MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Ženy

Sponzoři týmu

Aktuality

RSS kanál

SK Líšeň - FC Medlánky 5:1 (2:0)

21.04.2018, 10,00hod, SK Líšeň - FC Medlánky 5:1 (2:0), 10.kolo MSDŽ-C,
střelci : Šárka 4x, Nikča
nastoupily : Weidec, Čenda, Nikita, Nikča, Šárka, Kuki, Fluffy, Olíšek, Kužel, Elvis a Lula
střídaly : Enny, Terka Hájková, Hoki, Radka a Leňa
Sobotní dopoledne přivedlo na umělu neporažený tým z Medlánek, který budil respekt právě z toho, že nebyl poražen a navíc nastřílel hodně branek. Napětí a prestiž utkání bylo znát na všech zúčastněných. Domácí tým zvolil zajímavou taktiku. Olíšek byl přesunutý ze stopera do středu zálohy s cílem eliminovat jejich rozehrávačku Evu Kučerovou. Obdobnou taktiku zvolily i hostující hráčky, když nedaly dýchat Kuželovy na rozehře Líšně. Líšňačky však měly Olíška, kdežto Medlánky náhradu nenašly. A tak po úvodních nervózních minutách začaly postupně přebírat otěže zápasu domácí hráčky. Nebyla to výrazná převaha, ale přesnější hrou se přece jen začala projevovat herní jistota. Domácí tým byl o něco důraznější, z toho pak vyplynulo několik přímých kopů na bránu Weidečka. Rány ovšem mířily přímo do náruče naší brankářky. Tým Medlánek často spoléhal na ofsajdovou taktiku, která jim vycházela až do 30 minuty, kdy si Šárka křikla a Kuki z pozice stopera poslala přesnou gólovou přihrávku. O pár minut později uplatnila svou rychlost a důraz Nikča po straně hřiště a domácí tým se podruhé radoval. Tým Medlánek však byl neustále hnán hlasivkami svého trenéra ke zvratu v utkání. Do druhé půle vlétl do zápasu hostující tým jako vyměněný, ale úvodní nápor nepřinesl kýžený efekt, naopak v době jejich největšího úsilí přidala Šárka třetí branku hlavou. Tato branka mírně uklidnila domácí hráčky, které si začaly více nahrávat míč a tím se víc uklidnit a více si věřit. I přesto se medlánecký tým neustále snažil utkání zdramatizovat. Hra na hraně ofsajdu a údajné neodpískané situace rozhodily hostující tým neustálými diskusemi s rozhodčím. To však vyhovovalo domácím, které přidaly ještě dvě branky (obě opět Šárka) a výrazný výsledek byl na cestě. Čestný úspěch zaznamenaly ženy z Medlánek 12 vteřin před řádným koncem. Utkání s týmem Medlánek bylo dramatické a bojovné s lepším výsledkem pro domácí tým.

Sokol Troubsko - SK Líšeň 1:1 (1:1)

15.4.2018, 15:30 hod, Sokol Troubsko - SK Líšeň 1:1 (1:1), 9.kolo MSDŽ-C
nastoupily : Weidec, Čenda, Nikita, Nikča, Šárka, Bižu, Kuki, Fluffy, Leňa, Olišek a Kužel
střídaly : Muška, Eva, Terez, Hoki a Rdka
střelci branek : Kužel
V první jarní kole měla děvčata z Líšně volno. Druhé kolo přisoudilo brňankám nebezpečný a nevyzpytatelný tým z Troubska. Byla krásná neděle, ale až možná moc teplá. Líšeňský tým byl o něco lépe postavený v tabulce a toto postavení by měl potvrdit i na hřišti. Tradiční rozestavení 4-4-2 mělo vnutit domácímu týmu styl, který se tým pokouší hrát delší dobu. Na hřišti nebyl ale rozdíl téměř znát. Snad to bylo vysokým trávníkem, hrbatějším trávníkem, každopádně tým z Brna nebyl schopen dostat míč řádně na zem a přesně si přihrát i na krátkou vzdálenost. Přesto lze konstatovat, že velmi nebezpečné byly pro domácí Nikita a Šárka, které svými průniky dělaly problémy domácí obraně, ale na finální nahrávku buď nedošlo nebo nebyla přesná. I tak si hostující tým vypracoval několik příležitostí (nikoli šancí). Jednu takovou po úniku Nikity proměnila Kužel ve vedoucí branku. Netrvalo ani 60 vteřin a jejich nejlepší hráčka po chybě v obraně hned z výkopu vyrovnala. A až do poločasu to byla nepřesná hra obou týmů s náznaky možností. Ve druhém poločase měla děvčata z Líšně mírnou podporu větru v zádech. Hra to sice nebyla pohledná, ale i malý vítr udělal v obraně domácích značné komplikace. Rychlá Šárka, Nikita ale i Nikča dělaly vše co mohly, aby vytvořily nějakou příležitost. Domácí tým jako by fyzicky odpadl a spoléhal se už jen na jednu vysunutou útočnici, na kterou odkopával míče s cílem, co nejdéle udržet míč od vlastní brány. Velice těžko se překonával blok 9 bránících hráček, ale i tak bylo vidět několik šancí, míč však v síti domácích neskončil. Celkově se hrál fotbal nepřesný, nepohledný a utrápený, bez myšlenky, nápadu a momentu překvapení.

turnaj v Nových Sadech

Turnaj na umělé trávě v Nových Sadech
dne 10.3. od 10,00 hod
Sestava na turnaji: Olíšek, Lula, Kužel, Elvis, Nikita, Šárka, Hoki, Efka a Weidec

Na turnaj do Nových Sadů se vydala sedmička odvážných, statečných a zkušených, které doplnily Efka s Hoki, coby žolíci. Na poslední chvíli se z turnaje odhlásil Baník Ostrava, a tak se o vítězství na konec utkaly týmy Nových Sadů „růžová“ (spíš jiniorky), Nových Sadů „bílá“ (ženy), tým Oseku, juniorky Havířova a líšeňský tým.
Na úvod turnaje a na rozehrání se utkaly ženy Líšně a „růžová“. Po velmi vlažných úvodních minutách převzaly iniciativu zkušené líšňačky a zápas vyhrály nakonec jasně 8:0, když se o branky podělily Šárka 3x, Elvis 2x, Kužel 2x a Hoki 1x. Druhou překážkou byl druhý tým Nových Sadů, „bílá“. Dal se očekávat vyrovnaný souboj a taky jím byl. Herně byly přece jen lepší ženy Líšně, přesto šly do vedení domácí hráčky šťastným odrazem z odkopu. Brňanky se však nevzdaly a trpělivou hrou nejen vyrovnaly Kuželem, ale nakonec 10 vteřin před koncem Elvis propálila vše a urvala vítězství na tu správnou stranu. Toto vítězství se nakonec ukázalo v průběhu turnaje jako rozhodující. Třetí překážkou byl týmu z Oseku. Herně se sice nemohly rovnat zkušenému týmu, přesto daly Weidecovy dvě branky díky chvilkové nekoncentrovanosti v obranné fázi. O celkové vítězství 5:2 se postaraly brankami Elvis, Kužel, Hoki, Olíšek a Efka, která dala velmi kuriózní branku. Weidec vyhodila míč přes celou délku hřiště do tyče a Efka jen doťukla. O pár minut později však Efka z úplně stejné pozice trefila vše, jen ne branku. Po tomto zápase bylo o vítězi rozhodnuto, přesto jsme chtěli turnaj vyhrát bez porážky. To však nezměnilo nic na tom, že do obrany nastoupily hráčky z útoku (Efka, Hoki a Elvis) a naopak. Nakonec i v tomto rozestavení slavil tým z Líšně vítězství 5:0 nad týmem Havířova. Turnaj jsme nakonec vyhrály s impozantním skóre 20:3 a do střelecké tabulky se zapsaly úplně všechny hráčky, včetně Weideca, která proměnila pokutový kop. Další branky přidala Šárka 2x, Lula a Nikita.
Vítězství v turnaji a cena za nejlepší brankářku bylo nejen ocenění týmu a Weideca, ale byly to i příjemně prožité sobotní chvilky celé sestavy.

FKM Jihlava - SK Líšeň 1:6 (0:4)

22.10.2017, 14,30hod, Jihlava - Líšeň 1:6 (0:4) 7.kolo MSDŽ-C,
střelci : 4xŠárka Hrabaňová, 2xNicol
nastoupily : Lula, Čenda, Nicol, Šárka, Bižu, Kuki, Fluffy, Leňa, Olíšek, Kužel a Elvis
střídaly : Hoki, Terez, Enny a Efka
Poslední podzimní kolo zaválo líšeňský tým do středu Vysočiny, do Jihlavy, kde hrají svoje zápasy ženy pod hlavičkou Fotbalového klubu mládeže Vysočina Jihlava. Za domácí stánek si vybraly stadion bývalého oddílu Modeta, který je nádherně zrekonstruovaný včetně nádherné umělky. Na utkání se nahlásilo 18 odvážných, ale nakonec se v kabině sešlo 15 statečných poprat se o poslední letošní body do divizní tabulky. Velmi mladý domácí tým se pustil do zápasu bez bázně a odvážně a už ve 2. minutě měly brankovou příležitost. Téměř z protiútoku však udeřilo na druhé straně a Nicol otevřela skóre ve 4. minutě. Domácí tým se snažil hrát fotbal a zkušený tým z Líšně také preferuje fotbalovost, a tak byl k vidění na ženy slušný herní projev obou týmů. Přesto byla znát herní zkušenost hostujících žen, hlavně v zakončení šancí. Domácí se snažily držet krok s Brňankami, ale skóre narůstalo na jejich straně, kdy se postupně v 17. minutě trefila Šárka, ve 26.minutě opět Nicol a ve 33.minutě uzavřela účet prvního poločasu Šárka. O poločasové přestávce chtěli trenéři po týmu, aby si zápas s týmem, který chce hrát, utkání užily a hrou se pobavily. Krátce po začátku druhé půle přidala třetí branku opět Šárka. To už byla na hřišti Hoki, která se do hry zapojila před koncem prvního poločasu. Další střídání nedalo na sebe dlouho čekat a kolem 60 minuty šly do hry Enny, Terez a Efka. Domácí tým vycítil příležitost ke vstřelení branky a hru částečně vyrovnal a vytvořil si několik zajímavých brankových příležitostí, které díky malým zkušenostem a unáhlenému zakončení neproměnily nebo byla v bráně Lula. Přesto se deset minut před koncem domácí dočkaly čestného úspěchu. I tak zápas ovládly ženy z Líšně, které v poslední minutě daly Šárkou šestou a poslední branku. V ten moment rozhodčí utkání ukončil. Poslední zápas podzimu se líbil i hrstce domácích diváků, kteří domácím hráčkám na konci utkání poděkovali, i přes porážku, za předvedený výkon potleskem, ke kterému jistě přispěl i tým Líšně.

SK Líšeň - SK Okříšky 6:0 (4:0)

14.10.2017, 10,00 hod, SK Líšeň - SK Okříšky 6:0 (4:0), 6.kolo MSDŽ-C
střelci branek : Šárka 3x, Terezka 2x, Elvis
nastoupily : Nikita, Leňa, Lula, Olíšek, Elvis, Mária, Fluffy, Leňa, Bižu, Terezka a Šárka
střídala : Terez, Efka, Enny, Chloupek
Až z dalekých Okříšek přijel tým žen. I když bylo 10 hodin dopoledne, panovalo pěkné podzimní počasí, přímo krásné, ideálně fotbalové. Utkání začalo nezvykle. Celých 10 minut nepustily hráčky Okříšek domácí tým na svou polovinu. Teprve potom se začal herní stroj domácích rozjíždět. Možná to bylo i tím, že ve středu zálohy operovala Fluffy s Olíškem a sehrávaly se volněji. Uplynulo dalších 10 minut a Šárka vstřelila úvodní branku, kdy propasírovala míč přes brankařku. Za dalších 9 minut doklepla míč Terezka, o dalších 9 minut přidala třetí branku Šárka a za dalších 9 minut dala svou třetí branku opět Šárka. Se čtvrtou vstřelenou brankou rozhodčí ukončil poločas. Do druhého poločasu vyběhl domácí tým v pozměněné podobě, kdy se do hry zapojily náhradnice. I tak se hned po rozehrávce trefila podruhé Terezka, kdy hlavou (nebo snad nosem, že by měla takový čich?) dostala míč za záda brankářky. Potom se převážně hrálo před branou Okříšek, ale i tak měly hostující hráčky několik možností. Žádnou však nevyužily. Šestá brankařka Líšně, Nikita, tak udržela čisté konto. Závěrečnou tečku udělala Elvis, kdy taky protlačila míč přes brankařku. Výsledek vypadá jednoznačně, ale co chybělo, bylo víc střel z hranice velkého vápna. Bohužel došlo opět k chybě při určení střelců. Šárce byla upřena jedna branka na úkor Fluffy. Na výsledek to však vliv nemá.

Fotbal Jevišovice - SK Líšeň 1:4 (1:3)

7.10.2017, 11,00 hod, Fotbal Jevišovice - SK Líšeň 1:4 (1:3), 5.kolo MSDŽ-C
střelci branek : Nicol, Kužel, Terezka a Hoki
nastoupily : Nikita, Nicol, Terezka, Bižu, Kuki, Leňa, Olíšek, Kužel, Elvis a Lula
střídala : Hoki, Terez, Čenda a Efka
V sobotním chladném dopoledni si odskočily ženy z Líšně do Mikulovic, kde čas od času hrají své domácí utkání ženy Jevišovic. Díky řidiči autobusu přijely ženy z Líšně o 20 minut později oproti plánu. Nic to však nezměnilo na plánu utkání vyhrát s posledním týmem soutěže. Hrálo se na velmi pěkném trávníku. A už ve 4 minutě otevřela skóre Nicol, která tak zaznamenala premiérovou branku za tým Líšně. Neuběhlo ani pět minut a Kužel dala druhou branku, kdy střelu ze šestnácky domácí brankářka neudržela míč, který ji propadl do sítě. Od této chvíle hru režíroval tým Líšně a již v této fázi začal střídat a zapojovat do hry ostatní hráčky z lavičky. Hru dirigovaly hosté a domácí občas podnikly rychlý brejk. Po jednom takovém neudržela kluzký míč Nikita a domácí daly čestný úspěch. Těsně před poločasovou přestávkou rozvlnila síť Terezka. I druhý poločas byl v režii hostujících hráček. Krátce po začátku druhého poločasu se poprvé trefila Hoki a dala tak výsledku konečný stav. A tak do konce utkání bylo vidět mnoho šancí hostů a občasný brejk domácích. Hoki byla upřena podle zápisu branka. Rozhodčí, který byl v časové tísni do zápisu uvedl Leňu. Omlouváme se Hoki.

SK Líšeň - Sokol Tasovice 0:2 (0:1)

30.9.2017, 10,00hod, Líšeň - Tasovice 0:2 (0:1), 4.kolo MSDŽ-C
střelci : bohužel žádní
nastoupily : Jumbo, Elvis, Lula, Kuki, Fluffy, Olíšek, Kužel, Bižu, Šárka Hrabaňová, Terezka, Nikol
střídaly : Leňa, Čenda, Anita, Enny a Efka
Hráčky Líšně začaly domácí zápas s odhodláním napravit nelichotivou reputaci z předvedeného výkonu z předchozího utkání. Avšak začátek utkání se příliš nepovedl. Přestože měly domácí hrát aktivně, agresivně, s nasazením a v pohybu, vypadalo to spíš obráceně. Míče nechodily jak měly, přihrávky byly nepřesné, hráčky bez pohybu. A tak tasovickým děvčatům stačil medlánecký systém nakopávaných míčů. Po jednom takovém míči a faulu před šestnáctkou kopaly Tasovice trestný kop. Přízemní střela přeletěla celé pokutové území a hráčka na zadní tyči neměla problém doklepnout míč do domácí sítě. I když nebyl k vidění pohledný fotbal, vypracovaly si domácí několik šancí. Několikrát bránící hráčky vykopávaly míč z prázdné brány, několikrát se míč otřel o břevno či tyč a mnohokrát střely zablokovaly bránící hráčky. Marná snaha a trápení k brance nevedly. Ani druhý poločas nepřinesl kombinační a pohlednou hru. Bohužel přišel pokutový kop a bylo po nadějích. Domácí tým se nedokázal sjednotit a zahrát jako jeden muž, nenašel se nikdo kdo by strhl ostatní a zavelel k obratu. Domácí tým odehrál další nepovedený zápas a podlehl týmu, který byl bojovnější s větší snahou po vítězství.

FC Medlánky - SK Líšeň 5:2 (1:0)

24.9.2017, 15,30hod, Medlánky - Líšeň 5:2 (1:0) 3.kolo MSDŽ-C,
střelci : Šárka Hrabaňová, Kužel
nastoupily : Jumbo, Čenda, Anita, Šárka Hrabaňová, Kuki, Fluffy, Leňa, Olíšek, Kužel, Elvis a Lula
střídaly : Hoki, Terez, Nikol, Terezka
Utkání v Medlánkách se hrálo za krásného fotbalového počasí, avšak trávník byl značně podmáčený a vše na něm klouzalo. Pohyb byl problematický a náročný pro oba týmy. Než se všichni nadáli, nakoply Medlánky míč do brejku, který uhasila až Jumbo v pokutovém území a hned v 1. minutě se kopala penalta. S jistotou ji proměnila Eva Kučerová, která táhla celý domácí tým. Kombinační hra, kterou měly hráčky Líšně předvádět, ale bohužel nepředváděly. Čím víc se snažily, tím horší to bylo. A tak byl celý první poločas byl ve stylu nakopáváním míčů domácích a nemohoucnost hostů. Hned od začátku druhého poločasu hrály hráčky z Líšně stejný styl jako domácí. Nakopávaná přinesla hned zkraje vyrovnání. V tuto chvíli měly hostující hráčky o něco více ze hry. Nicméně z trestného kopu Medlánky opět vedly. Ne však na dlouho. Kužel přímo z rohu po nepatrné teči vyrovnala. Přišel rohový kop na druhé straně a domácí opět vedly. Hráčky Líšně kontrovaly pouze nastřeleným břevnem. V této fázi to nebyla hra příliš pohledná, ale bojovná a přelévala se ze strany na stranu a nebyla nouze o zajímavé akce. Ovšem po dalším rohu domácí zvýšily na 4:2 a za krátko nato přidaly pátý gól. Křeč hostů zvrat ani korigování stavu nepřinesla. V utkání zvítězila nakopávaná hra, větší nasazení a touha po vítězství ze strany domácích.

SK Líšeň - Sokol Troubsko 3:0 (1:0)

16.9.2017, 14:30 hod, SK Líšeň-Sokol Troubsko 3:0 (1:0), 2.kolo MSDŽ-C
nastoupily : Lula, Anita, Terezka, Šárka, Bižu, Kuki, Fluffy, Leňa, Olíšek, Kužel a Elvis
střídaly : Enny, Terez, Hoki, Mária, Čenda a Rocki
střelci branek : Terezka, Elvis, Mária
V prvním domácím utkání přivítaly brňanky ambiciózní tým z Troubska, se kterým v minulé sezóně sehrály dva vyrovnané duely. Dnešní utkání se hrálo za zamračeného počasí a na mokrém umělém trávníku. Úvodní zápas sezóny byl nervózní. Téměř nic se pořádně nedařilo. Vázla kombinace, přihrávky neměly přesnost a byly zpravidla rychlejší než naše nejrychlejší hráčky. K vidění tak byla vidět velká snaha a ještě větší trápení. Přesto po půl hodině utekla Šárka a těsně před brankářkou prostrčila míč před branku, kde se Terezka nezmýlila a dala první branku za nového zaměstnavatele, gratulujeme a přejeme víc gólů. Hra se však nijak mimořádně nezměnila. I když byly domácí hráčky o něco lepší na míči, přesto to nebyla ta hra, na kterou jsme čekali a kterou jsme očekávali. A tak jsme přivítali poločasovou přestávku.
Ani druhý poločas nepřinesl očekávanou změnu. Přesto se domácí tým stále snažil tlačit před branku Troubska, jejichž hráčky vesměs míče jen odkopávaly, snažily se o brejky a tím ohrožovaly domácí branku. Měly taky několik příležitostí ohrozit bránu Luly přímými kopy. Vesměs končily mimo bránu. Domácí takovou možnost neměly, protože hostující tým si dával na fauly okolo šestnáctky větší pozor. A tak se to zkoušelo centry. Po jednom takovém hráčky špatně odkoply míč a Elvis střelou za šestnáctkou trefila horní růžek branky. Ani tato branka moc uklidnění nepřinesla, ale i tak domácí trenér prostřídal všechny hráčky z lavičky. A když Mária asi 10 minut před koncem dorazila míč do branky, který vypadl brankářce z rukou, bylo utkání co se týče výsledku rozhodnuto. Vítězství to bylo zasloužené, ale velmi utrápené a upracované.

Příprava 2017

Přípravné utkání na začátku sezóny 2017-2018
Čas velmi letí a ženský tým SKL vstupuje již do čtvrté sezóny. O čtyři roky starší a o čtyři roky zkušenější. Letošní sezónu začala děvčata soustředěním v Kobylí na konci měsíce července. Byly to velmi náročné čtyři dny v horku, avšak s dobrým zázemím, solidním trávníkem a malým bazénem a příjemným správcem. Z původního nového tria se na soustředění k týmu připojily dvě mladé dívky z bývalého týmu Svratky, Tereza a Eva. Pochvalu zaslouží téměř všechna děvčata. Účast na soustředění byla velmi vysoká - chválíme. A po soustředění už začal kolotoč přípravných zápasů, ve kterých se hledalo optimální složení týmu, zapracování nový tváří do týmu a hledání vhodných herních pozic.
a jak se hrálo :
Kotvrdovice - SKL 1:3, oba týmy hrály ve velmi kombinovaných sestavách s lepším výsledem pro SKL
SKL - FC Olomouc jun. 1:2, mladý tým juniorek Olomouce dokonale překvapil a přehrál neúplný domácí tým
Kotvrdovice - SKL 2:0, odveta se domácím povedla, kdy SKL nepředvedla optimální výkon z prvního zápasu
Vídeň - SKL 1:6, ženy SKL si zpestřily přípravu odvetným zápasem ve Vídni, se kterou na podzim doma jen remizovaly. Hostitelský domácí tým velmi zklamal a umožnil ženám SKL malou exhibici.
Nové Sady - SKL 2:3, poslední přípravný zápas s velmi kvalitním týmem již nebyl o hledání a zkoušení, ale o zodpovědný a kolektivní výkon před ostrým startem.
Přípravných zápasů sehrály ženy dost a můžeme říct i se zkušenými týmy, neboť jak Kotvrdovice tak i Nové Sady patří k lepším týmům druhé skupiny divizní soutěže. A 16.9.2017 už čeká Troubsko, první soupeř žen SKL.

SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.