MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Ženy

Sponzoři týmu

Aktuality

RSS kanál

SK Líšeň - Fotbal Jevišovice 1:1 (1:0)

27.10.2016, 18,00hod, Líšeň - Jevišovice 1:1 (1:0), 3.kolo MSDŽ-C, 8.hrané
střelci : Weidec
nastoupily : Weidec,Enny, Nikita, Lula, Terka, Kužel, Bižu, Leňa, Olíšek, Šílená, Čenda a Kuki
střídaly : Rocky, Efka, Zuza, Elza, Olíšek a Gabča
Poslední domácí zápas podzimní části se hrál mimořádně ve čtvrtek 27.10. od 18,00 hodin za umělého osvětlení, když domácí tým vyhověl žádosti Jevišovic přeložit utkání z důvodu malého počtu hráček. V posledních zápasech domácím vycházely úvody utkání, kdy do 10.minuty vždy daly úvodní branku. Ne jinak tomu bylo i nyní, když v 8. minutě zahrály hráčky hostí nešťastně v pokutovém území rukou a Weidec si nechytatelnou střelou doběhla přes celé hřiště k prvnímu letošnímu gólu. Ale bohužel to bylo ze strany domácích v prvním, ale i ve druhém poločase téměř vše. Hostující hráčky nastřelily v prvním poločase břevno a při troše štěstí mohly vyrovnat. Domácím hráčkám se nedařilo skoro nic a na co šáhly nebo do čeho koply to se nezdařilo. Ani kombinace, ani přihrávky, vázla komunikace. Tak tomu bylo i ve druhém poločase. Při jedné akci hostujících hráček se špatně domluvily Weidec s Lulou a druhá jmenovaná poslala nešťastně míč vedle Weideca do vlastní brány. To bylo kolem 60.mimuty a domácí hráčky měly ještě 30 minut na to, aby strhly vítězství na svou stranu. To se bohužel nestalo a hráčky hostí si odvezly nečekaně bod, kdy domácí hráčky již nevymyslely nic, čím by překvapily obranu Jevišovic.

SK Okříšky - SK Líšeň 0:2 (0:2)

15.10.2016, 11,00hod, Okříšky - Líšeň 0:2 (0:2), 2.kolo MSDŽ-C, 7.hrané
střelci : Olíšek, Tulková
nastoupily : Weidec, Nikita, Lula, Terez, Kužel, Bižu, Leňa, Olíšek, Tulková, Efka a Kuki
střídaly : Gabča a Zuzka
Utkání na travnatém hřišti v Okříškách začalo velmi dobře. Již ve druhé minutě se po studijních povinnostech i nových fotbalových zkušenostech ze Slovinska trefila Olíšek. A když se v 10.minutě trefila Jana byl vývoj utkání stanoven. Hráčky Líšně předváděly fotbal, který se musel líbit. Do hry se zapojovaly všechny hráčky včetně Weideca. Je až škoda, že se skóre již nezměnilo, nicméně předváděná hra potěšila oko znalce fotbalu. Domácí tým však nebyl vůbec odevzdaným soupeřem. Každou možnou příležitost využily k ohrožení branky. To se podařilo při několika standardních situacích, kde Weidec ukázala svoje schopnosti. Hra líšeňského týmu byla velmi pestrá a rozmanitá. Bylo k vidění i několik dalších brankových příležitostí, střela Kuki do břevna a následná nedorážka Efky, několik střel Kužela z hranice velkého vápna, samostatné úniky Efky však už k další změně skóre nevedly a tak se zrodilo sice hubené vítězství, avšak po velmi dobré hře.

SK Líšeň - Horní Heršpice "B" nesehráno

8.10.2016, 10,00hod, Líšeň - Horní Heršpice - nesehráno, 1.kolo MSDŽ-C, 6.hrané
Utkání s asi největším favoritem soutěže, týmem Horním Heršpic, nakonec nebylo vůbec sehráno. Již v pátek odpoledne se snažil tým z Heršpic o odložení sobotního utkání, pro údajný nedostatek hráček. Domácí tým však na návrh nepřistoupil, neboť tým jako Horní Heršpice, který disponuje „A“ týmem, „B“ týmem a týmem juniorek, nebyl schopen do Líšně poslat alespoň 7 hráček, nabízí mnoho úvah a mnoho témat ke spekulacím. Věříme, že se situace již nebude opakovat a tým Heršpic svá utkání odehraje v rámci regulérnosti celé soutěže.

SK líšeň - Sokol Tasovice 5:4 (3:1)

1.10.2016, 10,00hod, Líšeň - Tasovice 5:4 (3:1), 9.kolo MSDŽ-C, 5.hrané
střelci : Kuki 2x, Kužel, Elvis a Bižu
nastoupily : Weidec, Nikita, Lula, Enny, Kužel, Bižu, Leňa, Olíšek, Elvis, Efka a Kuki
střídaly : Elza, Terez, Šebi, Gabča a Šílená
Hráčky Líšně začaly domácí zápas obdobně jako proti Troubsku. Již ve druhé minutě dorazila do sítě odražený míč od tyče Kuki. Snaha domácího týmu bylo držet míč a do hry zapojovat všechny hráčky, avšak míč moc poslouchat nechtěl, tak jsme viděli velkou snahu domácích plnou nepřesností. Přesto zhruba v 25.minutě poslala míč do sítě Bižu, který prolétl ze strany přes celé pokutové území. Po necelých 10. minutách prostřelila brankářku Kužel a utkání se vyvíjelo dobře. Nebezpečné Tasovice však využívaly všech možností k ohrožení domácí svatyně. Při jednom z protiútoků domácí obrana použila faulu a hosté z trestného kopu prostřelily nejen zeď, ale i Weideca. Druhý poločas začal herně špatně. Nepřesností přibývalo, přesto po jedné z mála vydařených akcí přidala Kuki svou druhou branku. A když v 70. minutě po rohu zvýšila Elvis na 5:1 mohlo se dohrávat v klidu. Domácí trenéři začali střídat, aby i ostatní hráčky dokázaly, že umějí hrát fotbal včetně brankářky. Gól přímo z rohu nakopl tasovické k náporu, které domácí hráčky nečekaly a těžko chytaly nápor. V 86. minutě to již bylo 5:4 a utkání bylo na vrcholu dramatičnosti, přesto domácí tým již nestřídal a dobře rozehrané utkání „ubránil“. Může těšit jen výhra, ale nikoli předvedená hra.

Ocmanice - SK Líšeň 1:3 (0:0)

25.9.2016, 13,30hod, Ocmanice - SK Líšeň 1:3 (0:0), 8.kolo MSDŽ-C, 4. hrané
střelci branek : Nikita, Kužel, Elvis
nastoupily : Weidec, Enna, Lula, Nikita, Kužel, Bižu, Leňa, Olíšek, Elvis, Efka a Kuki
střídala : Terka
Druhé utkání na půdě soupeře zavál hráčky z Líšně do Ocmanic. Hned od úvodu převzaly iniciativu na své kopačky hostující hráčky, které jen velmi sporadicky půjčily míč domácím hráčkám, avšak když se k míči dostaly, hned ohrozily branku Weideca. Líšňačky sice předváděly poměrně slušnou hru, avšak bez gólového efektu. A když se přece jen trefily mezi tyče stála na správném místě brankářka domácích. I ve druhém poločase předváděly hostující hráčky vcelku pohlednou hru, ale gól daly domácí hráčky po rychlém protiútoku. Branka vyburcovala trenéry, kteří provedli změny v sestavě a ti vyburcovali hráčky ke zvýšené aktivitě. Tyto změny přinesly 15 minut před koncem vyrovnání z kopačky Nikity, když výkop Weideca prodloužila Efka. Za dalších pět minut bylo již skóre otočené díky pěkné střele Kužela za hranicí vápna. Děvčata z Líšně zakončily zvýšené tempo minutu před koncem třetí brankou, když míč dorazila do branky Elvis po skrumáži.

SK Líšeň - Troubsko 5:1 (3:1)

17.9.2016, 10,00hod, Líšeň - Troubsko 5:1 (3:1), 7.kolo MSDŽ-C, 3.hrané
střelci : Kuki 3x, Efka a Kužel
nastoupily : Weidec, Nikita, Lula, Šebi, Kužel, Bižu, Leňa, Olíšek, Elvis, Efka a Kuki
střídaly : Enny, Čenda, Elza
Domácím v prvním domácím utkání s Troubskem (bývalým týmem žen z Kohoutovic) vyšel náramně úvod zápasu. Ve třetí minutě se po rohu v blízkosti branky prosadila Kuki a hned dvě minuty na to se konečně trafila Efka, která již po několikáté pokoušela marně štěstí. Po dalších deseti minutách se nejlíp před brankou zorientovala Kuki a po čtvrt hodině to bylo 3:0 a utkání se zdálo být rozhodnuté. Zhruba 10 minut před koncem však tým Troubska snížil a utkání chtěl zdramatizovat. Krátce po přestávce se Kuki opět trefila a opět z blízkosti branky a připsala si hatrick. A když po hodině hry přidala pátou branku Kužel, byl brankový účet utkání uzavřen. Tým Troubska však nebyl tak odevzdaný jak ukazuje výsledek. Měl tu smůlu, že když se dostal na dostřel, vůbec netrefily domácí branku.

FC Svratka Brno - SK Líšeň 1:2 (1:0)

10.09.2016, 16,00 hod, FC Svratka Brno - SK Líšeň 1:2 (1:0), 6.kolo MSDŽ-C, 2. hrané
střelci branek : Bižu a Kužel
nastoupily : Weidec, Efka, Nikita, Anita, Čenda, Bižu, Kuki, Leňa, Olíšek, Kužel a Lula
střídala : Šebi
První utkání nové sezóny se většinou vyznačuje novinkami. Ta nová se vyznačuje tím, že tým byl zařazen do jiné skupina a také tím, že se v týmu objevila nová akvizice - Kristýna Fuxová, dále jen jako Čenda. Ženy Líšně na úvod sezóny zamířily na hřiště do Jundrova, kde svá utkání hraje tým Svratky, dříve Kohoutovická juniorka. Utkání se hrálo za velkého horka, proto byla hráčkám naordinována klidná, rozvážná ale účelná hra, kdy se měly pokusit co nejdéle držet míč a šance si vytvářet kombinační hrou. Mladý tým domácích hnán hlasivkami svého trenéra utkání rozehrál ve svižnějším tempu. Naše děvčata, jako by se chtěla přizpůsobit domácím, začaly s nimi běhat. O co víc běhaly, o to hůř kombinovaly a akce postrádaly přesnost. Tak jsme v prvním poločase viděli hromadu nepřesností, hlavně ze strany zkušenějšího týmu z Líšně. Děvčata si nepřesně nahrávaly hlavně na kratší vzdálenost, špatně zpracovávaly míče a tím si vytvořily minimum střeleckých příležitostí. A když se z mála šancí domácích po špatném odkopu dostaly domácí do vedení, byla blížící se přestávka v očekávání.
Po přestávce se obraz hry začal přece jen velmi pomalu, ale opravdu velmi pomalu měnit. Mírně zlepšená hra vedla v 60. minutě k vyrovnání, když míč v prostoru malého vápna doťukla do branky Bižu. O necelých 5 minut později však rozhodčí posoudit střed Weideca a domácí útočnice jako nedovolený a nařídil pokutový kop. Zkušená Weidec však zkušeně penaltu vyrazila. Hráčky Líšně ještě o trošku zpřesnily hru, která vedla v 70. minutě k druhé brance, kterou vstřelila Kužel. Domácí tým v tomto okamžiku začaly fyzicky ztrácet, avšak líšňačky další branky nepřidaly.
Utkání to však nebylo pohledené, ale velmi utrápené, bez přesností, bez kombinace a nápadu a pohybu. Pohyb ve vedru se ani nedal očekávat. Vítězství to bylo spíš ubojované a vydřené.

FK Mutěnice - SK Líšeň 2:2 (1:2)

29.5.2016, 14,00 hod, FK Mutěnice - SK Líšeň 2:2 (1:2), 18.kolo MSDŽ-B
nastoupily : Weidec, Terez, Šebi, Nikita, Verča, Karel, Bižu, Kuki, Kužel, Elvis a Lula
střídaly : Šílená, Anita a Anička Kučerovská
branky Líšně : Kuki, Kužel
K poslednímu zápasu sezóny zajížděla děvčata z Líšně do vinařské obce Mutěnice, které byly v tabulce o jednu příčku víš, avšak s velkým bodovým náskokem, takže i případné vítězství či prohra by neměla žádný vliv na konečné umístění. Sestava k tomu zápasu byla výjimečně vylosovaná z Weidecovy čepice a kdo si jaký post vylosoval, tam také hrál a střední záložník měl navíc bonus být kapitánem pro toto utkání. Je až téměř neuvěřitelné, že téměř všechny holky měly šťastnou ruku, jelikož si nevylosovaly žádné převratné pozice, a tak v bráně byla Weidec, stopera si vylosovala Lula, do útoku se nalosovala Bižu s Kuželem a v záloze si hráčky vyměnily místa zprava do leva a naopak jako např. Elvis. Sestava byla vylosovaná a zápas mohl začít. Ve velmi velkém horku, ale i za silného větru. Bílý balet z Líšně začal proti větru dobře. Od úvodu byla vidět snaha se ve větru nikam nehonit a spíš kombinovat, kdežto domácí tým vsadil na taktiku dlouhých míčů na rychlé útočnice. Šebi a Šílená na krajích obrany s nimi měly hodně starostí. Naštěstí brejky domácí hráčky zakončovaly spíš nefotbalově, Weidecovy do rukou. A tak v 15.minutě udeřilo na druhé straně. Míč se dostal asi 20 metrů od brány ke Kuki a ta krásnou střelou nebo centrem (jen Kuki ví, co to mělo být) a za pomocí větru přehodila domácí brankářku a bylo to 1:0. Zhruba za 10 minut dostala míč do brejku Kužel a bylo to rázem 2:0 pro líšňačky. V této části hry určovaly tempo hry hostující hráčky, ale pomalu se probouzely i domácí hráčky, hlavně jejich nejlepší hráčka, kterou naopak hlídala naše nejmladší, nejmenší a nejméně zkušená Verča. Svůj těžký úděl zvládala dobře, přesto se právě táto hráčka prosadila a snížila na rozdíl branky.
Ve druhé půli jako by se hra obrátila. Domácí přidaly ještě trochu víc a neúnavně posílaly dlouhé míče na krajní útočnice. Zakončovaly zatím sice neúčinně, ale za to čím dál tím víc nechávaly vyniknout Weideca. Zneškodnila několik brejků, ale jednomu zabránit nedokázala. I domácí brankářka se činila, když chytila Kužolovu střelu přímo do šibenice. A tak velmi zajímavý a bojovný zápas skončil asi spravedlivou remízou, které přihlíželo podle zápisu až 120 diváků. V tomto utkání mohly vyhrát jak domácí hráčky, tak také hosté. V utkání byl lepší ten tým, který hrál proti větru. Můžeme tedy toto utkání charakterizovat jako „utkání dvou poločasů aneb jak jsme nechaly vyniknout Weideca“.
Závěrem je vhodné po posledním utkání poděkovat všem hráčkám, které přispěly k tomu, že tato sezóna byla lepší, než ta loňská a není podstatné, zda odehrály 1 minutu či celou sezónu a přispěly tak k dobré reprezentaci Líšně a propagaci ženského fotbalu.

SK Líšeň - Slavoj Podivín 5:0 (1:0)

21.5.2016, 10,00 hod, SK Líšeň - Slavoj Podivín 5:0 (1:0), 17.kolo MSDŽ-B
nastoupily : Weidec, Šebi, Lula, Bižu, Karel, Kužel, Elvis, Anita, Efka, Anička Kučerovská
střídaly : Natka Juránková, Guči, Verča Zemanová, Zuzka Svobodová
střelci branek : Karel, Natka Juránková, Kužel, Elvis 2x
V sobotním dopoledni se na umělé trávě v Líšni představil tým z Podivína. Pro domácí to bylo utkání, kde si mohly holky vyzkoušet některé herní situace. Hostující tým projevil jen velmi málo snahy o fotbal. Více než méně se zaměřil jen bránění a snažil se jen zřídka o útočnou snahu. Ve 13.minutě zahrávaly domácí hráčky rohový kop. Bránící hráčka míč odhlavičkovala k „dlouhánu“ Karlovy a ta také hlavou přehodila brankářku a domácí tým vedl 1:0. Bohužel v ten samý okamžik bránící hráčka upadla do krátkého bezvědomí a byla odvezena na pozorování do nemocnice. Tím se obranný val hostujícího týmu ještě více sevřel a odkopával vše. Ke vší smůle se hostům v poslední minutě první půle zranila další hráčka, a tak domácí začaly druhou polovinu zápasu proti deseti statečným. Netrvalo dlouho a Natka po rohu málem protrhla síť, podruhé. Pomalé dobývání branky hostů nepřinášelo navýšení skóre, jak by dalo očekávat. Přesto se přímo z rohu trefila Kužel a účet uzavřela 2x Elvis, druhou branku stylově v poslední minutě. Za zmínku jistě stojí, že si premiéru mezi ženami odbyla 13-ti letá Verča, která po úvodní nervozitě předvedla velmi dobrý výkon. Druhou premiantkou v zápase byla Zuzka Svobodová. Není bez zajímavosti, že se vždy v zápase objeví některá mladá hráčka, aby sbírala zkušenosti.

FK Šardice - SK Líšeň 3:4 (3:3)

16.5.2016 16,30 hod : FK Šardice - SK Líšeň 3:4 (3:3), 16.kolo MSDŽ-B
nastoupily : Weidec, Šebi, Lula, Šílená, Nikita, Elvis, Kužel, Karel, Bižu, Efka, Anita
střídaly : Enny, Anička Kučerovská, Guči
branky Líšně : Kužel 3, Elvis
Sobotní odpoledne v Šardicích přilákalo nečekaně dost příznivců fotbalu zvláště těch z Líšně. Očekávalo se utkání, kdy si tým z brněnského předměstí trochu opraví skóre, neboť domácí dva krát po sobě vysoko prohrály, 1:18 s Vlkoší a 0:8 v Kostelci. A začátek utkání tomu i napověděl. V 5.minutě prošla Kužel středem hřiště až před brankářku a zkušeně ji prostřelila. O dvě minuty později centrovala Elvis z levé strany, domácí hráčka zahrála rukou, Elvis křikla „ruka“ a rozhodčí odpískal pokutový kop. Elvísek na nic nečekala, vzala míč a vymetla pravý horní roh. A tak od 7.minuty vedly holky 2:0. Potom se však začaly dít neuvěřitelné věci. Fotbal se vytratil a bylo to jako hra na zaháněnou, kdo dál, kdo rychleji. Domácí využívaly znalosti vlastního hřiště a brzy vyrovnaly. A když v 25.minutě volná Kužel přelobovala domácí brankářku bylo vedení opět na straně hostí. To však nebyl konec. Domácím se opět podařilo po úprku vyrovnat. Všechny hráčky uvítaly poločasovou přestávku a těch 45 minut vlastní štvanice.
Do druhého poločasu trenér přeskládal sestavu s cílem podržet míč a utkání rozhodnout. Hra se trochu uklidnila především zásluhou brněnských hráček. Zanedlouho po jedné z mála fotbalových akcí Kužel krásnou střelou z rohu velkého vápna překonala velmi dobrou domácí brankářku a strhla vedení na stranu hostí. Nutno však dodat, že i domácí hráčky měly zásluhou rychlých brejků několik vyložených šancí. Dostaly také výhodu pokutového kopu, kterou však neproměnily, dále měly k dispozici i pár trestných kopů v blízkosti velkého vápna. V bráně se však blýskla několika výbornými zákroky Weidec. A i díky ní se podařilo v ne zcela pohledném utkání udržet vedení a tím i vítězství.

SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.