neděle 17.5.2015, 14,00 hod
nastoupily : Weidec, Terouš, Lula, Elza, Kuki, Elvis, Bižu, Olíšek, Bára, Kužel a Nýna
střídaly : Efka, Šo, Týna

Do Líšně zavítaly ženy z dalekého Uherského Brodu v počtu pouhých 11 hráček. A protože naše dámy měly co soupeřkám vracet, hned od začátku se snažily vnutit soupeřkám svůj styl hry. V
6 minutě putoval míč od Nýny přes Bižu a doputoval až k Olíškovi, který tváří v tvář brankářce nedal střelou k tyči šanci a bylo to 1:0. Další minuty se vyznačovaly hrou na jednu bránu a to bránu Uherského Brodu. Holky hru dobře roztahovaly, nabízely se a dostávaly se do šancí. Míč však z jejich kopaček šel těsně mimo bránu nebo trefil brankářku a nebo orazítkoval břevno, Bárou. Weidec v domácí bráně si na míč sáhl snad 3 krát, když ho obránci zapojily do rozehrávky. Jeden útok se valil za druhým, ale druhý gól ne a ne spadnout. Nebyl to však žádný neorganizovaný nátlak, ale postupné deptání obrany. Kyselina působí taky pomalu a tak se čekalo, co udělá s Uherským Brodem druhý poločas.
Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Stále byla hra na jednu bránu jen s jedním rozdílem. Pomalý a soustředěný tlak přinesl ovoce. V 51 minutě napřáhl z hranice 16 metrů Kužel a míč skončil až v síti. Druhý gól dal opět Kužel, když nikomu nepůjčil míč a asi z poloviny hřiště po samostatné akci upravil v 53 minutě na uklidňujících 3:0. To už se do hry zapojovaly i náhradnice. Efka nebyla na hřišti snad ani 5 minut a dostala krásný míč od Elviska a „zkušeně“ zvýšila na 4:0. Vstřelený gól ji nabudil, jenže si spletla fotbalovou branku s ragbiovým H-čkem a několikrát vysoko přestřelila. V 65 minutě zahrávaly Broďanky trestný kop, míč doposkakoval na hranici velkého vápna a když ho nikdo nedokázal odkopnout, připletl se k nohám Florešové a hosté měly čestný úspěch na kontě. Jenže to holky nezlomilo, ale naopak po centru Elvise zahrála v pokutovém území rukou bránící hráčka a holky měly poprvé výhodu pokutového kopu. Na penaltu si věřil Elvis, nicméně k míči doběhl přes celé hřiště Weidec, kterému nejvíc věřil trenér Pavel Kúkol a po krátkém rozběhu a přesné střele to bylo již 5:1. V dalším minutách jsme viděli snahu holek o kombinační hru takovou, jak bychom chtěli vidět častěji. Míč z nohy na nohu a přes celé hřiště. A když se po jednom z mnoha závarů před brankou hostí nejlépe zorientovala Týna, upravila tak na konečných 6:1.
Příjemné nedělní odpoledne tak skončilo nejen příjemným výsledkem, ale i slušným herním projevem. Za tým Pavel Houšť

Podivín : SK Líšeň 2 : 1

Neděle 10.5.2015
Podivín : SKL Ženy 2:1 (0:1)

Weidec- Elza, Bižu, Lula, Anita - Kuki, Olíšek, Kužel, Elvis - Efka, Šo

Střídání: 60min Šo - Šebi, 67.min Efka - Týna

V neděli zavítala naše děvčata do větrné hůrky v Podivíně.
Vzhledem k velkým absencím jsme museli trošku pozměit naše tradiční naučené rozestavění.
Do hry se poprvé od začátku utkání postavily na krajích obrany Elza a Anita. tahle dvojice byla doplněna zkušenou stoperskou dvojicí Lulou a Bižu.
Do záložní čtveřice se postavil celkem osvědčený kvartet Elvis, Kužel, Olíšek a Kuki.
A do útoku doplnila Šo Efka.

V prvním poločase hraném po silném větru jsme měli jasně více ze hry. Několik vyložených šancí se nám opět nepodařilo úspěšně zakončit. Důvodem je pro mě nepochopitelná nervozita a zbrklost. Dokonce ani nájezd sama na brankářku nekončí ani střelou, ani kličkou. Jediná střela přijatelných parametrů skončila jen na břevně. Dorážku hlavou zneškodnila brankářka.
Vypisovat neúspěšné střelkyně a zakončovatelky by se ani nehodilo, protože se na tragické koncovce podílely prakticky všechny ofenzivní hráčky.
Gól jsme vsítily asi ve čtyřicáté minutě po rohu. Slušně koplý roh na kratší tyč ovšem musela zakončit domácí obrana sama do vlastní sítě. Pochybuji, že by se to našim hráčkám při dané konstalaci povedlo.

Do druhé půlky jsme šli s odhodláním využít velkorysého prostoru mezi domácí obranou a útokem. Snahou se prosadit kombinační hrou, krátkými přihrávkami a větším sebevědomím.
Bohužel to bylo jen předsevzetí. Všechno ostatní zůstalo o poločase v kabině.
Domácí vystřídali, trošku pozměnily rozestavení a hlavně se na hřišti začaly hýbat. Najednou jsem měli problémy pokrýt natěsno útočnice, přebrat hráčky a vůbec nějak organizovaně bránit.
Naše ofenzivní snahy končily nepřesnými přihrávkami, nebo slabou sebedůvěrou při kličce, nebo zakončení.
Góly jsme dostali po našich chybách. Jak jinak. Jednou šanci vypracovanou pěknou kombinací domácích zneškodnila Weidec.

Hodnocení soupeře: Podivín byl jednoznačně nejslabší a nejhratelnější soupeř. V podstatě nás porazily tři hráčky.

Hodnocení SKL: Nelze se vymlouvat na absence. Slušně rozehrané utkání jsme nezvládli ani v koncovce, ani fyzicky ve druhé půlce.Tragická koncovka.ostatní si musí každá sama pro sebe.

Nakonec však můžeme i trošku pozitiva., I přes absenci pěti hráček obvyklé základní sestavy, nebyly zvláště v prvním poločase, nějak výrazně poznat velké změny.

Bohužel slušný výsledek z domácího hřiště proti Vlkoši, který mimochodem porazil Medlánky, je jaksi znehodnocen. Nezbývá, než v posledních utkáních sezony přesvědčit fanoušky, trenéry a hlavně sami sebe, že fotbal hrát umíme.

Pavel Kúkol ml.

SK Líšeň - TJ Sokol Vlkoš 0:0

Neděle 3.5.2015, 14,00hod
nastouply : Weidec, Rocky, Lula, Terka, Bižu, Elvis, Kužel, Olíšek, Kuki, Šo a Elza
střídaly : Šebi a Nýna
rozestavení : 3-1-4-2
V neděli odpoledne zavítaly na umělou trávu do Líšně „korunní princezny“ divizní skupiny „C“, fotbalistky z Vlkoše. Podle posledních výsledků hostujících hráček se neočekával podzimní debakl 7:2, ale naopak se nabízela myšlenka na přijatelný výsledek.
Hra se v prvním poločase odehrávala převážně mezi oběma šestnáctkami. Domácí hráčky se sice herně vyrovnaly hostujícím hráčkám, ale brankových příležitostí si mnoho nevytvořily. I když hráčky z Vlkoše nastoupily s několika novými, ale hlavně mladými hráčkami, přesto si vytvořily několik vyložených brankových příležitostí. Radost z gólu jim vždy překazil Weidec. První poločas sice skončil bez branek, přesto hra byla zajímavá a vyrovnaná. Začátek druhého poločasu jako by zastihl domácí hráčky, hrající v červených dresech, snad ještě v kabině. Po celých 20 minut se „líšňačky“ nebyly schopny zmocnit míče a ohrozit branku soupeře. A když Weidec s celou obranou ustály krizi, začala se karta pomalu obracet. Zhruba od 25.minuty se hra nejen vyrovnala, ale začaly mít navrch hráčky v červeném. V posledních 15.minutách zahrávaly domácí hráčky několik rohových kopů a na branku poslaly tolik střel, jako za celý zápas. A když se neujala ani dělovka Kuki, skončil zápas remízou. V zápase mohly vyhrát jak hráčky z Vlkoše, tak se z výhry mohly radovat i děvčata z Líšně. Můžeme tedy remízu považovat za spravedlivou.

Střídání: 23min Jája - Týna, 60min Týna- Elza, 69min. Šo - Šebi

V Mutěnicích nás čekal odhodlaný soupeř a obrovské hřiště.
V prvním poločase jsme si nebyli schopni nahrát balon na 5 metrů. Nesmyslné přihrávky na delší vzdálenost nám ubíraly jak fyzické tam mentální síly a soupeř nás sevřel na naší polovině.
Navíc jsme museli udělat vynucenou změnu. Jája měla problém s kotníkem. Nahradila ji Týna.
Prvních 45 minut jsme přežili bez inkasované branky jen díky bezchybné Weidec a velkému štěstí.

O poločasové přestávce a mírné bouřce v kabině, se ve druhém poločase obraz naší hry úplně změnil. I když je pravda, že hodně pomohl kuriózní gól Kuki ze 40ti metrů. Ovšem naopak gól Elvise hlavou po centru Kužela by měl být zase za dva….

Prostě konečně se na hřišti hrálo to, co umíme a to co trénujeme. Kombinace po zemi, přihrávky a narážečky s postupným útokem. Najednou nám přestalo vadit i to obrovské hřiště. lépe organizovaná hra, dodržení rozestavění a další pro fotbal důležité věci nám přinesli dlouho očekávané vítězství.
Do hry se dostala všechna děvčata na docela slušnou porci minut a nakonec i Olíšek dal góla, Takže neděle se nakonec docela rozjasnila do krásného dne..
Jen tak dál.. máme na co navázat. I když Vlkoš bude asi trošku jiná liga….

SK Líšeň - Kotvrdovice 1:2

neděle 19.4.2015, 15,00 hod
Branka Líšně : Šo
Hrály : Wajdec, Terouš, Lula, Jája, Bižu, Nikita, Kužel, Elvis, Barča, Olíšek, Šo
Střídaly : Šebi, Anita, Elza - ta se do hry nedostala
systém : 3 - 6 - 1 se středovým „diamantem“Za slunečného počasí nastoupily ženy z Kotvrdovic v netradičních růžových dresech jako od „Vanishe“ s černými trenýrkami a černými stulpnami. Líšeň zvolila bíle dresy, červené trenýrky a červeno-bílé stulpny.
Od samého začátku bylo cítit, co chtějí holky z Líšně hrát, míč na zem a přesně nahrát, ale neposedný míč neustále odskakoval od domácích nohou. A než mohl domácí tréňa Pavel dopít svou předzápasovou kávu, míč doskotačil do vápna domácích a hostující hráčky jej dotlačily ve 4.minutě za záda Wajdeca. Neposlušný míč a dobře vybíhající obrana Kotvrdovic znemožňovala domácím hráčkám se dostat bez potíží k brance. V 11.minutě však dostala přesnou přihrávku na hranici vápna Šo. Téměř všechny hráčky přestaly hrát a čekaly na písknutí ofsajdu, jen Šo hrála dál a vyrovnala svou první brankou na 1:1. S míčem se však praly i hostující hráčky a tak až do konce poločasu byla k vidění jen marná snaha obou týmu míč zkrotit a vymyslet fotbalovou akci.
Druhý poločas začal výrazně větší snahou líšeňských děvčat strhnout vítězství na svou stranu. Míč sice ještě neposlouchal jak by měl, ale bojovnost, nasazení a odhodlání způsobilo, že bílých bylo všude plno. Holky našly i recept na obranu hostů a hned bylo k vidění několik brejkových šancí, ve kterých se nejčastěji střídaly Olíšek s Barčou. Je jen škoda, že střel bylo jako šafránu a kdo nevystřelí, nemůže dát gól. A tak přišel trest. Z ojedinělé akce v 60.minutě trefila hostující hráčka přesně pod břevno - 1:2. Nutno ještě připomenout, že při tlaku domácích nastřelily hostující děvčata břevno a mohlo být definitivně rozhodnuto. Holky to však nezabalily a dál se vehementně snažily s výsledkem něco udělat. Až do konce zápasu byl k vidění tlak domácích, avšak bez efektivního zakončení. Jedno malé pozitivum utkání přece jen mělo. I přes tlak domácích a nepříznivý výsledek si premiéru odbyly mladá Šebi a Aneta a zapojily se tak i herně do týmu.
Nezbývá než dodat, tak snad příště…..

Medlánky - SKL ŽENY 3:0 (0:0)

Sestava: Weidec - Šílená, Lula, Elvis, Kuki, Nikita, Bižu, Kužel, Barča, Olíšek, Terouš
Střídaly: Jája, Šo, Efka, Elza

K prvnímu jarnímu utkání jsme dojeli, i když s malými komplikacemi ve formě uzavírky silnice u Semilassa, v krásně prosluněné nedělní odpoledne 12.4. do brněnské městské části Medlánky. A čekal nás hned na úvod velice těžký zápas. I když domácí tým z Medlánek nehraje příliž pohledný fotbal, jejich hra jim přináší ovoce, a tak se nachází zatím bez ztráty jediného bodu na čele tabulky MSDŽ skupiny „C“. Domácí tým měl výhodu odehraného prvního jarního utkání z minulého týdne, zatím co na nás, zapříčiněním volného losu, čekala první ostrá premiéra po dlouhé, kvalitní a náročné zimní přípravě až dnes. A ještě ke všemu na přírodní trávě, kterou jsme za celou zimu viděli, kromě 20 minut na pátečním tréninku, jen přes síť ohraničující umělku :-) Teda kromě Kuki, která tam chodí pro zakopnuté balóny :-D Na druhou stranu označení „tráva“ pro medlánecké hřiště v tuto neděli asi také nebude nejvhodnější. Proto bych to zakončila tím, že zápas se odehrál na přírodním hřišti.
Do zápasu jsme šli s jasným cílem - hrát naši hru. Nenechat se strhnout soupeřovou nakopávanou, dávat si to pěkně po zemi, kombinovat, chtít hrát a vytěžit z toho vše co půjde. Vše co jsme si před zápasem řekli, jsme však vytratily z hlav asi hned cestou na hřiště. Jak jsme se s holkama shodly, zápas byl se dal zhodnotit čtyřmi „P“ - přišly jsme, polekaly se (slušně řečeno), přizpůsobily se a prohrály. Od začátku jsme se bály hrát, nikdo nechtěl balón a lítaly jsem jen mezi našemi a jejich nákopy… Na obou stranách se objevily šance, ale žádné z nich ke gólu nevedly. V 19. minutě domácí hráčky z nařízené penalty nastřelily pouze tyč a tak se po poločase šlo do kabin s bezbrankovu remízou. Musím říct, že asi víc šancí ke skórování měly domácí hráčky a nebýt jejich špatné koncovky a naší opoře v bráně, mohl stav na světelné tabuli vypadat úplně jinak. Do druhé půle jsme proto chtěly vstoupit úplně jinak. To se nám sice stále nedařilo úplně podle našich přestav, ale i přesto jsme do 63. minuty držely výsledek 0:0. Pak jsme ale nepohlídaly nabíhající kapitánku hostí a ta gólem hlavou rozvlnila síť poprvé. Snažily jsme se ještě s výsledkem něco udělat, ale o pár minut později domácí kapitánka z trestého kopu kousek za hranicí našeho vápna skórovala po druhé. Do hry se dostaly holky z lavičky, ale bohužel k nějakému zvratu už to nevedlo. Posléze padl do naší branky i třetí gól a bylo hotovo.
Konečný výsledek 3:0 někteří lidé označili jako „to není špatný“, ale s tím já osobně nesouhlasím. My rozhodně spokojení nejsme. Doufám, že na tento zápas hodně rychle zapomeneme, poučíme se z chyb a v neděli v 16 hodin, kdy nás čekají na našem líšeňském hřišti Kotvrdovice, ukážeme sobě, trenérům i všem divákům, že máme na to hrát daleko lepší fotbal. :-)

Za tým SKL ŽENY Martina Šperková

SKL : Líšeň - Medlánky 2:5 (1:3)

branky Líšně : Olíšek, Mikel
základní sestav : Weidec-Mikel, Šílená, Elvis, Kuki, Olíšek, Kužel, Nikita, Terka, Leňa, Efka
střídaly : Rocky, Šo, Týna

Krásné sobotní odpoledne přilákalo na hlavní tribunu rekordní návštěvu. Brněnské derby přišlo zhlédnout asi 60 diváků, z toho značná část přijela z Medlánek a viděla slušnou hru z obou stran.
Trio domácích lodivodů P-T-P (Pavel, Tomáš, Pavel) zvolilo netradiční rozestavení 1-3-4-1-1, kdy klasického stopera hrála Mikel, zprava Šílená, Elvis a Kuki, středovou řadu tvořili Olíšek, Kužel, Nikita a Terka, pod hrotem se pohybovala Leňa, na hrotu lítala Efka (psáno s „f“jak bylo upřesněno oproti minulému zápisu) a branku jistil Weidec. Zápas začal v tempu z obou stran. Po 10 minutovém oťukávání propadl centr domácích z levé strany přes celé vápno hostů a Olíšek uklidil míč do sítě a domácí vedli 1:0. Hra se i nadále přelévala ze strany na stranu. Zhruba ve 20 minutě domácí obrana nedůrazně odkopla míč a bylo srovnáno. Do té doby nenápadný „referee“ na sebe vzal pozornost zápasu a zastínil hráčky obou týmů. Nezkušeností a necitlivým posuzováním některých zákroků změnil nejen průběh zápasu, ale i výsledek. Do půli se tak hráčky hostů, sice po krásných střelách, dostaly do vedení 1:3. Druhý poločas začal stejně, jako skončil ten první. Nenápadně otočený aut na polovině hřiště vyvrcholil ve čtvrtý gól v síti domácích. Nutno dodat, že hráčky Líšně nebyly vůbec horší. A jak bývá zvykem u týmu domácích, začaly dostávat příležitost i hráčky z lavičky. Po dalším nedůrazném odkopu domácích, hráčky Medlánek vsítily pátý gól. Zhruba od 70. minuty se Mikel posunul na hrot útoku a začal více zaměstnávat obranu hostů. V této části zápasu se hra přelévala od jednoho vápna k druhému, nicméně opticky měly více ze hry hráčky Medlánek. Zvýšená aktivita na hrotu útoku přinesla také druhou branku Líšeňských. Opět po centru zleva míč hostující hráčky neodkoply a Mikel upravil na konečných 2:5.
Brněnské derby přihlížející diváky nezklamalo. Více radosti však cestuje do brněnské čtvrti Medlánky. Líšeňské holky se však vůbec nemusí za předvedený výkon stydět a pochvalu zaslouží celý tým. A pokud budou holky spolu víc než uplynulý půl rok, rozhodně se můžeme těšit na ještě lepší herní projev.