MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Ženy

Sponzoři týmu

Aktuality

RSS kanál

SK Líšeň - Sokol Tasovice 0:2 (0:1)

30.9.2017, 10,00hod, Líšeň - Tasovice 0:2 (0:1), 4.kolo MSDŽ-C
střelci : bohužel žádní
nastoupily : Jumbo, Elvis, Lula, Kuki, Fluffy, Olíšek, Kužel, Bižu, Šárka Hrabaňová, Terezka, Nikol
střídaly : Leňa, Čenda, Anita, Enny a Efka
Hráčky Líšně začaly domácí zápas s odhodláním napravit nelichotivou reputaci z předvedeného výkonu z předchozího utkání. Avšak začátek utkání se příliš nepovedl. Přestože měly domácí hrát aktivně, agresivně, s nasazením a v pohybu, vypadalo to spíš obráceně. Míče nechodily jak měly, přihrávky byly nepřesné, hráčky bez pohybu. A tak tasovickým děvčatům stačil medlánecký systém nakopávaných míčů. Po jednom takovém míči a faulu před šestnáctkou kopaly Tasovice trestný kop. Přízemní střela přeletěla celé pokutové území a hráčka na zadní tyči neměla problém doklepnout míč do domácí sítě. I když nebyl k vidění pohledný fotbal, vypracovaly si domácí několik šancí. Několikrát bránící hráčky vykopávaly míč z prázdné brány, několikrát se míč otřel o břevno či tyč a mnohokrát střely zablokovaly bránící hráčky. Marná snaha a trápení k brance nevedly. Ani druhý poločas nepřinesl kombinační a pohlednou hru. Bohužel přišel pokutový kop a bylo po nadějích. Domácí tým se nedokázal sjednotit a zahrát jako jeden muž, nenašel se nikdo kdo by strhl ostatní a zavelel k obratu. Domácí tým odehrál další nepovedený zápas a podlehl týmu, který byl bojovnější s větší snahou po vítězství.

FC Medlánky - SK Líšeň 5:2 (1:0)

24.9.2017, 15,30hod, Medlánky - Líšeň 5:2 (1:0) 3.kolo MSDŽ-C,
střelci : Šárka Hrabaňová, Kužel
nastoupily : Jumbo, Čenda, Anita, Šárka Hrabaňová, Kuki, Fluffy, Leňa, Olíšek, Kužel, Elvis a Lula
střídaly : Hoki, Terez, Nikol, Terezka
Utkání v Medlánkách se hrálo za krásného fotbalového počasí, avšak trávník byl značně podmáčený a vše na něm klouzalo. Pohyb byl problematický a náročný pro oba týmy. Než se všichni nadáli, nakoply Medlánky míč do brejku, který uhasila až Jumbo v pokutovém území a hned v 1. minutě se kopala penalta. S jistotou ji proměnila Eva Kučerová, která táhla celý domácí tým. Kombinační hra, kterou měly hráčky Líšně předvádět, ale bohužel nepředváděly. Čím víc se snažily, tím horší to bylo. A tak byl celý první poločas byl ve stylu nakopáváním míčů domácích a nemohoucnost hostů. Hned od začátku druhého poločasu hrály hráčky z Líšně stejný styl jako domácí. Nakopávaná přinesla hned zkraje vyrovnání. V tuto chvíli měly hostující hráčky o něco více ze hry. Nicméně z trestného kopu Medlánky opět vedly. Ne však na dlouho. Kužel přímo z rohu po nepatrné teči vyrovnala. Přišel rohový kop na druhé straně a domácí opět vedly. Hráčky Líšně kontrovaly pouze nastřeleným břevnem. V této fázi to nebyla hra příliš pohledná, ale bojovná a přelévala se ze strany na stranu a nebyla nouze o zajímavé akce. Ovšem po dalším rohu domácí zvýšily na 4:2 a za krátko nato přidaly pátý gól. Křeč hostů zvrat ani korigování stavu nepřinesla. V utkání zvítězila nakopávaná hra, větší nasazení a touha po vítězství ze strany domácích.

SK Líšeň - Sokol Troubsko 3:0 (1:0)

16.9.2017, 14:30 hod, SK Líšeň-Sokol Troubsko 3:0 (1:0), 2.kolo MSDŽ-C
nastoupily : Lula, Anita, Terezka, Šárka, Bižu, Kuki, Fluffy, Leňa, Olíšek, Kužel a Elvis
střídaly : Enny, Terez, Hoki, Mária, Čenda a Rocki
střelci branek : Terezka, Elvis, Mária
V prvním domácím utkání přivítaly brňanky ambiciózní tým z Troubska, se kterým v minulé sezóně sehrály dva vyrovnané duely. Dnešní utkání se hrálo za zamračeného počasí a na mokrém umělém trávníku. Úvodní zápas sezóny byl nervózní. Téměř nic se pořádně nedařilo. Vázla kombinace, přihrávky neměly přesnost a byly zpravidla rychlejší než naše nejrychlejší hráčky. K vidění tak byla vidět velká snaha a ještě větší trápení. Přesto po půl hodině utekla Šárka a těsně před brankářkou prostrčila míč před branku, kde se Terezka nezmýlila a dala první branku za nového zaměstnavatele, gratulujeme a přejeme víc gólů. Hra se však nijak mimořádně nezměnila. I když byly domácí hráčky o něco lepší na míči, přesto to nebyla ta hra, na kterou jsme čekali a kterou jsme očekávali. A tak jsme přivítali poločasovou přestávku.
Ani druhý poločas nepřinesl očekávanou změnu. Přesto se domácí tým stále snažil tlačit před branku Troubska, jejichž hráčky vesměs míče jen odkopávaly, snažily se o brejky a tím ohrožovaly domácí branku. Měly taky několik příležitostí ohrozit bránu Luly přímými kopy. Vesměs končily mimo bránu. Domácí takovou možnost neměly, protože hostující tým si dával na fauly okolo šestnáctky větší pozor. A tak se to zkoušelo centry. Po jednom takovém hráčky špatně odkoply míč a Elvis střelou za šestnáctkou trefila horní růžek branky. Ani tato branka moc uklidnění nepřinesla, ale i tak domácí trenér prostřídal všechny hráčky z lavičky. A když Mária asi 10 minut před koncem dorazila míč do branky, který vypadl brankářce z rukou, bylo utkání co se týče výsledku rozhodnuto. Vítězství to bylo zasloužené, ale velmi utrápené a upracované.

Příprava 2017

Přípravné utkání na začátku sezóny 2017-2018
Čas velmi letí a ženský tým SKL vstupuje již do čtvrté sezóny. O čtyři roky starší a o čtyři roky zkušenější. Letošní sezónu začala děvčata soustředěním v Kobylí na konci měsíce července. Byly to velmi náročné čtyři dny v horku, avšak s dobrým zázemím, solidním trávníkem a malým bazénem a příjemným správcem. Z původního nového tria se na soustředění k týmu připojily dvě mladé dívky z bývalého týmu Svratky, Tereza a Eva. Pochvalu zaslouží téměř všechna děvčata. Účast na soustředění byla velmi vysoká - chválíme. A po soustředění už začal kolotoč přípravných zápasů, ve kterých se hledalo optimální složení týmu, zapracování nový tváří do týmu a hledání vhodných herních pozic.
a jak se hrálo :
Kotvrdovice - SKL 1:3, oba týmy hrály ve velmi kombinovaných sestavách s lepším výsledem pro SKL
SKL - FC Olomouc jun. 1:2, mladý tým juniorek Olomouce dokonale překvapil a přehrál neúplný domácí tým
Kotvrdovice - SKL 2:0, odveta se domácím povedla, kdy SKL nepředvedla optimální výkon z prvního zápasu
Vídeň - SKL 1:6, ženy SKL si zpestřily přípravu odvetným zápasem ve Vídni, se kterou na podzim doma jen remizovaly. Hostitelský domácí tým velmi zklamal a umožnil ženám SKL malou exhibici.
Nové Sady - SKL 2:3, poslední přípravný zápas s velmi kvalitním týmem již nebyl o hledání a zkoušení, ale o zodpovědný a kolektivní výkon před ostrým startem.
Přípravných zápasů sehrály ženy dost a můžeme říct i se zkušenými týmy, neboť jak Kotvrdovice tak i Nové Sady patří k lepším týmům druhé skupiny divizní soutěže. A 16.9.2017 už čeká Troubsko, první soupeř žen SKL.

SK Líšeň - FC Medlánky 4:1 (2:1)

27.05.2017, 14,00hod, Líšeň - Medlánky 4:1 (2:1), 13.kolo MSDŽ-C,
střelci : Šárka 3x, Kužel
nastoupily : Weidec, Elvis, Lula, Olíšek, Fluffy, Mária, Kužel, Leňa, Bižu, Kuki a Šárka
střídaly : Efka, Anita, Šárka - Hoki, Míša, Terez
V posledním zápase sezóny přijely na umělku ženy Medlánek. Tým Medlánek byl poloviční svým výkonem, než na jaký jsme byli zvyklí z minulých soupeření. Na začátku utkání byla vidět nervozita na našich hráčkách. Nervozita mírně opadla, když ve 13.minutě dala první branku Šárka. Bohužel hned za minutu v naší rozehrávce ztratila míč Laňa a rychlá a zkušená Válková trestala, 1:1. Od této chvíle jsme měli zápas úplně ve své režii. Laňky hrozily jen z protiútoků po našich chybných rozehrávkách. Kučerová umí dlouhým a přesným balonem uvolnit útočníka a to byla jediná zbraň našich soupeřek. Ve 22.minutě po mnoha vyložených šancí vrátila vedení Líšně Kužel. Do konce poločasu měli holky ještě dvě tutové šance, které připravila Šárka. Během prvního poločasu střídala jen Kuki, bez dechu a Šárka-Hoki. Druhý poločas byl od začátku jen čekání na větší rozdíl ve skóre, aby se dostaly do hry všechny hráčky. Hned po 30 vteřinách vsítila třetí branku Šárka. V 65.minutě uzavřela Šárka svůj hatrik. Poslední zápas sezóny jsem nechtěl riskovat a tak po této brance jsme začali střídat. Kuki a Šárka na lavičku a místo nich Šárka-Hoki a Efka, místo Márii a Elvise šly do hry Anita a Míša a Leňu nahradila Terez. V té chvíli bylo rozestavení Weidec- Terez, Lula, Olíšek, Míša-Fluffy, Kužel, Anita,Bižu-Efak, Šárka-Hoki. V 82.minutě ještě vystřídala Elvis Kužela a Kuki Bižu. Gól jsme sice v téhle prosřídané sestavě nedaly, ale rozhodně se zápas nelámal. Ani tato sestava nebyla horším týmem.

Fotbal Jevišovice - SK Líšeň 0:3 (0:2)

21.5.2017, 17,00 hod, Fotbal Jevišovice - SK Líšeň 0:3 (0:2), 12.kolo MSDŽ-C
střelci branek : Elvis 2x, Šárka
nastoupily : Nikita, Efka, Lula, Olíšek, Enny, Elvis, Kužel, Leňa, Fluffy, Kuki a Šárka
střídala : Rocky, Hoki, Anita, Míša
V parném nedělním odpoledni přijela děvčata z Líšně na krásný trávník do Mikulovic, kde mají Jevišovice azyl. Hřiště krásné, ale mírně z kopce od „tribuny“ ke střídačkám. Taktika brněnských hráček byla jasná, v horku musí běhat míč a ne hráčky. Tato taktika vydržela celé dvě minuty. Potom se hra vyvíjela jiným směrem. Hrálo se zbrkle, z prvního doteku a hlavně nepřesně. Takže víc běhaly holky než míč. Přesto se pár šancí našlo. Šárka dělala vítr v obraně domácích, ale bez prosazení. Nebo Kuki, která sama před brankářkou trefila vše jen ne branku. Takže až po půl hodině utekla Šárka a jako správný snajpr vzala vše na sebe a otevřela skóre. I když hra stále nebyla pohledná, hostující hráčky měly mírně navrch. Několik minut před konce podkoply v pokutovém území domácí bránící hráčku Lulu a byla z toho penalta, kterou Elvísek bezpečně proměnila. Druhý poločas se nesl v duchu toho prvního. Domácí míče odkopávaly a hráčky Brna se snažily dát míč na zem a vypracovat si šance. Avšak jen snaha nestačila. Hra připomínala styl, kdo dál, kdo víš a kdo přesněji odkopne míč, ten bude mít šanci. I v této činnosti byla lepší líšeňská děvčata. Několik střel mimo bránu, tyčka Olíška, samostatný únik Kuki na brankářku, ale opět bez gólového efektu. Celé 90.minutové trápení v horku uzavřela Evis v poslední minutě. Hrstka domácích diváků byla spíš zvědavá na vedoucí tým soutěže a podle jejich výrazu na konci, byli zklamáni. Přesto to bylo vítězství povinné, utrápené, ale zasloužené.

SK Líšeň - SK Okříšky 4:1(4:0)

13.5.2017, 10,00 hod, SK Líšeň - SK Okříšky 4:1 (4:0), 11.kolo MSDŽ-C
střelci branek : Elvis, Šárka 2x, Anita
nastoupily : Nikita, Efka, Lula, Olíšek, Elvis, Mária, Kužel, Leňa, Bižu, Anita a Šárka
střídala : Rocky, Šárka hokejistka, Katka, Kuki a Čenda
Na líšeňskou umělku tentokrát přijela děvčata až z dalekých Okříšek. I když se hrálo od 10,00 hodin, hřálo oba týmy slunce ze shora a sálalo teplo ze spodu. Než se tento nevyzpytatelný soupeř stačil rozehrát a seznámit se s místním hřištěm, byl stav 2:0, a to běžela teprve 16. minuta. To se po pár minutách nejprve trefila Elvis a po čtvrt hodině Šárka. A když se za další čtvrt hodinku opět trefila Šárka, začal trenér střídat a do hry zapojovat hráčky ze střídačky. Do konce poločasu se ještě zapsala mezi střelce Anita, když upravila na 4:0. Svůj první gól oslavila emociálně tak, že rozhodčí musel Anitě ukázat žlutou kartu. Nicméně Anita ráda přispěje do klubové pokladny nejen za první gól ale i za první žlutou kartu. V této chvíli byly na střídačce takové hráčky, jako Elvis, Kužel, Bižu, Olíšek a autorka dvou gólů, Šárka. Druhý poločas začala stejná sestava, která první poločas ukončila. Hráčky Okříšek se nechtěly smířit s výsledkem a snažily se výsledek nějak upravit. To se také podařilo asi v 70.minutě. Poté se do hry vrátily opory „ze střídačky“, ale žádnou branku již nepřidaly. Domácí hráčky tak vyhrály zásluhou prvních 30.minut.

Lokomotiva Horní Heršpice - SK Líšeň 4:4 (1:3)

7.5.2017, 11,00hod, Horní Heršpice - Líšeň 4:4 (1:3), 10.kolo MSDŽ-C,
střelci : Šárka 3x a Kuki
nastoupily : Nikita, Fluffy, Čenda, Šárka, Bižu, Kuki, Enny, Olíšek, Kužel, Elvis a Lula
střídaly : Rocky, Leňa, Mária, Šárka od hokeje, Katka
Tým Horních Heršpic představuje to nejlepší, co naše divizní skupina může nabídnout. Jen díky vlastním organizačním chybám mu byly nějaké zápasy kontumovány. A tak bylo určitě zajímavé srovnat herní umění na hřišti. Za domácí tým na hřiště vyběhly mladé hráčky hrající juniorskou soutěž. Dalo se tak očekávat, že budou velmi silné na míči a budou mít dobrý pohyb po hřišti. To vše se s prvními minutami potvrdilo. Přesto to byla děvčata z Líšně, která se ujala vedení v 8.minutě Šárkou. A když ve 22.minutě upravila Kuki už na 3:0 pro hostující tým, rodilo se překvapení. Mladý tým domácích se však nevzdával a pokračoval ve své hře. Jejich snažení bylo korunováno ve 33.minutě, kdy zkorigovaly stav. Do druhého poločasu jako by nastoupily dva různé týmy. Domácí, polité živou vodou, hosté tou mrtvou. Hra na jednu bránu (tu líšeňskou) přinesla nejen srovnání skóre, ale i obrat. Mladý domácí tým se v 66.minutě ujal vedení 4:3. Po této brance domácí tým mírně polevil, tím dal šanci hostujícím hráčkám, které se pomalu dostaly do hry, ovšem jen herními brejky. Ty byly zakončeny jedním nastřeleným břevnem a vyrovnávací brankou. Konfrontace dopadla smírně, přesto byly domácí hráčky herně lepší, ale hostující hráčky toužily po dobrém výsledku, kterého se nakonec dočkaly.

Sokol Tasovice - SK Líšeň 1:3 (1:1)

30.04.2017, 16,00 hod, Sokol Tasovice - SK Líšeň 1:3 (1:1), hráno v Břežanech, 18.kolo MSDŽ-C
střelci branek : Flaffy, Olíšek a Kužel
nastoupily : Nikita, Flaffy, Šárka, Bižu, Kuki, Leňa, Olíšek, Kužel, Elvis, Anita a Lula
střídaly : Míša, Katka, Rocky, Šárka Ani, Terez
Dnešní soupeř líšeňských děvčat, tým Tasovic, si utkání přeložil ze soboty na neděli a ještě na hřiště do Břežan. Oba týmy tam čekal krásně střižený trávník a hřiště o velikosti snad hektaru. Začátek utkání se ze strany líšeňských žen nikterak nepovedl. Kupily jednu chybu za druhou a pouze nemohoucnost domácích útočnic způsobila, že se skóre hned v úvodu minimálně tři krát neměnilo. Nicméně se domácí Tasovice dočkaly branky po kopu z rohu. Pár minut nato Flaffy srovnala po skrumáži před brankou a dorazila odražený míč do branky. Od té doby líšňačky vyrovnaly nejen skóre ale i hru. První poločas se tak dohrál oboustranně vyrovnaný, kdy se hra přelévala od jedné brány ke druhé. Ke konci první půle stačila Bižu nastřelit břevno domácí svatyně. O přestávce bylo provedeno pár změn v rozestavení a na hře hráček v bílém, tedy Líšně, to bylo znát. Zkraje druhé půle Olíšek prošel obranou a obrátila skóre na stranu hostujících hráček. Hráčky v bílém pomalu začínaly přebírat iniciativu a začaly si vytvářet brankové šance. Ujala se však jen střela Kužela, která stanovila konečný výsledek, kterému přihlíželo více než 100 diváků, což je na tuto soutěž krásná návštěva.

SK Líšeň - Sokol Ocmanice 4:3 (3:0)

22.04.2017, 14,00 hod, SK Líšeň - Ocmanice 4:3 (3:0), 17.kolo MSDŽ-C
střelci branek : Kužel, Šárka 3x
nastoupily : Weidec, Čenda, Mária, Šárka, Bižu, Kuki, Elvis, Olíšek, Kužel, Flaffy a Lula
střídala : Anita, Terez, Leňa, Míša a Rocky
V dalším domácím utkání přivítala děvčata z Líšně tým z Ocmanic, kde na podzim hostující hráčky vyhrály, ale po velmi zajímavém a dramatickém utkání. To stejné se očekávalo v sobotním odpoledni. Domácí hráčky se však pustily do soupeřek, které přijely pouze v jedenácti hráčkách, z ostra a nechtěly nic ponechat náhodě. Od úvodu se tlačily před bránu, což se vyplatilo. Do 20.minuty byl stav 3:0 a zdálo se, že utkání holky dovedou v klidu do vítězného konce a ještě si trochu vylepší skóre. Do poločasu se však již nic nezměnilo, navíc soupeřky ukázaly zoubky a několikrát ohrozily Olíška v bráně, která vystřídala Weideca, které se obnovilo zranění. Do druhého poločasu trenér výrazně pozměnil sestavu, aby si udělal obrázek, jak si děvčata povedou na jiných postech. Hráčky z Ocmanic této nesehranosti využily a přibližně v 70.minutě bylo skóre již 3:2. Naštěstí střelecky disponovaná Šárka, bývalá hráčka právě Ocmanic, přidala čtvrtou branku. Tím však utkání ještě neskončilo. Deset minut před koncem hostující tým opět snížil na rozdíl jedné branky a drama začalo vrcholit. Nicméně domácí tým v silně kombinované sestavě utkání dotáhl do vítězného konce.

SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.