Ženy

Soutěžní turnaj juniorek Kohoutovice 12.3.2016

V sobotu 12.3. absolvovaly juniorky v rámci své soutěže další ze série turnajů, tentokrát konaný v Kohoutovicích na UT Chalabalova.
Holky porazily Kohoutovice a Kotvrdovice, Vlkoši však podlehly a tak se umístily na 2. místě.

Individuální ocenění: Karel (Alena Gruberová) - NEJLEPŠÍ HRÁČKA TURNAJE

Sestava:
Kučerovská Anička, Zatloukalová Anička, Kučerová Nikola, Gruberová Alena, Porčová Tereza, Svobodová Zuzana, Mikušová Lucie, Šimíková Viktorie, Hladká Nikola

SKL - Kohoutovice 3:1 g: Karel (Alena Gruberová) 2x, Anička Kučerovská
SKL - Vlkoš 1:7 g: Karel (Alena Gruberová)
SKL - Kotvrdovice 4:3 g: Zuzka Svobodová, Anička Kučerovská, Karel (Alena Gruberová), vlastní

MALÁ KOPANÁ – PODZIM 2015

V letošní sezoně si ženy fotbalového klubu SK Líšeň zpestřily svůj sportovní repertoár o zápasy v malé kopané. Tyto zápasy hrají v rámci brněnské soutěže Nike ligy žen, organizované Brněnským svazem malé kopané. Perličkou ovšem je, že ne všechny fotbalistky Líšně hrají malou kopanou pod touto hlavičkou. Některé hráčky totiž aktivně působí v malé kopané již několik sezon ve „svých“ klubech, a proto dochází při zápasech k pikantním soubojům spoluhráček, které ve velkém fotbale kopou tak říkajíc za stejné barvy, a v malém stojí proti sobě. Paradoxem je, že právě tyto hráčky byly hnací silou, která líšeňské ženy do světa malé kopané přivedla.
Po první části sezony se tým SK Líšeň usadil v polovině tabulky - na pátém místě. Na první Proklatě dobrý kuřata, za která hrají hned tři líšeňské fotbalistky, ztrácí 11 bodů, na druhou SC Srbskou, kde hrají dvě líšeňské hráčky, pouze body tři. Vše je tedy otevřené a na jaře se holky můžou ještě porvat o hodně vysoké umístění. A také o krále střelců, protože v této statistice mají zatím shodně 10 gólů tři hráčky, mezi kterými dominuje i líšeňská Petra Skálová alias Kužel.
Nezbývá než držet holkám palce ať se jim daří, a Kuželovi ať to střílí, aby si holky po jarní části mohly jít pro pohár a medaile za umístění „na bedně“. Po podzimu k němu není vůbec daleko a jarní část začne už brzy…

Výsledky a střelci po podzimu:
ÚT 08/09 19:00 SK Líšeň x Baronky 7:7 (3:4)
ČT 17/09 19:00 Čechie Zastávka x SK Líšeň 3:1 (2:1)
ČT 24/09 19:00 SK Líšeň x KMK Dynamo Brno 2:2 (2:1)
ÚT 29/09 19:20 Nemakej.cz x SK Líšeň 0:3 (0:1)
ÚT 13/10 20:30 SK Líšeň x Proklatě dobrý kuřata 1:3 (1:1)
PO 12/10 17:00 Sport Centrum Srbská x SK Líšeň 8:1 (2:1)
ÚT 20/10 19:00 SK Líšeň x Juniorka Kohoutovice 3:1 (1:0)
ČT 29/10 19:00 Juniorka Kohoutovice „B“ x SK Líšeň 0:5 knt.

Turnaj Jedovnice

V neděli 21.2. měly ženy doplněné juniorkami na programu další turnaj v rámci zimní přípravy, tentokrát v Jedovnicích. Ze skupiny postoupily z prvního místa po třech výhrách a jedné remíze. V semifinále je čekal tým Kotvrdovic, kterému bohužel podlehly 1:0. V následující zápase o 3. místo s Mostkovicemi holky však už nezaváhaly a z Jedovnic si tak vezou krásné 3. místo a opětovné individuální ocenění pro Kužílka (Petra Skálová) jako nejlepšího střelce.

Zápasy ve skupině:
SKL - Kohoutovice jun. 2:0 g: Nikita (Nikola Kallová), Kužel (Petra Skálová)
SKL - Svatý Jur 3:1 g: Kužel (Petra Skálová), Anit (Anita Dervišić), Karel (Alča Gruberová)
SKL - Mostkovice 1:1 g: Kužel (Petra Skálová)
SKL - Drnovice 4:0 g: 2x Kužel (Petra Skálová), Kuki (Ivana Kúkolová), Terka Strouhalová

semifinále:
SKL - Kotvrdovice 0:1
zápas o 3. místo
SKL - Mostkovice 2:1 g: Terka Tichá, Kužel (Petra Skálová)

Turnaj Kyjov

V sobotu 13.2.2016 se tým složený z žen a juniorek zúčastnil v rámci zimní přípravy halového turnaje v Kyjově. Ve skupině „A“ je čekal tým Kohoutovic, Kotvrdovic, slovenské Beluši, Ivančic a domácího Vlkoše.

SKL - Kohoutovice 1:1 g: Kužel (Petra Skálová)
SKL - Kotvrdovice 2:1 g: Kužel (Petra Skálová), Karel (Alča Gruberová)
SKL - Beluša 1:0 g: Kužel (Petra Skálová)
SKL - Ivančice 2:0 g: Kužel 2x (Petra Skálová)
SKL - Vlkoš 0:3
Holky postoupily ze skupiny z druhého místa.

Zápas o celkové třetí/čtvrté místo:
SKL - Horní Heršpice 3:0 g: Kužel 2x (Petra Skálová), Kuki (Ivana Kúkolová)

Celkově si tak tým líšeňských žen veze z turnaje v Kyjově krásné 3. místo z 12 týmů a individuální ocenění Kužílka (Petra Skálová) jako nejlepšího střelce turnaje.

Listopadové turnaje juniorek

V listopadu pokračovala série turnajů juniorek hned dvěma turnaji - 8. 11. 2015 na UT v Líšni a 15. 11. 2015 na UT Chalabalova v Kohoutovicích.

Na domácí turnaj jsme poskládaly hned dva týmy - „A“ a „B“. Přestože holky nehrály špatný fotbal, umístily se v konkurenci pěti týmů na 4. a 5. místě. První příčku braly suverénní fotbalistky Vlkoše, na druhém místě skončily hráčky Kotvrdovic a třetí byly Kohoutovice. V individuálních oceněních získala naše Erika Hanáková cenu pro nejlepší brankářku turnaje.

Druhý listopadový turnaj se hrál v brněnských Kohoutovicích, kde dva týmy tentokráte postavily domácí Kohoutovice. Na tomto turnaji podaly holky zatím nejlepší týmový výkon, a především, nastřílely spoustu gólů. To byl ten rozdílový faktor, který nám chyběl na domácím turnaji k lepšímu umístění. V celkovém pořadí jsme se umístily na třetím místě, když jsme za sebou nechaly domácí „B“ tým a Kotvrdovice. Vítězem se stal opět Vlkoš a druhé místo bralo domácí „A“ Kohoutovic. Cena pro nejlepšího gólmana však putuje opět do Líšně, tentokráte výborně zachytala Nikča Guči Kučerová.

Na turnajích se postupně protočilo všech 22 juniorek. S jejich výkony můžeme být nanejvýš spokojené - plnily pokyny trenérek, snažily se hrát kombinační fotbal a to se odrazilo nejen na jejich výkonech, ale také na předvedené hře a v neposlední řadě i na výsledcích.
Tyto turnaje byly zároveň posledními v letošním roce, další pokračování je naplánováno až na březen. Doufám, že všichni využijeme pauzu co nejlépe a do dalších zápasů se opět fotbalově posuneme.

Za tým juniorek, trenérky Bižu a Olíšek

SK Líšeň - TJ Sokol Vlkoš 3:0 (3:0)

1.11.2015, 10,00 hod, SK Líšeň - TJ Sokol Vlkoš 3:0 (3:0), 4.kolo MSDŽ-B, 8. hrané
střelci branek : Nikita, Elvis PK, Olíšek
nastoupily : Weidec, Karel, Olíšek, Nikita, Guči, Kuki, Elvis, Lula, Kužel, Bižu a Anita
střídaly : Enny, Natka, Adéla, Terka a Anička
Příjemné nedělní dopoledne přímo vybízelo shlédnout fotbalové utkání mezi domácím SK a hostujícími hráčkami z Vlkoše, které patří mezi nejlepší celky divizní skupiny B. Zahajovací sestava byla téměř totožná, jako byla ve Velkých Pavlovicích. Jen na kraji obrany nahradila Šílenou Anita, která si svůj díl práce odvedla, i když jí dělaly potíže mladé vlkošské hráčky. Hráčky Líšně začaly hrát to, předváděly ve Velkých Pavlovicích. O to byl začátek příjemnější, když se Karel v 7.minutě uvolnila na levé straně a z brankové čáry poslala zpětný míč před branku, kde nebyl problém pro Nikitu doťuknout míč do brány. Hráčky Vlkoše nebyly o tolik horší, ale domácí hrály velmi odpovědně. Svým stylem hry donutily zahrát brankářku míč rukou po malé domů. Tato standardní situace byla něčím pro nás novým, přesto si s tím Kužel a Olíšek poradily zkušeně a posledně jmenovaná zamířila přesně a v 16.minutě holky vedly 2:0. V této části hry byly domácí kombinačně i herně lepší. Jedna takováto situace donutila hráčku hostí zastavit pronikající Nikitu v pokutovém území jen za cenu faulu a Elvísek, že by specialista na penalty?, tuto nabídku využila a po půl hodině to bylo 3:0. Celý první poločas se dohrál za mírné převahy domácích.
Ve druhém poločase se očekávala zvýšená aktivita hostujících hráček, která také přišla. Hra se nejen vyrovnala, ale možná měli mírnou převahu vlkošské. Jejich snaha většinou končila u Weideca, mimo bránu a jednou i na břevně. Domácí se již tolik do vyložených šancí nedostávaly, přesto hrály odpovědně ze zadu a spíš využívaly zaváhání hostí k rychlým brejkům. Závěrečný drtivý tlak hráček hostí však nepřišel, a tak se skóre již nezměnilo a domácí hráčky mohly oslavit zasloužené vítězství nad favorizovanými hráčkami Vlkoše.

TJ Slavoj Velké Pavlovice - SK Líšeň 2:4 (1:1)

24.10.2015, 12,00 hod, Slavoj Velké Pavlovice - SK Líšeň 2:4 (1:1), 3.kolo MSDŽ-B, 7. hrané
střelci branek : Karel 2, Elvis PK, Olíšek
nastoupily : Weidec, Karel, Olíšek, Nikita, Čurcl, Kuki, Elvis, Lula, Kužel, Bižu a Šílená
střídaly : Rocky, Anita, Adéla, Terka a Anička
V pravé sobotní poledne svedl los na pavlovický trávník týmy domácího Slavoje a hostujícího SK. Oba týmy na tom byly obdobně a tak se dal očekávat vyrovnaný mač. Avšak líšeňská děvčata začala o poznání lépe. Jejich snaha o kombinační hru se projevovala hned od začátku. Svou hrou se často dostávala do vyložených šancí. Několikrát na bránu běžely Nikita, Karel, Olíšek a i BIžu měla tu možnost se podívat na brankářku zblízka. Přesto několik šancí zastavil zvednutý praporek pomezního rozhodčího, jindy nepřesná střela, jindy míč chytila brankářka. Přesto Karel využila asi ve 20.minutě špatného postavení brankářky a bylo to 0:1. V první půli toho domácí mnoho nepředvedly, přesto po jednom drobném zaváhání domácí srovnaly. I když šancí líšeňských bylo mnoho, poločasový stav 1:1 lichotil spíš domácím. I druhý poločas začal stejně, mírnou převahou SK. A když po 10. minutách zatáhly bránící hráčky Olíška v pokutovém území, ocenil sudí tento zákrok nejen pokutovým kopem, ale i žlutou kartou. Elvísek penaltu bezpečně proměnila. Od této chvíle měl zápas ten správný náboj. Domácí zlepšily pohyb hlavně bez míče, čímž znesnadňovaly kombinaci hostujícímu týmu. I tak 20 minut před koncem zvýšila Karel po další pěkné akci z levé strany na 1:3. Za dalších 10 minut snížila „Rúny“ na 2:3 a bylo opět o co hrát. Čas utíkal rychleji než se zdálo a do hry se zapojovaly další hráčky o něco později než bývá zvykem. Definitivní pojistku zasadila pár minut před koncem zkušená Olíšek. Děvčata z Líšně si za svůj výkon vítězství zcela jistě zasloužily.

SK Líšeň - TJ Sokol Mostkovice 3:0 (2:0)

18.10.2015, 10,30hod, SK Líšeň - TJ Sokol Mostkovice, 2 kolo MSDŽ-B, hrané 7.
střelci branek : Bižu, Kužel a Nikola
nastoupily : Weidec, Kuki, Lula, Anita, Bára, Elvis, Kužel, Nikola, Bižu, Karel a Olišek
střídaly : Rocky, Pinky, Natka, Anička, Nikita, Šebi a Elza
Na líšeňské umělce se potkaly dva týmy, které ještě neokusily pocit vítězství ani nezískaly dosud žádný bod. Byl to tedy souboj o poslední místo. Do utkání lépe vstoupily domácí tým, avšak po 10.minutách přestal hrát svou hru a přizpůsobil se hře hostům. Trvalo asi 30 minut, než domácí tým našel svůj ztracený styl. Po centru zleva na malé vápno se nejlíp zorientovala Bižu a překonala brankářku hostí. Za dalších 10 minut vyrobily domácí zmatek před bránou hostí a Kužel propálila celý shluk před sebou a míč skončil podruhé v síti. Hráčky hostí se snažily kontrovat, ale jejich nákopy končily zpravidla u Weideca. Ve druhém poločase se začala projevovat optická převaha domácího týmu, ale chybělo tomu brankové zakončení. Po jednom z mnoha centrů dotlačila míč potřetí do brány Nikola, čímž uzavřela brankový účet. Tak se domácí může těšit z prvního vítězství.

FC Medlánky - SK Líšeň 5:1 (4:0)

11.10.2015, 15,00hod, FC Medlánky - SK Líšeň, 1.kolo MSDŽ-B, hrané 6.
branka : Elvis
nastoupily : Weidec, Bára, Nikita, Nikola, Karel, Bižu, Kuki, Kužel, Olíšek, Elvis, Lula
na lavičce byly připraveny : Adélka, Natka, Šebi, Terka, Anita, Lúca
Utkání s brněnským rivalem nezačalo vůbec dobře. Ani jsme se nestačily pořádně rozkoukat a už jsme prohrávaly 1:0. Ve třetí minutě už to bylo 2:0. Domácí tým nakopával dlouhé míče na krajní útočnice, které nám dělaly značné potíže. Naše děvčata se snažila hrát kombinačně, ale platilo to jen před velké vápno domácích. Tam se celá snaha zastavila, protože chyběla finální přesná přihrávka. Taky chyběla střela na bránu. A tak se utkání vyvíjelo celý poločas. A když ve 30.minutě daly domácí třetí branku, bylo utkání téměř rozhodnuto. Minutu před koncem poločasu jsme dostaly čtvrtou branku. Nutno podotknout, že všechny branky jsme dostaly po našich hrubých individuálních chybách. O poločasové přestávce vystřídal domácí tým a naše ženy se pomalu vyrovnaly domácím. Jenže branku daly opět domácí. V polovině druhé půle utekla Bára domácím bránicím hráčkám, které ji zastavily jen za cenu faulu. Výhodu pokutového kopu proměnila v čestný úspěch Elvis.

SK Líšeň - FK Mutěnice 0:2 (0:0)

4.10.2015, 10,30 hod, SK Líšeň - FK Mutěnice 0:2 (0:0),9.kolo MSDŽ-B, 5. hrané
nastoupily : Nikola, Rocky, Lula, Anita, Bižu, Olíšek, Bára, Elvis, Karel, Enny a Kuki
střídaly : Pinky, Terka, Adéla
Zdravotní potíže posledních hodin zredukovaly sestavu domácích a tak z osmnácti členné nominace se v kabině hlásilo jen čtrnáct hráček. V bráně se tak objevila Nikola.
Utkání obou týmů nepřineslo žádné zázračné momenty ani výrazně pohledné akce. Hosté spíš míče nakopávaly a domácí se snažily s míčem něco vymyslet. A tak to bylo po většinu zápasu. Hra se převážně přelévala mezi oběma šestnáctkami. Nikola v bráně si na míč sáhla o něco častěji díky nakopávaným balónům, které sbírala. Domácí zase marně hledaly přesnou finálovou přihrávkou spoluhráčku, která by překvapila brankářku hostí. Přesná poslední přihrávka a hlavně střela mezi tyče, to je hlavní problém domácího týmu. Nepřesná střela Kuki a břevno Báry ze standardních situací, to bylo jediné z prvního poločasu, co mohlo ohrozit hosty. Závěr prvního poločasu poznamenalo vážné nezaviněné zranění hráčky hostí, kdy se muselo na několik minut utkání přerušit.
Hned na začátku druhého poločasu velmi nepřesně odkopla míč obrana domácích a volná hráčka přesnou střelou překonala Nikolu poprvé. Domácím playerkám nelze upřít snahu o zvrat výsledku, ale nepřesnost při přihrávkách brala mnoho sil při opětovném získávání ztracených míčů. S přibývajícím časem rostla nejen nepřesnost ale i nervozita. A když se pár minut před koncem prosmýkla útočnice hostí okolo pomezní čáry, doběhla k brankové čáře o odtud nakopla míč před domácí svatyni, kde se míč nějak odrazil od jedné útočnice za záda Nikoly bylo utkání rozhodnuté. Domácí tak ve vcelku vyrovnaném utkání byly ty méně šťastné.