MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Ženy

Sponzoři týmu

Aktuality

RSS kanál

Lokomotiva Horní Heršpice - SK Líšeň 4:4 (1:3)

7.5.2017, 11,00hod, Horní Heršpice - Líšeň 4:4 (1:3), 10.kolo MSDŽ-C,
střelci : Šárka 3x a Kuki
nastoupily : Nikita, Fluffy, Čenda, Šárka, Bižu, Kuki, Enny, Olíšek, Kužel, Elvis a Lula
střídaly : Rocky, Leňa, Mária, Šárka od hokeje, Katka
Tým Horních Heršpic představuje to nejlepší, co naše divizní skupina může nabídnout. Jen díky vlastním organizačním chybám mu byly nějaké zápasy kontumovány. A tak bylo určitě zajímavé srovnat herní umění na hřišti. Za domácí tým na hřiště vyběhly mladé hráčky hrající juniorskou soutěž. Dalo se tak očekávat, že budou velmi silné na míči a budou mít dobrý pohyb po hřišti. To vše se s prvními minutami potvrdilo. Přesto to byla děvčata z Líšně, která se ujala vedení v 8.minutě Šárkou. A když ve 22.minutě upravila Kuki už na 3:0 pro hostující tým, rodilo se překvapení. Mladý tým domácích se však nevzdával a pokračoval ve své hře. Jejich snažení bylo korunováno ve 33.minutě, kdy zkorigovaly stav. Do druhého poločasu jako by nastoupily dva různé týmy. Domácí, polité živou vodou, hosté tou mrtvou. Hra na jednu bránu (tu líšeňskou) přinesla nejen srovnání skóre, ale i obrat. Mladý domácí tým se v 66.minutě ujal vedení 4:3. Po této brance domácí tým mírně polevil, tím dal šanci hostujícím hráčkám, které se pomalu dostaly do hry, ovšem jen herními brejky. Ty byly zakončeny jedním nastřeleným břevnem a vyrovnávací brankou. Konfrontace dopadla smírně, přesto byly domácí hráčky herně lepší, ale hostující hráčky toužily po dobrém výsledku, kterého se nakonec dočkaly.

Sokol Tasovice - SK Líšeň 1:3 (1:1)

30.04.2017, 16,00 hod, Sokol Tasovice - SK Líšeň 1:3 (1:1), hráno v Břežanech, 18.kolo MSDŽ-C
střelci branek : Flaffy, Olíšek a Kužel
nastoupily : Nikita, Flaffy, Šárka, Bižu, Kuki, Leňa, Olíšek, Kužel, Elvis, Anita a Lula
střídaly : Míša, Katka, Rocky, Šárka Ani, Terez
Dnešní soupeř líšeňských děvčat, tým Tasovic, si utkání přeložil ze soboty na neděli a ještě na hřiště do Břežan. Oba týmy tam čekal krásně střižený trávník a hřiště o velikosti snad hektaru. Začátek utkání se ze strany líšeňských žen nikterak nepovedl. Kupily jednu chybu za druhou a pouze nemohoucnost domácích útočnic způsobila, že se skóre hned v úvodu minimálně tři krát neměnilo. Nicméně se domácí Tasovice dočkaly branky po kopu z rohu. Pár minut nato Flaffy srovnala po skrumáži před brankou a dorazila odražený míč do branky. Od té doby líšňačky vyrovnaly nejen skóre ale i hru. První poločas se tak dohrál oboustranně vyrovnaný, kdy se hra přelévala od jedné brány ke druhé. Ke konci první půle stačila Bižu nastřelit břevno domácí svatyně. O přestávce bylo provedeno pár změn v rozestavení a na hře hráček v bílém, tedy Líšně, to bylo znát. Zkraje druhé půle Olíšek prošel obranou a obrátila skóre na stranu hostujících hráček. Hráčky v bílém pomalu začínaly přebírat iniciativu a začaly si vytvářet brankové šance. Ujala se však jen střela Kužela, která stanovila konečný výsledek, kterému přihlíželo více než 100 diváků, což je na tuto soutěž krásná návštěva.

SK Líšeň - Sokol Ocmanice 4:3 (3:0)

22.04.2017, 14,00 hod, SK Líšeň - Ocmanice 4:3 (3:0), 17.kolo MSDŽ-C
střelci branek : Kužel, Šárka 3x
nastoupily : Weidec, Čenda, Mária, Šárka, Bižu, Kuki, Elvis, Olíšek, Kužel, Flaffy a Lula
střídala : Anita, Terez, Leňa, Míša a Rocky
V dalším domácím utkání přivítala děvčata z Líšně tým z Ocmanic, kde na podzim hostující hráčky vyhrály, ale po velmi zajímavém a dramatickém utkání. To stejné se očekávalo v sobotním odpoledni. Domácí hráčky se však pustily do soupeřek, které přijely pouze v jedenácti hráčkách, z ostra a nechtěly nic ponechat náhodě. Od úvodu se tlačily před bránu, což se vyplatilo. Do 20.minuty byl stav 3:0 a zdálo se, že utkání holky dovedou v klidu do vítězného konce a ještě si trochu vylepší skóre. Do poločasu se však již nic nezměnilo, navíc soupeřky ukázaly zoubky a několikrát ohrozily Olíška v bráně, která vystřídala Weideca, které se obnovilo zranění. Do druhého poločasu trenér výrazně pozměnil sestavu, aby si udělal obrázek, jak si děvčata povedou na jiných postech. Hráčky z Ocmanic této nesehranosti využily a přibližně v 70.minutě bylo skóre již 3:2. Naštěstí střelecky disponovaná Šárka, bývalá hráčka právě Ocmanic, přidala čtvrtou branku. Tím však utkání ještě neskončilo. Deset minut před koncem hostující tým opět snížil na rozdíl jedné branky a drama začalo vrcholit. Nicméně domácí tým v silně kombinované sestavě utkání dotáhl do vítězného konce.

Sokol Troubsko - SK Líšeň 2:0 (0:0)

16.04.2017, 16,00 hod, Sokol Troubsko - SK Líšeň 2:0 (0:0), 16.kolo MSDŽ-C, 11. hrané
střelci branek : nikdo se netrefil
nastoupily : Mária, Flaffy, Nikita, Šárka, Čenda, Bižu, Kuki, Leňa, Olíšek, Kužel a Lula
střídaly : Anita, Katka, Rocky, Efka,
K prvnímu utkání na venkovní hřiště si zajel tým děvčat z Líšně do nedalekého Troubska. Domácí se pohybují v horní části tabulky, a tak se dal očekávat vyrovnaný zápas. Do zápasu však nemohla nastoupit brankářka Weidec a běhavá Elvis. Místo Weideca se do brány postavila Olíšek a kraj obrany měla rozběhat Šárka. Tým Troubska bohužel nedovolil uplatnit hráčkám Líšně nový herní styl a projev. Již v průběhu poločasu byly provedeny změny, které měly zvýšit tlak na branku domácích. Jen několik rohových kopů a minimální počet střel na změnu skóre nestačily a to hrály „po větru“. Holky neudržely míč ve středu hřiště, kde bylo víc volných hráček Troubska než Líšně. Druhý poločas začal nešťastně, když se mezi stoperkami protáhla domácí útočnice a poprvé rozradostnila domácí. Hráčky z Líšně se sice snažily, ale čím více se snažily, tím méně se jim dařilo. Jednoduché nákopy domácích vedly i k další brance. Bohužel jen snaha na domácí tým nestačila a to především tím, že hromada nepřesností nedovolila vyvinout větší tlak na domácí branku. Proto zvítězil tým, který měl větší „hlad“ po vítězství.

SK Líšeň - FC Svratka Brno 12:0 (6:0)

08.04.2017, 14,00 hod, SK Líšeň - FC Svratka Brno 12:0 (6:0), 15.kolo MSDŽ-C, 10. hrané
střelci branek : Flaffy 3, Kuki 2, Kužel 2, Weidec, Čenda, Šárka, Olíšek a Elvis
nastoupily : Weidec, Čenda, Nikita, Šárka, Bižu, Kuki, Leňa, Olíšek, Kužel, Flaffy a Lula
střídala : Enny, Míša, Efka, Anita a Rocky
První jarní utkání zavedlo na umělou trávu do Líšně prozatím poslední tým tabulky, děvčata ze Svratky. Domácí hráčky nechtěly nechat nic náhodě a pustily se do soupeřek se vším uměním. Jak postupně ukázal průběh utkání, bylo jen otázkou času, na jakém skóre se počet branek zastaví. Velmi mladý tým ze Svratky nestačil na domácí fyzicky, bohužel ani technicky na tom nebyly nejlépe, přesto se snažily vyrovnat domácím nasazením a bojovností, což je stálo mnoho sil, jak se ukázalo na konci zápasu. Skóre tedy pomalu narůstalo a když v 60. minutě Šárka vstřelila 9. branku, trenér Pavel ze hry postupně stáhl všechny hráčky ze základu. I tak se celkový účet zastavil na tuctu branek.

Turnaje juniorek podzim 2016

Stejně jako loni, také letos jsme naše juniorky přihlásili do neoficiální juniorské soutěže, která se hraje turnajovou formou před a po hlavní sezoně systém 5+1. Přestože jsme před sezonou disponovali soupiskou s 15 jmény, ne vždy se nám podařilo v dostatečném počtu sejít.
Na první turnaj 21. 8. hraný ve Vlkoši jsme se neseskládali.
Na druhý už tak tak ano. 27. 8. hostila naši soutěž Svratka, tým, který loni kopal pod hlavičkou Kohoutovic. Na tomto turnaji jsme obsadily poslední, tj. 4. místo a to především proto, že holky neměly možnost střídat. Na Svratku dojely Terka Porčová, Nikola Hladká, Kamča Vonšáková, Gabča Výletová, Natka Juránková a Verča Zemanová. Holky makaly, měly snahu a v posledním zápase byly dokonce i velmi blízko výhře, ale nakonec se ani tady bohužel nezadařilo. Přesto, že Verča hrála v provizorně slepených kopačkách, Gabča chytala s obráceným zápěstím a všechny hrály na pokraji svých sil i možností, byl tento poslední zápas náš herně nejlepší. I proto se nám podařilo vstřelit dva góly, a to z kopaček Natky Juránkové a Nikči Hladké. A také jsme posbíraly dvě individuální ocenění – nejlepší gólman byla Gabča a talentem turnaje Verča.
Třetí turnaj podzimu proběhl 28. 10. v Kotvrdovicích. A tentokráte jsme jely v hojném počtu, silné sestavě a s dobrou náladou. A také to šlo na hřišti vidět, byť jsme dojely tak říkajíc za pět dvanáct a neměly moc čas se rozkoukat. Ale to je dobře, aspoň nebyl čas pro nervozitu a zbytečné stresy ze soupeřů. První zápas jsme s Vlkoší sice prohrály 2:3 a druhý po hodně laciných a hloupých gólech jen remizovaly s Kotvrdovicemi 2:2, ale v posledním jsme rozstřílely Svratku 7:0 a díky tomuto vysokému skóre nakonec skončily na krásném druhém místě. A i z toho turnaje si vezeme dvě individuální ceny – nejlepší gólmankou opět Gabča a nejlepším střelcem Karel. Turnaje se zúčastnily: Gabča Výletová, Zuzka Svobodová, Karel Gruberová (5 gólů), Guči Kučerová (1 gól), Verča Zemanová, Nikča Hladká (2 góly), Katka Jochmanová (1 gól), Anička Kučerovská (2 góly) a kapitánka Terka Porčová.
Poslední letošní turnaj jsme hostily doma v Líšni. 12. 11. se sešly všechny čtyři týmu na naší UT. S novou sestavou, ve které polovinu tvořily holky, jež s námi trénují teprve druhý měsíc, jsme bez vstřeleného gólu a jediného bodu obsadily poslední, tj. 4. místo. O umístění nám ovšem nešlo. Polovina týmu stála poprvé v životě na hřišti, což se proti zkušeným soupeřkám, které kolikrát hrávají za kluky nebo již působí v soutěži žen, muselo projevit. I přes výsledky jsme ale s turnajem spokojené. Holky se snažily plnit pro ně náročné a nezvyklé úkoly a budou-li i nadále mít takovou snahu a píli, jejich výkon se bude rychle zlepšovat. Sestavu našeho týmu tvořily Lucie Blažková, Tina Šafaříková, Yeuheniya Hetsko, Adéla Kocourková, Veronika Zemanová, Adéla Němcová, Nikola Kovalíková, Anna Kučerovská, Zuzana Svobodová a Gabriela Výletová, která byla opět zvolena nejlepší gólmankou turnaje.
Děkujeme všem děvčatům za účast na turnajích a předvedené výkony, a doufáme, že na jaře to bude zase o stupínek lepší.

FC Medlánky - SK Líšeň 4:0 (1:0)

30.10.2016, 14,30hod, Medlánky - Líšeň 4:0 (1:0), 4.kolo MSDŽ-C, 9.hrané
střelci : nikdo se netrefil
nastoupily : Weidec, Enny, Nikita, Lula, Kužel, Bižu, Leňa, Olíšek, Čenda, Efka a Kuki
střídaly : Rocky, Natka
Utkání v Medlánkách se hrálo za krásného fotbalového počasí, zápas řídil prvoligový rozhodčí Ondra Pelikán, na pomezí měl kolegyni Janu Adámkovou a druhou lajnu hlídal Pavel Houšť, bývalý divizní rozhodčí, toho času vedoucí týmu, který zaskočil za nominovaného Tomáše Hromka. Děvčata z Líšně bohužel navázala na předchozí nevydařené utkání s Jevišovicemi, kdy se jim míč pletl pod nohama a jako by ani nevěděly, co s ním. A tak od prvních minut bylo téměř jasné,kdo bude na hřišti vládnout. Děvčata působila vlažně a bez jiskry, což rozpalovalo trenéra, ale hlasivky na vše nestačily. A když rozhodčí Pelikán ukončil první poločas za stavu 1:0, bylo to ještě lichotivé a to dohrávaly líšňačky bez zraněné Kužela. K bolestivému úrazu přišla i Olíšek, avšak utkání to nebylo ani tvrdé ani záludné, ale bojovné, z čehož vyplynula i ta zranění. Druhý poločas byl herně o něco lepší, ale výsledkově horší. Nade všechny však vyčuhovala v bráně Líšně Weidec, která čarovala, ale na Pottera ani Hernionu bohužel neměla. Její umění ocenil i hlavní rozhodčí, když si s ní plácnul za výborný zákrok. Ke zraněným se přidala i Lula, a tak se utkání dohrávalo na silu. Nic to však nemění na situaci, že hostující hráčky nepodaly zdaleka takový výkon, jaký se očekával a navíc domácí hráčky byly opravdu lepší.

SK Líšeň - Fotbal Jevišovice 1:1 (1:0)

27.10.2016, 18,00hod, Líšeň - Jevišovice 1:1 (1:0), 3.kolo MSDŽ-C, 8.hrané
střelci : Weidec
nastoupily : Weidec,Enny, Nikita, Lula, Terka, Kužel, Bižu, Leňa, Olíšek, Šílená, Čenda a Kuki
střídaly : Rocky, Efka, Zuza, Elza, Olíšek a Gabča
Poslední domácí zápas podzimní části se hrál mimořádně ve čtvrtek 27.10. od 18,00 hodin za umělého osvětlení, když domácí tým vyhověl žádosti Jevišovic přeložit utkání z důvodu malého počtu hráček. V posledních zápasech domácím vycházely úvody utkání, kdy do 10.minuty vždy daly úvodní branku. Ne jinak tomu bylo i nyní, když v 8. minutě zahrály hráčky hostí nešťastně v pokutovém území rukou a Weidec si nechytatelnou střelou doběhla přes celé hřiště k prvnímu letošnímu gólu. Ale bohužel to bylo ze strany domácích v prvním, ale i ve druhém poločase téměř vše. Hostující hráčky nastřelily v prvním poločase břevno a při troše štěstí mohly vyrovnat. Domácím hráčkám se nedařilo skoro nic a na co šáhly nebo do čeho koply to se nezdařilo. Ani kombinace, ani přihrávky, vázla komunikace. Tak tomu bylo i ve druhém poločase. Při jedné akci hostujících hráček se špatně domluvily Weidec s Lulou a druhá jmenovaná poslala nešťastně míč vedle Weideca do vlastní brány. To bylo kolem 60.mimuty a domácí hráčky měly ještě 30 minut na to, aby strhly vítězství na svou stranu. To se bohužel nestalo a hráčky hostí si odvezly nečekaně bod, kdy domácí hráčky již nevymyslely nic, čím by překvapily obranu Jevišovic.

SK Okříšky - SK Líšeň 0:2 (0:2)

15.10.2016, 11,00hod, Okříšky - Líšeň 0:2 (0:2), 2.kolo MSDŽ-C, 7.hrané
střelci : Olíšek, Tulková
nastoupily : Weidec, Nikita, Lula, Terez, Kužel, Bižu, Leňa, Olíšek, Tulková, Efka a Kuki
střídaly : Gabča a Zuzka
Utkání na travnatém hřišti v Okříškách začalo velmi dobře. Již ve druhé minutě se po studijních povinnostech i nových fotbalových zkušenostech ze Slovinska trefila Olíšek. A když se v 10.minutě trefila Jana byl vývoj utkání stanoven. Hráčky Líšně předváděly fotbal, který se musel líbit. Do hry se zapojovaly všechny hráčky včetně Weideca. Je až škoda, že se skóre již nezměnilo, nicméně předváděná hra potěšila oko znalce fotbalu. Domácí tým však nebyl vůbec odevzdaným soupeřem. Každou možnou příležitost využily k ohrožení branky. To se podařilo při několika standardních situacích, kde Weidec ukázala svoje schopnosti. Hra líšeňského týmu byla velmi pestrá a rozmanitá. Bylo k vidění i několik dalších brankových příležitostí, střela Kuki do břevna a následná nedorážka Efky, několik střel Kužela z hranice velkého vápna, samostatné úniky Efky však už k další změně skóre nevedly a tak se zrodilo sice hubené vítězství, avšak po velmi dobré hře.

SK Líšeň - Horní Heršpice "B" nesehráno

8.10.2016, 10,00hod, Líšeň - Horní Heršpice - nesehráno, 1.kolo MSDŽ-C, 6.hrané
Utkání s asi největším favoritem soutěže, týmem Horním Heršpic, nakonec nebylo vůbec sehráno. Již v pátek odpoledne se snažil tým z Heršpic o odložení sobotního utkání, pro údajný nedostatek hráček. Domácí tým však na návrh nepřistoupil, neboť tým jako Horní Heršpice, který disponuje „A“ týmem, „B“ týmem a týmem juniorek, nebyl schopen do Líšně poslat alespoň 7 hráček, nabízí mnoho úvah a mnoho témat ke spekulacím. Věříme, že se situace již nebude opakovat a tým Heršpic svá utkání odehraje v rámci regulérnosti celé soutěže.

SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.